Odroid HC2 - dotaz na SD kartu

yoyoA

Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« kdy: 01. 05. 2021, 15:41:05 »
Dobrý den.
omlouvám se za trapný dotaz, nedaří se mi moc najít odpověď.

SBC mají slot na SD kartu (konkrétně chci koupit Odroid HC2) proč? Resp. ta SD karta obsahuje závaděč nebo operační systém?

Viděl jsem ytb videa k Odroid HC2 instalaci a nejsem si jist správnou odpovědí...

Pokud je tam OS, dá se nějak přesunout na disk?

Druhá otázka :
Chci tam podle návodů instalovat raspbian->OMV. Viděl sem tam na ytb taky, že OMV má nějaký plugin, který přesouvá nějaké věci do RAM a tím tu SD kartu šetří. Máte s tím dobrou zkušenost (tento OMV plugin se jmenuje FleshMemory)?


Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #1 kdy: 01. 05. 2021, 16:13:04 »
Mám Odroid HC4 mám, jsou dvě varianty s OLED dislpejem a bez.

SD kartu mám s oficiálním operační systém od Hardkernel, což je staré jádro 4.9.241 a Ubuntu 20.04.2 LTS. Existuje i novější jádro myslím přes armbian 5.4, ale to neumí OpenCL.

HC4 má Petitboot, což je takové jednoduché prostředí, kam se dostanete bez SD karty. Ten armbian to bohužel nepodporuje.

Jestli jde provozovat bez SD karty jsem nezkoušel, zatím s ní nejsou problémy.


Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #2 kdy: 01. 05. 2021, 16:32:28 »
tak minimálně u HC4 by to mělo jít i bez SD karty: https://www.youtube.com/watch?v=ugDcoqfb4Xw

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #3 kdy: 01. 05. 2021, 17:50:24 »
na kartu nahrajes image, v kterem je zavadec i rootfs, z karty to startuje, ale muzes zmenit v nastaveni zavadece, aby rootfs bral z disku, kam (do vyhrazeneho tebou pripraveneho oddilu) ho nejdrive zkopirujes, pak to z karty startuje jen zavadec kterej prepne na system na disku...

Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #4 kdy: 01. 05. 2021, 19:30:28 »
u toho HC4 to jde úplně bez SD karty


Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #5 kdy: 03. 05. 2021, 09:38:13 »
Mám Odroid HC2, můžete mít jak celý operační systém tak i pouze zavaděč. Provozuji tak, že na SD kartě je pouze zavaděč a celý OS je na HDD, funguje naprosto bez problémů druhým rokem. Dělal jsem to podle https://mvidakovic.blogspot.com/2017/07/odroid-xu4-boot-from-hard-disk.html

Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #6 kdy: 03. 05. 2021, 09:48:17 »
Ještě na jednu věc pozor, Odroid HC2 má JMicron JMS578 USB 3.0 to SATA Bridge, a model Odroid HC4 má ASM 1061 PCIE to SATA. Dnes bych osobně raději si koupil HC4.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #7 kdy: 03. 05. 2021, 12:14:15 »
Ja ted akorat cerstve koupil ODROID HC2 (protoze HC4 ma disky nastojato a ja chtel peknou krabicku nalezato s 3.5 diskem).
Na SD karte bude operacni system a na HDD data. Operacni system na NAS by nemel zdaleka tolik zrat karty + tam pro jistotu dam WD Purple.

Re:Odroid HC2 - dotaz na SD kartu
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2021, 13:01:51 »
S operačním systémem na SD kartě mám bohužel špatné zkušenosti. Provozuji i pár dalších "PI" a i kvalitní SD karty prostě náhodně odcházely. Format a reinstall pomohl jen krátkodobě. I když jsem měl i log pouze do ramdisku, stejně "něco" kartu utahalo. Od doby co mám i systém na HDD, tak naprosto bez problémů.