Proxmox - výběr vhodné architektury ZFS (upgrade domácího IT)

Re:Proxmox - výběr vhodné architektury ZFS (upgrade domácího IT)
« Odpověď #15 kdy: 29. 06. 2021, 18:53:23 »
dopracoval jsem se k upgrade domácího "amatérlabu".
...
Zkompletoval jsem plnotučný server, ve kterém mám k dispozici hdd šachty:
...
Pojede to na Proliant ML350 G6, 8C/16T, 112GB RAM
Ahoj,
díky za inspiraci, dělám teď něco podobného, ale: sehnal jsem z bazoše HP Proliant ML350e gen8 server a chci zprovoznit ještě druhou šachtu pro disky, ale chybí mi k tomu napájecí kabel. Zkoušel jsem tuten https://www.aliexpress.com/item/1005002348700550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.38e94c4dpXFFyD, ale chybí mu "ocásek". Správný kabel - viz obrázek v příloze, ale nedá se sehnat, našel jsem v USA za $300+poštovné, což nechci dát.

Nemáš přebytečný k odprodeji? Nebo nevíš o někom, kdo má? HP P/N: 676745-001, HP SPARE NO.: 685051-001.
Díky moc.


Re:Proxmox - výběr vhodné architektury ZFS (upgrade domácího IT)
« Odpověď #16 kdy: 29. 06. 2021, 19:09:46 »
Testuju spotřebu sestavy. Nejprve se 14ti diskovým poolem a potom s dvoudiskovým o stejné celkové kapacitě. Data přesunu, původní pool odpojím, disky z původního poolu fyzicky odpojím a zjistím rozdíl ve spotřebě.

A ZFS jako nenajede bez disku na kterych data nejsou? To uz je idiocie jako se systemd a nenamountovatelnym filesystemem / crashujici sluzbou, ktere zabrani jakemukoliv pouziti pocitace :)

Proc sem pletes offtopic. Kazdopadne, existuje timeout u systemd unit, kterej resi presne tyhle veci ;-)

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proxmox - výběr vhodné architektury ZFS (upgrade domácího IT)
« Odpověď #17 kdy: 29. 06. 2021, 19:58:00 »
Proc sem pletes offtopic. Kazdopadne, existuje timeout u systemd unit, kterej resi presne tyhle veci ;-)

To neni offtopic. Mohl jsem klidne zminit degradovany mdraid, ktery se odmitne auto-assemblit, pripadne jeho jemnejsi variantu, kdy trva na RO. Je to jako s pojistkama.. myslite si, ze jste pojistenej, ale jak nastane vypadek, potka vas kruta realita :)

Osobne bych to schvalne otestoval s vyndanyma diskama bez predchoziho zasahu - a pak je pripojil (za chodu ci s rebootem), zda se to jeset chytne, nebo bude storage roze... vite co :P

Re:Proxmox - výběr vhodné architektury ZFS (upgrade domácího IT)
« Odpověď #18 kdy: 29. 06. 2021, 23:36:40 »
Pokus č. 1:
Udělal jsem "zpool export pool2"
Navenek se nedělo nic, pool2 se stále jeví "online".
Tak jsem fyzicky vytáhnul těch 14 disků. Pool se stále jeví online. Mimochodem spotřeba spadla z 216W na 157W...
Když jsem se pokusil přesunout disk jedné VM na tento (stále jevící se online pool), tak se to teprve zakouslo a pool je SUSPENDED. :-)