Terminátor s Unifi GW

Terminátor s Unifi GW
« kdy: 12. 07. 2021, 11:12:47 »
Dobrý den,
Jsem junior IT. Kolega zařizuje obměnu modemu ve firmě.
Aktuálně je ve firmě jako poskytovatel O2 se starším VDSL modemem ZTE v režimu bridge a za ním je Unifi GW, na které je veřejka.
Chce tam dostat Terminátora. Podle O2 to není problém, ale musíme si zakoupit nový modem za 3500.
Chci se zeptat, zda ten nový modem je nutností, pokud by tam byl Terminátor, který sám o sobě dělá bridge a za něj dát Unifi GW, která vy vytáčela PPPoE?

Děkuji


Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2021, 12:04:27 »
V teto konstelaci - Terminator + Unifi GW uz modem netreba.

Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2021, 12:37:18 »
Podle me O2 jen zkousi, jestli z toho neco nevymackne a doufa, ze na druhem konci je nekdo, kdo nevi o co jde a kyvne na to (staci se podivat na spoty, ktere maji v TV - "rychlost internetu", "Smart Box"). IMHO modem neni potreba.

cacin

Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #3 kdy: 12. 07. 2021, 14:15:07 »
Neni treba zadny dalsi modem.
Provozuji primo pripojeny terminator na unifi gw a je to bez problemu. Staci na WAN port pridat vlan tag 848.

Tomas

Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #4 kdy: 12. 07. 2021, 15:17:16 »
Mohu potvrdit, že mi O2 taky tvrdilo, že potřebuju jejich modem (hlavně jejich podle mě divný Smart Box a Smart Box 2), ale vždycky to nakonec šlo s běžným Asusem nebo Edgerouterem normálně.

Teď mám zjednodušeno na Terminátor a Edgerouter.

Metronet je v tomhle lepší, paní mi sama poradila, že jejich modem nepotřebuji, ale že se mi víc vyplatí si ho při instalaci přípojky vzít a případně obratem prodat (stejně je tam instalační poplatek s modemem v ceně). Taky jsem to teda tak udělal :D snad zveřejněním nikomu nezavařím.
« Poslední změna: 12. 07. 2021, 15:19:56 od Vít Křepelka »


Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2021, 20:32:32 »
Mohu potvrdit, že mi O2 taky tvrdilo, že potřebuju jejich modem (hlavně jejich podle mě divný Smart Box a Smart Box 2), ale vždycky to nakonec šlo s běžným Asusem nebo Edgerouterem normálně.

Teď mám zjednodušeno na Terminátor a Edgerouter.

Metronet je v tomhle lepší, paní mi sama poradila, že jejich modem nepotřebuji, ale že se mi víc vyplatí si ho při instalaci přípojky vzít a případně obratem prodat (stejně je tam instalační poplatek s modemem v ceně). Taky jsem to teda tak udělal :D snad zveřejněním nikomu nezavařím.

Zajímavý
Já od Metronetu měla instalaci zdarma a Terminátor buď taky nebo za nějakou korunu měsíčně. A svýho mikrotiky hex :)

Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #6 kdy: 14. 07. 2021, 09:49:50 »


no v 2019 ta akce asi nebyla, instalační poplatek byl 990,- s modemem (nebo bez, ale proč ho nevzít, když se cena nemění) jsem ty Comtrend VR 3031 EU měl asi tři z různých takových instalací a asi překvapivě se po nich na bazoši jen zaprášilo... kdyby takhle mizeli i ostatní věci :D
« Poslední změna: 14. 07. 2021, 09:52:19 od Vít Křepelka »

Re:Terminátor s Unifi GW
« Odpověď #7 kdy: 14. 07. 2021, 16:32:48 »
Protože si dáš Comtrend do bridge módu, za to Mikrotik a dál o tom nevíš...