Ale kdepak, lidi nesmysly nepisou a Jirsak rypa porad.
Lidi obecně nesmysly nepíšou. Nesmysly tu píšete konkrétně vy. Já nerýpu, jenom upozorňuji na vaše nesmyslná tvrzení. Vždycky, když na nějaký váš nesmysl upozorním, snažíte se to zakrýt a napíšete nějaký další nesmysl.
S odhadem entropie fotky se da pocitat celkem dobre. Ale kdyz dam dolni odhad entropie cehokoliv (ne jen fotky) 0, tak je to spravny dolni odhad, tim padem nemuzu s entropii pracovat vubec.
No jo, jenže pokud nechcete psát nesmysly, musíte jako dolní odhad použít něco, co jste schopen nějak prokázat. To, že se vám dolní odhad hodnoty, který jste schopen dát, nehodí do krámu, je váš problém.
Vaše argumentace je, že dáte dolní odhad průměrné rychlosti auta 500 km/h a pak vám vyjde, že se autem z Prahy do Brna bezpečně dostanete za půl hodiny. A když se zeptám, jak jste přišel na ten dolní odhad rychlosti auta 500 km/h, začnete si stěžovat, že kdybyste dal odhad nižší, ta půlhodina vám nevyjde. No, nevyjde.
Jasne ze utok hrubou silou je na vsechny mozne resp. predpokladane kombinace.
Výborně, takže tohle už jsem vám úspěšně vysvětlil.
Co ze, ze kdyz je keyfile na sifrovanem ci nesifrovanem disku, tak to bezpecnost neovlivni. Tak to si tak trochu totalne mimo.
Nejsem mimo, protože jsme se bavili o útočníkovi, který je v běžícím systému.
Jinak co to teda podle F.J. Rainbow Tables jsou, kdyz ne tabulka predpocitanych hashu (ne ze jsou vypsany vsechny predpocitane hashy do tabulky, ale funguje to jinak). A prave proto se s pouziti RT daji hadat slozitejsi hesla, nez s obycejnou hrubou silou.
Výborně, takže už jsem vám úspěšně vysvětlil i co jsou duhové tabulky. Vy jste psal „ne prilis slozita hesla“, já jsem vás opravil, že duhové tabulky právě umožňují hádat i složitější hesla, teď už to píšete také.
sha256sum ma vysledny retezec z 64 alfanumerickych znaku, uz to samo o sobe je konecny pocet kombinaci.
Ne, výstupem SHA-256 je binární číslo, které má 256 číslic. Proto ta 256 v názvu. Nebo-li obor hodnot je 0 až 2
256-1, tedy množina s konečným počtem prvků. Nevím, co jste chtěl říct tím „samo o sobě“, obor hodnot funkce rozhoduje o tom, kolik možných kombinací vám na výstupu funkce dává – nevím, co byste s tím chtěl ještě dělat dál. Mimochodem, kryptografické hashe se obvykle zapisují v šestnáctkové soustavě. Když chcete zapsat číslo v rozsahu 0–2
256-1, je to v šestnáctkové soustavě 64 číslic. To je těch vašcih 64 znaků – ovšem nejsou to všechny alfanumerické znaky, jsou to jen číslice šestnáctkové soustavy.
Takze opet uplne mimo, prostor vsech vysledku hashu neni nekonecny.
Já jsem ovšem nikdy nepsal, že prostor všech výsledků hashů je nekonečný. Takže nevím, s kým tady polemizujete.