Pomalé načítání internetu - zasekávání

Pomalé načítání internetu - zasekávání
« kdy: 26. 06. 2021, 16:39:19 »
Dobrý den, mám problém cca již 2 měsíce zpátky se mi na notebooku DELL Inspiron 1501, Windows 7 Ultimate, seká a pomalu načítá internet. Vím, že to není internetem, ale chyba v notebooku. Jakmile zapnu jin notebook, tak internet frčí nádherně. Nenastalo to postupným zpomalováním, ale doslova rázově, nevíte někdo prosím, co je třeba nutno bloknout při načítání internetových stránek, nebo zda-li to dělá třeba antivir ESET, apod???
Díky za jakékoliv rady, případné dotazy pro upřesnění.


PanVP

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2021, 18:19:45 »
Prověř správce úloh z hlediska vytížení CPU, RAM a procesů, možná mezi údaji objevíš korelace, které tě navedou ke správnému cíli. Také bych zkontroloval aktuálnost ovladačů, log událostí a dočasně vypnul antivirus.

Nebo zjistíš, že na to nemáš a odvezeš to do servisu.

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #2 kdy: 27. 06. 2021, 10:31:39 »
Na servis to už nemá smysl, ten noťas podle modelu je už bezcenný... Vypnout antivir můžu, ale právě z netu si můžu něco natáhnout...??? Spíše bych potřeboval jestli neexistuje program, kterým bych to protáhnul a ten by to pročistil jako kdysi dávno se dělala defragmentace. Tak prostě promazat zbytky smazaných souborů, ty co jsou malé s příponami, které zůstanou i když smažu word soubor, apod. Jestli i to nezahlcuje paměť, kterou noťas potřebuje při načítání stránek na netu. Např. když mám puštěné radio na netu a dám načíst novou stránku seznamu, tak se radio na několik sekund sekne. :-(

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #3 kdy: 29. 06. 2021, 20:00:38 »
Poslední podporovaný OS je Windows Vista, takže pro Windows 7 mohou chybět ovladače. Doporučuji nastartovat z nějakého lehčího live Linux distra a zkusit v něm (https://downloads.raspberrypi.org/rpd_x86/images/rpd_x86-2021-01-12/2021-01-11-raspios-buster-i386.iso). Antivir není samospasitelný a Eset je nenažraný a brzdí i novější stroje, než z roku 2007, takže buď vypnout a chovat se zodpovědně, nebo omezit hloubku kontroly v reálném čase. Nárazové změny výkonu může způsobovat odcházející disk, změna nastavení, aplikace na pozadí zaplňující paměť a nutící počítač swapovat. Kombinace odcházející disk, málo ramky a velké nároky budou vždy stressující pro uživatele a komfort rozhodně od takto starého stroje nelze očekávat. Zamyslete se i nad jeho euthanasií.

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2021, 08:56:28 »
Ahoj, já staré notebooky pro brouzdání na netu upgraduju - snažím se najít a upgradovat na nejlepší podporovaný procesor, dám maximum ram co snese deska, a vyměním disk za SSD. Taky vyčistím nánosy prachu  - to se nezdá, ale vylepšením chlazení se počítač někdy docela zrychlí.
No a pak nahrazuju windowse buď desítkama (upgradem zdarma), anebo instaluju Xubuntu.
Xubuntu mi příjde hezčí než lubuntu.
Jinak antivirus/fw na win používám bitdefender, moc zdrojů nežere a cenově vychází poměrně dobře (10 strojů/3roky).

Pro tento případ bych určitě výše zmíněné aplikoval.
Gréta je nejlepší.


Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #5 kdy: 30. 06. 2021, 12:32:45 »
A co kolize IP adresy (případně MAC adresy) s jiným zařízením v síti?  :)
Symptomy by tomu odpovídaly.
Problém se objevil náhle a pokud jede jen NTB tak je vše ok.
« Poslední změna: 30. 06. 2021, 12:38:00 od lukiiino »

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #6 kdy: 30. 06. 2021, 18:02:35 »
...seká a pomalu načítá internet.
Dělá to po celou dobu práce na notebooku nebo jen nějakou dobu po zapnutí?
Aplikace které nevyužívají internet běží bez ztráty výkonu?

Re:Pomalé načítání internetu - zasekávání
« Odpověď #7 kdy: 03. 07. 2021, 08:37:45 »
Podla toho co som nasiel ma webe tak je tam jednojadrovy procesor... na ciste neosekane w7 ultimate je aj dvojjadro malo, nehovoriac ked tam je este aj Ⓡeset...