Jak na Ad Blocker na mobilech?

Svatopluk Vít

  • *
  • 21
  • Ajťák, táta a manžel
    • Zobrazit profil
    • Různé info
    • E-mail
Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #15 kdy: 17. 05. 2021, 20:36:49 »
Taková hodně nepopulární věc - ale Youtube nabízí předplatné a pak je bez reklam. To by to nevyřešilo?


Re:Jak na Ad Blocker na mobilech? Firefox + uBlock
« Odpověď #16 kdy: 17. 05. 2021, 23:24:11 »
Ano, dost se toho da filtrovat na routerech = staci dns blacklist typu pi-hole, energized protection. Aby to stalo za neco, je nutne , aby to umelo propagaci na subdomeny ( bla.com : xyz.bla
Com, jj.bbb.bla.com) a volitelne rozkryvani cname ( sentry.io : s.webovastranka.com -> i1234.sentry.io )

Zrovna youtube a nektere ceske velke  (co do drzosti) medialni domy takto blokovat, avsak je tu rozdil. Musi se to resit uvnitr prohlizece, opravit jiste promenne pripadne pomlatit nejake funkce. To udela ublock origin a dokonce je to i ve vychozi sade filtru easylist czk svk. Z jinyxh doplnku takto bysely jeste je "nano blocker/defender/protector" a  adguard.


---
Problem je jak to dostat do androida.... Problem je browser  s podporou rozsireni(kiwi browser a dalsi), nebo druha cesta, browser co ma blokator v sobe (ale musi byt aspon. Na urovni ublock origin) . Takovy neznam (i bez te podminky)


---
Problem 2 jak dostat rozkryvani CNAME - viz vyse., coz neni  mozna az tak zasadni featura , ale proc ji nemit. Navic vyhledove na vyznamu bude pribyvat.
moznosti:
1) uBlock origin tuto funkci umi jakozto doplnek prohlizece. Funkcni stale,pouze,jenom na firefoxu ( plati pro mobily i pocitace )
2) personalDNSfilter pro android : tohle dokaze v CELEM systemu, jelikoz nahrazuje DNS.  To uz je docela slusny arzenal.




---
Pak je udajne dalsi level, nahrauzeni systemwebview jinym.(idealne aby tam fungoval uBlock origin  - vite o necem takovem?) , pripadne doplnek Magisk + Riru +  Edxposed + Stethox (nevim jestli to uvadim spravne), ale melo by to bytcneco na ten zpusob... Nezkousel jsem az jit do takto hluboke kralici nory. Kdo tohle ovlada a vyzkousel, at se. Podeli o zkusenosti ale myslim ze to maximalne bude jeden clovek na foru (_Jenda), pokud ma android.


Resume :
na androidu lze uspesne blokovat reklamy  na systemove urovni (prinejmensim nahrazenim komercniho smirovaciho google androidu za iodéOS, /e/, LineageOS, AOSP variant, omezeny vyber zarizeni : GrapheneOs, CalyxOS) vicemene uspesne v aplikacich (k dokonalosti by byl potreba ten blokator v webview).

v browseru (ten ktery podporuje) s blokatorem na 100%

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #17 kdy: 18. 05. 2021, 10:23:02 »
Na Androidu pouzivam kombinaci LineageOS (bez Gapps, s F-Droidem a Aurora Storem bez Google uctu), NetGuard (fake userspace VPN s vlastnim hosts blacklistem, moznosti selektivniho zakazovani pristupu k siti + rucni dofiltrovani per hostname), Fennec F-Droid + Decentraleyes, HTTPS Everywhere, Privacy Badger, Privacy Possum, uBlock Origin (v advanced mode + default komplet zakaz 3rd party + rucne dozakazovane zname trackery). Na videa pouzivam NewPipe.

Na Linuxu Firefox s podobnyma doplnkama (a multi-account containers a I don't care about cookies) + FreeTube. Videa z konferenci si casto predstahuju pro offline prohlizeni (youtube-dl, na Androidu zaintegrovane s browserem pres share pomoci termux-open). Pokud nekdy opravdu potrebuju pouzit web co bez smirovani nefunguje, vyrobim si novy prazdny jednorazovy profil ve Firefoxu (firefox -P) ktery po pouziti smazu vcetne dat.

Na vyhledavani vsude pouzivam DuckDuckGo bez JavaScriptu.

Ve vysledku nevim co to je reklama. Appli ekosystem ma svoje vyhody i nevyhody a jedna z nich je, ze ekvivalent tohole je uz prilis pracny a krehky.
« Poslední změna: 18. 05. 2021, 10:27:55 od sarimak »

Fiber

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #18 kdy: 20. 05. 2021, 09:03:21 »
S rootem je ideální AdAway. Aktální verze androidu podporují nastavitelný DNS server, takže lze využívat nějaký DNS server, který filtruje reklamní domény. Výhodou tohoto řešení je blokace reklam i v aplikacích.

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #19 kdy: 20. 05. 2021, 11:39:37 »
weblock by měl fungovat (nezkoušel jsem) na applu skoro stejně jako skvělý DNS66
https://7labs.io/mobile/ad-blocker-android-ios.html#Weblock_8211_AdBlock_for_iOS
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #20 kdy: 20. 05. 2021, 12:03:33 »
weblock by měl fungovat (nezkoušel jsem) na applu skoro stejně jako skvělý DNS66
https://7labs.io/mobile/ad-blocker-android-ios.html#Weblock_8211_AdBlock_for_iOS

Platená closed-source pofidérna bazmekovina. Hmm. Aj keď vlastne celý ekosystém u Apple je všetko closed všetko platené

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #21 kdy: 29. 12. 2022, 19:57:43 »
Dlouho jsem mel adaway s rootem. Jelikoz jsem chtel poresit i telefony v rodine, tak jsem koupil 9 licenci AdGuard. Funguje to pekne, ale bez rootu to nebere https komunikacki a s rootem jsem mel problem s chrome. Rodine zatim rootovat nechci a svuj jsem preinstaloval a tim unrootnul. Ale casem tk zase zkusim, je potreba magisk, modul a certifikatem ktery ho ulozi do systemu a pak to blokuje vse. Az na ten chrom, ale nejaka reseni jsou. Uvazuju na domaci sit nasadit pihole na synology NAS.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #22 kdy: 30. 12. 2022, 09:32:48 »
Brave funguje v tomto na Androidu úžasně. Včetně přehrávání YT. Nešlo by ho s úspěchem nasadit i na iOSu?

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #23 kdy: 03. 01. 2023, 07:56:29 »
Na Androidu č.1 mám Vanced a Firefox Nightly, který umí doplňky pro PC. Kromě aplikací (mám jen jednu, kde je reklama) se mi reklamy nezobrazují). Na druhém Androidu s Magiskem to řeším vše přes hosts a reklamy nemám vůbec.

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #24 kdy: 03. 01. 2023, 13:05:26 »
Taky používám na firefoxu pro android doplňky zvlášť jeden hodně ceněný s podporou scriptletů,  které třeb profiltrují JSON nebo  zruší setInterval  nebo zmrazí proměnnou nebo nechají zmizet cookies,. Bez tohoto arzenálu už nejde proti reklamám na webu bojovat.

Bohužel od začátku ten firefox náhodně padá bez varování (a šmejdský android, v případě, že spadně na pozadí, což se stane tak 100xméně často, ponechá screenshot v "Listech Aktivit"), o něco častěji s více taby, ale třeba i s 5 taby.  Je to pravděpodobnější, při častém přepínání tabů nebo když jsou stránku náročnější. Ale někdy to den vydrží s 15 taby.


Ale čím dál častěji se mi narážím na stránky, které v něm nejdou (ale je to na prstech ruky, nic velkého) a dřív fungovaly.
« Poslední změna: 03. 01. 2023, 13:06:57 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #25 kdy: 03. 01. 2023, 15:10:47 »
Brave funguje v tomto na Androidu úžasně. Včetně přehrávání YT. Nešlo by ho s úspěchem nasadit i na iOSu?

U mě to šlo a vyřešilo vše potřebné na ipadech i iphonech

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #26 kdy: 03. 01. 2023, 15:54:55 »
Bohužel od začátku ten firefox náhodně padá bez varování (a šmejdský android

Používam Firefox na androide roky spomínané správanie nepozorujem. Tak je na mieste klásť si otázku: Môže za to Android, Firefox alebo použité doplnky?

Všeobecne k téme:
Na blokovanie reklám v aplikáciach sa mi osvedčilo pridanie DNS servera (cez DoH), ktorý blokuje reklamy na úrovni DNS.
Netreba napríklad ani PiHole pretože Adguard má verejné DNS s filtráciou. Alebo zaujímavá alternatíva k PiHole je Adguard Home. By som povedal že je ešte jednoduchšie ho nasadiť ako PiHole. Dokonca sa dá rozbehnúť aj na OpenWRT (Odskúšané na RPi2).

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #27 kdy: 03. 01. 2023, 17:06:25 »
Môže za to Android, Firefox alebo použité doplnky?

Všeobecne k téme:
Na blokovanie reklám v aplikáciach sa mi osvedčilo pridanie DNS servera (cez DoH), ktorý blokuje reklamy na úrovni DNS.
Netreba napríklad ani PiHole pretože Adguard má verejné DNS s filtráciou. Alebo zaujímavá alternatíva k PiHole je Adguard Home. By som povedal že je ešte jednoduchšie ho nasadiť ako PiHole. Dokonca sa dá rozbehnúť aj na OpenWRT (Odskúšané na RPi2).

Zkoušel jsem  2 mobily (Lineage OS, 2GB RAM, 4 GB RAM), vypnout doplnky. Doplnky to nespraví. Padala FF na obidvoch mobilech.
TIpujem, ze verze Firefoxu je problem, aktualizuji a pozrem zmenu.


ad DNS:
DNS je dobrý základ na variatně (raw /system/etc/hosts / AdAway / manual DNS third party / personalDNSFilter ) toliko nezáleží. Taky je dobré  když dokáže rozkrýt organizovaný zložin CNAME (např sp.firstpartyweby.cz ---> sp-prod.net)
Ale nestačí:
neskrývá CSS: cookie bary, prázdné obdélníky, "sponsored" sekce
nefiltruje URL nezávislé na doméně, spousta špíny  se nachází :
1. přímo na first-party doméně
2. na různých CDN jakou cloudfront (některé jsou vyloženě reklamní,  těch blokuji asi 100, některé jsou velké skladiště hromady  všeho možného : čili nelze zablokovat)
3. na cdnjs. unpkg,  npm.io ,...



Videa z konferenci si casto predstahuju pro offline prohlizeni (youtube-dl, na Androidu zaintegrovane s browserem pres share pomoci termux-open).
Co je ten termux-open?
Mě nejde soubory stahovat a otevírat, mám nějaké rozhašené asociace. Při pokuso otevřít v termux mi to zobrazí dialog kam ho uložit a uloží se do složky termuxu.
Můžeš popsat co to dělá nebo jaký účel to plní?
« Poslední změna: 03. 01. 2023, 17:09:55 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #28 kdy: 05. 01. 2023, 09:29:13 »
Na Youtube se dá použít ten Youtube Vanced, ale ten už není vyvíjen, dá se ale místo něj použít ReVanced.

Re:Jak na Ad Blocker na mobilech?
« Odpověď #29 kdy: 05. 01. 2023, 10:50:16 »
Dlouho jsem mel AdAway ( s rootem, instalace z F-Droid ). Blokovalo me to bezdratovou aktualizaci na telefonu, takze jsem mel pocit, ze se na me vyrobce vykaslal. Ted mam asi tyden AdGuard, bylo s tim trosku patlani ohledne certifikatu pro Chrome. Firefox jsem pouzival dloooouhou dobu, ale prisel jsem na chut Chromu a synchronizaci vseho z neho. Kdyz je telefon bez rootu, tak AdGuard neumi osetrit https v aplikacich, ktere se koukaji pro certifikat do systemoveho uloziste. Root tohle resi, je na to postup a modul pro magisk jak to udelat. Mam AdGuard nove i na synology nasce v dockeru, misto reklam jsou ale velky sedy nebo bily okna.