Webhosting pro nenáročnou stránku

Webhosting pro nenáročnou stránku
« kdy: 13. 06. 2021, 20:36:04 »
Zdravím,
potřebuju ze stávajícího předraženého hostingu přesunout web na jiný, ale bohužel se vůbec neorientuju v současné nabídce.
Od hostingu potřebuju v podstatě jenom PHP (bonusové body za PHP 8 ) a nějakou databázi. A ideálně aby nestál moc :)
Co byste doporučili a čemu bych se měl naopak vyhnout?
Díky


Re:Webhosting pro nenáročnou stránku
« Odpověď #1 kdy: 13. 06. 2021, 20:40:39 »
Mohl jsi napsat kolik tak platíš, protože třeba  někteří zkostatělý podnikatelé furt nabízej php za 1000 Kč měsíčně..

Ceny o dost spadly, dá se to rozdělit na samostatně doménu 160 Kč ročně. A samotný hosting, což může být za 33/66 Kč měsíčně u wedosu (sice se chlubí ddos ochranou na blogu, ale zároveň lidi si stěžují, že ta ochrana je tak důmyslná, že pak na ty weby se pak neodstanou návštěvníci).

Nabídka je dost diverzifikovaná od použití: zdarma prostor pro statickou prezentaci obvykle, pak wordpress hosting, pak php hosting, pak  dedikovaný hosting a pak vps...

Re:Webhosting pro nenáročnou stránku
« Odpověď #2 kdy: 13. 06. 2021, 21:10:29 »
Za mě WEDOS - pro nenáročnou stránku zcela dostačující.  Osobně jsem narazil na limit PHP procesů, avšak v tomto případě se už nejednalo o jednoduchou stránku s minimální návštěvností, ale spíš malý DB systém a holt některé dotazy trvaly déle.
« Poslední změna: 13. 06. 2021, 21:15:35 od Walda2000 »

Re:Webhosting pro nenáročnou stránku
« Odpověď #3 kdy: 13. 06. 2021, 21:32:00 »
@mikesznovu: Platí údajně okolo 2000 ročně (asi včetně domény) a je to banan.cz - ani jsem netušil, že to ještě existuje...
Je to jednoduchý web, pár textových stránek, pár galerií + administrace k tomu (ta je teď nějaká banání proprietární, udělám novou).

McFly

  • *****
  • 562
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Webhosting pro nenáročnou stránku
« Odpověď #4 kdy: 13. 06. 2021, 22:47:09 »
Ach, banán.cz, ukápka slza nostalgie. Modelki s kozi, spam a Radovan Kaluža. A megahack banánu před lety. Je nač vzpomínat...

Btw věděli jste, že prehistorický webzdarma.cz nabízí také webhosting za úplatu? https://www.webzdarma.cz/srovnani