Mizející SMS z Androidu

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #15 kdy: 07. 06. 2021, 10:29:57 »
Jako Android uzivatel take nemusim resit ze me neco maze nekdo protoze tohle se nedeje. Problem je, ze lide si naisntaluji stovky aplikaci, udeli jim prava ani nevi na co a k cemu a pak se divi ze neco mizi nebo prebejva. Ano, pokud jsem hloupej, nechci cist a chci byt omezen, pak si poridim iphone - ale normalni clovek nemusi mit strach, nikdo mu nic ani na Androidu nevezme aniz by mu to uzivatel sam pred tim nepovolil ...


Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #16 kdy: 09. 06. 2021, 09:27:39 »
Zprávy -> Menu se třemi tečkami -> Nastavení -> Další nastavení. Úplně dole je "Odstranit staré zprávy". Tohle jde vypnout. Popis uveden pro Android 11.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #17 kdy: 09. 06. 2021, 12:10:24 »
Nope.

Asus ZenFone 8, Android 11.
anglicka verze, cili "messages"

a mam "..." > "settings" > "general" a nic dal


Zprávy -> Menu se třemi tečkami -> Nastavení -> Další nastavení. Úplně dole je "Odstranit staré zprávy". Tohle jde vypnout. Popis uveden pro Android 11.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #18 kdy: 09. 06. 2021, 20:36:48 »
Nope.

Asus ZenFone 8, Android 11.
anglicka verze, cili "messages"

a mam "..." > "settings" > "general" a nic dal


Zprávy -> Menu se třemi tečkami -> Nastavení -> Další nastavení. Úplně dole je "Odstranit staré zprávy". Tohle jde vypnout. Popis uveden pro Android 11.

Zajímavé. Po přepnutí do angličtiny mám Settings -> More settings a tam to je dole. Je to apka od Google ver. 12.1.10.191. Samsung Galaxy A70. Dále už mě nenapadá nic kromě hledání na netu. Je fakt, že jsem někde zahlédl, že některým lidem se ztrácejí nebo nějak popletou smsky. Někde je návod co s tím (vymazat cache a pod.)

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #19 kdy: 09. 06. 2021, 20:48:26 »
Nope.

Asus ZenFone 8, Android 11.
anglicka verze, cili "messages"

a mam "..." > "settings" > "general" a nic dal


Zprávy -> Menu se třemi tečkami -> Nastavení -> Další nastavení. Úplně dole je "Odstranit staré zprávy". Tohle jde vypnout. Popis uveden pro Android 11.

Zajímavé. Po přepnutí do angličtiny mám Settings -> More settings a tam to je dole. Je to apka od Google ver. 12.1.10.191. Samsung Galaxy A70. Dále už mě nenapadá nic kromě hledání na netu. Je fakt, že jsem někde zahlédl, že některým lidem se ztrácejí nebo nějak popletou smsky. Někde je návod co s tím (vymazat cache a pod.)

Tak pardon, pokusil jsem se na Google play store najít a nainstalovat Google Messages a ejhle, jde to a chová se to tak jak píšete. Takže to co jsem popisoval nebyla apka od Google. Asi tedy od Samsungu, i když tuhle apku v marketu Samsungu nevidím. Zajímavé.


Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #20 kdy: 10. 06. 2021, 13:05:57 »
no kruci, jsem posilal odpoved a neni tady? tohle forum je skoro jako ten google

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #21 kdy: 10. 06. 2021, 13:38:39 »
Takze Google pred casy zavedl nesmyslne automazani a potom odstranil GUI pro ovladani te superfunkce?
Zatimco u vetsiny mobilu je nejaka nadstavba.

Takze jedine nainstalovat nejaky 3rd party SMS client, pokud je mu vubec povolenou byt opravdu nezavisla applikace.

Je fakt super, jak Google sosa data k sobe a odmita je smazat, zatimco ma nulovy problem s mazanim dat uzivatelum.
Sorry, ale to je fakt vysledke hipsteru developeru v Googlu, jejichz hlavni kvalifikace je, ze umeji odhadnout, kolik se vejde golfovych micku do autobusu.


BTW neco podobnyho znam ze Splunku, kde porad par dni stare komunikace strkaji kamsi pryc a jedine global search se k tomu dostane. Vsichni se na to uz rok ci kolik stezuji a odpoved hipsteru je "star it, stupid". Jsem mysle, ze Star je na dulezite komunikace a ne ze ji musim strcit na kazdou kterou chci najit.








Tak pardon, pokusil jsem se na Google play store najít a nainstalovat Google Messages a ejhle, jde to a chová se to tak jak píšete. Takže to co jsem popisoval nebyla apka od Google. Asi tedy od Samsungu, i když tuhle apku v marketu Samsungu nevidím. Zajímavé.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #22 kdy: 14. 07. 2021, 06:47:00 »
Mam tady relevantni update tematu.
tak jsem presel na SMS messenger. SMS nemaze, jednoduchy program, ktery neni zadny zazrak (napriklad nemuzu primo zavolat autora SMS, musim do dialeru (coz je dost neprijemne).

Nicmene to ma mnohem vetsi problem, ktery mi  teprve ted docvakl, kdyz jsem cekal a cekal na autorizacni SMS.To vypada, ze to neumi "push mechanismus", proste v originalnim programu SMS dochazeji okamzite, zatimco v SMS messengeru klidne naberou 10 minut zpozdeni.

Jsem prepinal mezi SMS messengerem a nativnim resenim a opradvu se situace vzdy zmenila a nativni reseni SMS dostavalo  prakticky v realnem case.

To je docela pruser, ma to nejake systemove pozadi, kde pouze Google muze pouzivat push od operatora (uz si nepamatuju detaily dorucovani SMS)?

P.S. vpredchozim prispevku jsem samozrejme myslel Slack, ne Splunk probuh.

mark42

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #23 kdy: 15. 07. 2021, 10:00:28 »
To bude skor problem tej apliakcie.
Ak sa jedna naozaj o SMS a nie o nejaky messenger (napr. RCS, v poslednom case sa to pomaly neda rozoznat), tie prichadzaju do telefonu po GSM spojeni, nie cez data. To znamena ze ta aplikacia pravdepodobne v ramci setrenia baterie ma nejaky poll interval, v ktorom si nacita prichadzajuce SMS.
Skus inu aplikaciu, ci dostanes lepsiu odozvu, je ich na Play store kopec.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #24 kdy: 15. 07. 2021, 10:33:02 »
Jsem prepinal mezi SMS messengerem a nativnim resenim a opradvu se situace vzdy zmenila a nativni reseni SMS dostavalo  prakticky v realnem case.
Porovnal jsi, jestli mají obě sms aplikace vypnutou/zapnutou optimalizaci baterie? Pro tento typ služeb doporučuji vypnout, pak fungují (obvykle) spolehlivě.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #25 kdy: 15. 07. 2021, 12:32:16 »
Tim spis, ze je jich kupa, nekdo nejakou doporucte. S tim jsem vlastne tohle vlakno zacal.
Metoda pokus omyl rozhodne neni idealni.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #26 kdy: 15. 07. 2021, 12:50:53 »
To se nediv, když ti Google leze do Androidu. LineageOS nepodporuje automaticky všechny modely, ale mám štěstí v nejnovějsí verzi 18.1 na 6 let starý model i 2 roky starý model.

Re:Mizející SMS z Androidu
« Odpověď #27 kdy: 15. 07. 2021, 16:31:44 »
Mit LineageOS  je muj davny sen. Ale holt si vybiram modely, co nejsou modni.