Co si tisknete na 3d tiskárně?

vesterna12

  • ***
  • 122
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Co si tisknete na 3d tiskárně?
« kdy: 11. 07. 2021, 13:17:39 »
Přemýšlím nad nákupem 3d tiskárny. Chtěl bych ji používat na tisk krabiček pro Arduino. Pro jeden projekt by se mi hodilo i tisknutí ozubených kol, lišt a impeleru. Příprava jednoduchých prvků ve FreeCAD je super jednoduché.
Co si na 3d tiskárně tisknete vy?


Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #1 kdy: 11. 07. 2021, 14:30:42 »
Co si na 3d tiskárně tisknete vy?

Hudební nástroje, rekvizity pro divadlo, marionety…

Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #2 kdy: 11. 07. 2021, 16:45:39 »
Krabice k raspberry, orangepi, držáky vseho možného, třeba teď respirátoru, díly na další 3d tiskárny, 3d tvary pro děcka na hraní, zásobníky na sd karty, násypnik na mák, ted mám rozdělanou krabici na joystick... Odhadem tak 100-150 různých věcí, některé po desítkách kusů... Jsem poměrně malý tiskař. Tiskárna je super věc.
Gréta je nejlepší.

kate

Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #3 kdy: 11. 07. 2021, 18:52:35 »
Dost často různé věci pro domácnost, které by se jinak sháněly ve správném tvaru a velikosti špatně. Třeba teď nedávno vodící kolejničku pro posuvné dveře, ta přibalená měla špatný tvar pro kýžené umístění. Různé háčky a držáky (Ikea SKÅDIS má neskutečné množství super 3d tištěného příslušenství). Kamarádům a sobě součásti cosplayů. Inserty a pomůcky pro deskovky.

Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #4 kdy: 11. 07. 2021, 20:01:38 »
Nemůžu říct, že by mi tiskárna jela 24/7, ale rozmanitost užití je pro mě velká. Tiskl jsem dummy-battery adaptér pro foťák, držák k mikrofonu, různé druhy krabiček na elektroniku, madla na vrtačku, držák pro skenování negativu foťákem, (kupodivu dobře fungující) makro-kroužky pro Canon EF objektivy, mám rozpracovanou pásovou brusku, adaptér na vysavač k přímé brusce, pochvu na mačetu.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2021, 00:54:53 »
Dřív jsem měl tiskárnu jen tak na hraní. Co jsme koupili barák, tak ne že by se nezastavila, ale některé věci by se dělaly špatně. Z poslední doby to jsou:

  • Backplate pro Google Nest Hello,
  • korba na truck pro dítě, aby ji měl stejnou jako má táta ve SnowRunnerovi :-),
  • držák na zeď pro stůl nad pračku a pod klávesy,
  • ocarinu,
  • redukce na ventilaci na půdě,
  • redukce pro rouru vysavače u cirkulárky,
  • šablony pro vrtání děr a řezání,
  • prodlužovák na vrták,
  • různě držáky a krabice na IoT věci,
  • 1U panel pro RPi a UBNT Security Gateway,
  • držáky na světla a APčko na půdě,
  • držák na dockinu pod stůl
  • box pro RPI se dvěma disky a zdrojem.

A mnoho dalších věcí, které jsem neházel v poslední době na Twitter. Většinu věcí navrhuju ve FreeCADu, jen málo co stahuju, protože většinou potřebuju nějaké specifické rozměry.

Re:Co si tisknete na 3d tiskárně?
« Odpověď #6 kdy: 12. 07. 2021, 05:50:14 »
Držáky všeho druhu,
docela dost stojánků na mobil,
nahradni pojistka v tyčovém myxeru (vymodelovat a tisknout trvalo asi 2 hodiny zatímco objednat a čekat by byli tři dny)
rohy k venkovním sítím proti hmyzu (když jsem dělal sítě na okna zbylo pár hliníkových profilů, tak jsem dotiskl rohy a udělal sítě na další okna)
je pravda že těch prkotin v domácnosti se najde, naposled třeba držák do linky na náhradní desky do vaflovače
ohybné koleje pro děti, držák na závoru který zlomily atd ...