Zapojení nové zásuvky pro tel. linku

Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« kdy: 02. 07. 2021, 14:03:21 »
Ahoj,
mám takovouto tel. zásuvku https://prnt.sc/18129qb , kterou chci vyhodit a místo ní dát kombinovanou dvojzásuvku na Ethernet a na tel. linku. https://www.gme.cz/webp-1xrj45-1xrj12-6-abb-tango?fbclid=IwAR2n74HZkpa23RzYgJAx_ujO6Jg5QlVLb5AMMda44LRqpLpx7gdaMhLW-zY

Linka zapojena s vodičem modrý a modro-bílý. Očekávám, že na tom keystonu RJ-12 bude také barevné označení vč. modré a modro-bílé, ale nevím, zda to tak souhlasí a mohu to tak zaříznout?
Děkuji


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2021, 19:29:53 »
Me prijde ze zapojeni telefonni snury jsou ty 2 prostredni piny z mensiho RJ - na starem notebooku vidite v modemove zdirce taky jen 2 kontakty. Takze jo - melo by to tak byt.

Re:Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2021, 20:09:53 »
Tak evidentne neni pouzito ctyrdratove zapojeni tak by to slo. Ale muze byt v budoucnu pro bonding vyhodne na 4 drat myslet.

Jinak da se narvat RJ11 do RJ45 zasuvky pokud ma kontakty na stredu a vetsinou to funguje. Ale neni to mechanicky uzasne reseni a muze se stat ze kdyz za to zataha nejaky externi subjekt tak se budes divit proc to nejde. Nektere zasuvky drzi lepe a nektere hure.
 
Pokud je linka JTS tak bych si dal pozor. Formalne se v tom nemas co vrtat protoze v 95% pripadu ti to nepatri, pripadne je na to pohlizeno jako na cizi majetek i kdyz sis to natahl sam. Pokud nebudes delat velky prusery vetsinou si toho nikdo nevsimne. Vetsinou. Ustredny ale dokazi linky automaticky merit.

Re:Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2021, 20:53:22 »
Někde jsem četl, že je jedno, jaký modrý na daný pin  zapojím. Tj. buď na 3.pin modrou a na 4. modro-bílou nebo na 3. pin modro-bílou a na 4. pin modrou. Je to tak?

f-k-r

  • ***
  • 102
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2021, 21:48:50 »
Někde jsem četl, že je jedno, jaký modrý na daný pin  zapojím. Tj. buď na 3.pin modrou a na 4. modro-bílou nebo na 3. pin modro-bílou a na 4. pin modrou. Je to tak?

Ano, je to jedno.


Re:Zapojení nové zásuvky pro tel. linku
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2021, 09:10:20 »
Nakonec jsem tam zásuvku nechal, protože jsem se v tom nechtěl moc rýpat, musela by se vyvrtat nový otvor pro zásuvku a to se majiteli nechtělo. Zapojil jsem ve druhém patře keystone se zásuvkou na Ethernet a v dolním patře jsem udělal do tel. zásuvky zespoda díru, kterou jsem protáhl kabel a zařezal keystone. Je to trošku prasárna, vím ale je to schované za stolem a podle majitele nejrychlejší řešení.