Tak ono je velký rozdíl mezi programátorem, co si chce odkroutit svých 8 hodin a udělat 1 JIRA ticket týdně, a někým kreativním, kdo tím prostě žije a dokáže vyřešit třeba nějaký komplikovaný problém. Přiznejme si, že hodně jobů je prostě zedničina - programátor jen skládá cihly na sebe, a to je celá jeho činnost, kam je skládat a jak už někdo vymyslel za něho
Na druhou stranu i takový jsou potřeba - kdyby byli všichni jen architekti, tak kdo by stavil
Hele všechno má něco, ti lidé co je to programování chytne a jedou 10 hodin ve flow 6 dní v týdnu a o programování přemýšlí i když spí, tak třeba často nejsou schopni udělat dokumentaci, vyjít s ostatními, nebo prostě si nechat do projektu kecat a řídit ho týmově.
Já osobně po letech si chodím odkroutit to své, po práci o práci fakt nepřemýšlím, mám vlastní život, má to ovšem i mnoho výhod pro zaměstnavatele, nějak neřeším jestli mě technologie baví nebo nebaví, jdu si odkroutit svoje, taky neřeším politiku a to že mi každý do toho kecá, jdu si odkroutit to svoje. Taky zvládám perfektně administrativu, dokumentaci a mnoho detailů, které programátoři ve flow moc nedávají.
Před časem jsem tu měl malíře, prostě kafíčko, pohodička, makal ve svém tempu, pečlivý, nijak nedřel ani se neflákal, za mě, ideální člověk na najmutí, veskrze to je to co chceš, aby člověk byl předvídatelný a pracoval v daném tempu jak švýcarské hodinky.
Samozřejmě, že je fajn mít i vysoce výkonné lidi, ale na nich se tým nepostaví, to máš pak takový tým, že když přijde vedení společnosti s něčím, co se těmto vysoce výkonným lidem nelíbí (protože práce je jejich totální hobby), tak ti pak odejde celý tým, a to není nej. Kolikrát je fajn mít v týmu lidi, který když jim řekneš že budou topit koťátka to udělají, když to ponese prachy a moc se u toho nenadřou, minimálně v korporátu.