Android vs iPhone

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #15 kdy: 06. 06. 2021, 23:01:34 »
Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory
podle mě záleží na tom, na co je člověk zvyklý. Mě třeba "noční režim" vyhovuje a je možné ho rozšířit o VIP kontakty, na které se omezení nevztahuje. Nehledě na to, že Apple má tu funkčnost, pokud daný kontakt bude volat (tuším) během 5 minut po třetí, tak telefon začne normálně vyzvánět.

Na druhou stranu, nevím jako to má Android, ale kdy si jsem používal Nokii a když člověk měl nastavený budík a vypnul telefon, tak se telefon opravdu v danou dobu zapnul a začal budit. Tohle Apple neumí - tedy alespoň o tom nevím


iwtu

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #16 kdy: 06. 06. 2021, 23:59:54 »
Ohľadom synchronizácie s PC.

Android (možno iba Samsung) sa veľmi slušné prepojenie s Windowsom pomocou apky Your Phone. Môžete posielať SMS, spravovať notifikácie, prezerať fotky, púštať apky (na PC. každá apka ma okno, možete nastaviť jeho veľkosť a mať ich viac pri vedľa seba). Ale viem že ohľadom toho prebieha úzka spolupráca Microsoftu so Samsungom.

Keď chcete TOP, tak dnes je to už asi Samsung vs iPhone a nie Android vs IOS. Oba OS sú už dosť vyspelé a kopírujú od seba navzájom. Samsung od rady S10 je fakt použiteľný telefón. Inak pre Android ostavajú okrajové Pixely, Motorola, Sony, Nokia, Asus alebo Čína a ani jedna značka nie je na tom tak použiteľne ako Samsung.

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #17 kdy: 07. 06. 2021, 07:08:18 »
Kombinace iPhone, iPad a Mac Pro funguje a pokrývá 99.9999% potřeb.
K čemu ten iPad?

Čtu knihy z Amazonu - a pokud nesedím u počítače tak na WEB...

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #18 kdy: 07. 06. 2021, 09:05:39 »
Než se tu rozjede pořádný flame, tak se zeptám: Pořád nemá iphone noční režim? Tedy režim bez sms a mailů, ale se zvoněním.

Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory.

A taková funkce se musí umět aktivovat/deaktivovat snadno. Tzn. něco jako na 2 -3 tlačítka, ne na náročnou expedici do do hlubin nastavení.

Téhle funkci se dříve říkalo zvukové profily a uměl je úplně každý hloupý telefon. Pak ale přišly chytré telefony a ta funkce zmizela. Android uměl a umí tu funkci doinstalovat jako aplikaci a pak si to sice dře, ale v zásadě to funguje.
Iphone to neuměl a ani to tam nešlo nijak doinstalovat. Zájem alespoň sledovat, co iphone umí jsem ztratil někdy kolem verzí iphone 6/7.

Tak se ptám, jestli současné iphony to už umí, nebo jestli pořád platí, že telefon používám špatně a takovou funkci vůbec nepotřebuji?

Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #19 kdy: 07. 06. 2021, 09:17:58 »
Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně
Apple neznám a flame nechci, tak jen pro úplnost - přesně tohle umí Samsungy se svými Bixby Routines. Výhoda nebo komplikace je, že se to umí i učit samo. Např. režim "Před spaním" nenastavím, ale funguje spolehlivě, stejně jako výjimky z pravidelnosti.
Edit: Spojení s PC (Windows) nějak asi faké funguje, ale tuhle apku mám v mobilu jako bloatware, kterého se nezbavím - nejde ani odinstalovat, ani deaktivovat a nechci ji. Samsung Galaxy A70. Jinak jsem s mobilem naprosto spokojen. A aktualizace chodí. Někteří lidé na Samsungy nadávají, tohle je můj první a nechci už jinak.
« Poslední změna: 07. 06. 2021, 09:20:25 od Dushino42 »


Re:Android vs iPhone
« Odpověď #20 kdy: 07. 06. 2021, 13:25:50 »
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android vs iPhone
« Odpověď #21 kdy: 07. 06. 2021, 13:33:25 »
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.

Samsung email klient neodstranuje emaily, kdyz je promazu v PC. Telefon i PC je na stejnym IMAP uctu.
(nevim co je to za verzi, je to to, co prislo predinstalovany na Note4)

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #22 kdy: 07. 06. 2021, 17:09:52 »
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.

Samsung email klient neodstranuje emaily, kdyz je promazu v PC. Telefon i PC je na stejnym IMAP uctu.
(nevim co je to za verzi, je to to, co prislo predinstalovany na Note4)

Tak to by byl alespon pro me duvod tu aplikaci odinstalovat... ze nejde odinstalovat?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android vs iPhone
« Odpověď #23 kdy: 07. 06. 2021, 18:56:14 »
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.
Aplikace od Applu mají taky dost bugů.

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #24 kdy: 07. 06. 2021, 19:58:14 »
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.
Aplikace od Applu mají taky dost bugů.

Jo maji, stejna zkusenost, ale stejne si myslim, ze na to jsou lip. Samozrejme nejlepsi je si sehnat extra appku na vschno, od firmy co se na to specializuje.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android vs iPhone
« Odpověď #25 kdy: 07. 06. 2021, 20:28:57 »
Momentálne by som hodnotil situáciu že zmysel má kúpiť len čistý Android (to jest preferovať značky ktoré nemodifikujú a nepridávajú nadstavby do systému ako napr. Samsung alebo Huawei, ale skôr ísť po značkách ako Motorola alebo Google), žiaľ moc na výber toho u mobilov nie je a celkovo mobilom chýba aspoň trochu rozumný OS, zároveň sú dosť HW omedzenejšie a uzavretejšie, takže bez aspoň základnej Android vrstvy v podstate na tom nič nerozbeháš, nemáš tam niečo ako BIOS na PC, takže aj systémy ako Ubuntu Touch či LineageOS v podstate pod sebou majú nejaké prvky Androidu). Btw. Linux fóny by boli najlepšie ale žiaľ stále sú v plienkach a podpora zariadení je fakt nízka,... dosť často natrafíš na nefunkčné NFC, GPS alebo niečo, prípadne systém nespustíš vôbec, takže preto ešte Linux fóny nie sú moc dobrá voľba aj keď dúfam že čoskoro to bude. Momentálne ale moc na výber nemáš a tak len ísť do Androidu... iOS je žiaľ ešte viac uzavretejší, ešte viac omedzenejší a v podstate to zariadenie resp. jeho OS je taký troška lepší firmware z typických tlačítkových mobilov než operačný systém, na polceste medzi dumbfónom a smartfónom, aj keď by som povedal že ani dnešné Android smartfóny nie sú moc smart.

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #26 kdy: 07. 06. 2021, 20:43:16 »
Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně
Apple neznám a flame nechci, tak jen pro úplnost - přesně tohle umí Samsungy se svými Bixby Routines. Výhoda nebo komplikace je, že se to umí i učit samo. Např. režim "Před spaním" nenastavím, ale funguje spolehlivě, stejně jako výjimky z pravidelnosti.
Edit: Spojení s PC (Windows) nějak asi faké funguje, ale tuhle apku mám v mobilu jako bloatware, kterého se nezbavím - nejde ani odinstalovat, ani deaktivovat a nechci ji. Samsung Galaxy A70. Jinak jsem s mobilem naprosto spokojen. A aktualizace chodí. Někteří lidé na Samsungy nadávají, tohle je můj první a nechci už jinak.

A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #27 kdy: 08. 06. 2021, 08:27:30 »

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.
« Poslední změna: 08. 06. 2021, 08:33:25 od Dushino42 »

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #28 kdy: 08. 06. 2021, 09:51:28 »

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.

To vypadá dobře, ale srovnáváš systémovou funkci zdarma s placenou (i když málo) aplikaci 3. strany

Re:Android vs iPhone
« Odpověď #29 kdy: 08. 06. 2021, 10:44:33 »

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.

To vypadá dobře, ale srovnáváš systémovou funkci zdarma s placenou (i když málo) aplikaci 3. strany
To je pravda. Uvedl jsem to pro info, že i když někdo nemá Android od Samsungu, má stále možnost mít podobnou funkcionalitu, i když pravděpodobně dost omezenou bez rootu. Na druhou stranu nemám problém zaplatit za dobrou apku a myslím, že uživatelé Apple jsou zvyklí na to, že za dobré aplikace platí, takže v tomto směru se obě strany (ne)rovnice iPhone vs Android vyruší.