Prepojenie CAT6a kablov

Re:Prepojenie CAT6a kablov
« Odpověď #15 kdy: 25. 06. 2021, 08:56:30 »
Ja by som odporucil spojkovy box. Ktory sa nacvakava ako keystone. A neni potrebny ziadny zbytocny medzi kus. Navyse box je urceny pre vsetky typy kablov od cat5e az po cat7. Da sa dodatocne zaizolovat vulkanizacnou paskou, takze je aj vode odolny Staci si dat hladat do googla spojovacie boxy na cat6a a urcite najde predajcu v okoli, u ktoreho ich viete zakupit.
Myslis asi toto........

Aj to je moznost, ale mal som skor na mysli nieco taketo -
« Poslední změna: 25. 06. 2021, 09:00:26 od Milan Cagap »


imc

Re:Prepojenie CAT6a kablov
« Odpověď #16 kdy: 25. 06. 2021, 11:26:13 »
Ja by som odporucil spojkovy box. Ktory sa nacvakava ako keystone. A neni potrebny ziadny zbytocny medzi kus. Navyse box je urceny pre vsetky typy kablov od cat5e az po cat7. Da sa dodatocne zaizolovat vulkanizacnou paskou, takze je aj vode odolny Staci si dat hladat do googla spojovacie boxy na cat6a a urcite najde predajcu v okoli, u ktoreho ich viete zakupit.
Myslis asi toto........

Aj to je moznost, ale mal som skor na mysli nieco taketo -

Toto chce nastroj.
dastin dastin odporucil beznastrojovu -  podobne ja ten konektor, co som pisal predtym.

No a k pajkovaniu - kabel je kruteny. Kazdy par inak. Dovod - prenos pozadovanych stoviek Mhz. Standardne sa meraju presluchy  medzi parmi kabla, aj medzi kablami, odrazy... bavime sa o spojke za cca 10€.
Neviem, ci to za to stoji, robit si problemy.
Ked je nieco zle na fyzickej vstve, nemoze to byt lespie vyssie. Mozu nasat chyby a nasledne aj opakovanie prenosu paketu... A tazko sa nasledne hladaju chyby.

Ale, ak ide len o PoE napajanie, tak staci aj pajka.

Re:Prepojenie CAT6a kablov
« Odpověď #17 kdy: 25. 06. 2021, 12:08:38 »
Ten návrh na spojení kabelů pájením je třeba brát v kontextu dotazu. Pokud jde o ovládání domácího vrátného plus předpokládám nějakou hlasovou a video komunikaci, neviděl bych v tom problém. Nakonec není tomu tak dávno, co v nějakém diskuzním vlákně o tahání ethernetu někdo psal o testování, co všechno může oproti specifikaci ve skutečnosti na ethernetu fungovat v reálných instalacích (myslím, že jak zvolená kategorie kabelu, tak jeho délka). Ano, neříkám, že je to ideální, jen řekl bych za daných podmínek efektivní a naprosto dostačující.

Re:Prepojenie CAT6a kablov
« Odpověď #18 kdy: 25. 06. 2021, 13:38:00 »
keline ma aj beznastrojovy spojovaci modul (mam ho kupeny, este som ho nepouzil)

https://www.krugel.sk/keline-spojovaci-modul-cat-6a-ext-ea-hd-beznastrojovy

m