Soustředění se v "open spacu"

vesterna12

  • ***
  • 122
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Soustředění se v "open spacu"
« kdy: 13. 04. 2021, 14:19:40 »
Soustredeni v open space

Diky pandemii jsem si uvedomil jak moc je unavujici sedet v kancelari z hlediska udrzeni pozornosti.
Kancelar je primka o kapacite cca 50 zidli. Za beznych okolnosti je kapacita zaplnena z 80%.
Kazda diskuze od vedlejsiho stolu i kdyz jde jenom o par vet vede ke ztrate pozornosti na par minut. O to hur
pokud se kolega neslysi nebo se kolegyne chychota kazdemu debilnimu vtipu sveho kolegy (a prehrava jako prase).
Do urcite miry to jde resit sluchatkama, ale nejde si proste nevsimnout, ze se kolem Vas neco deje
a taky se mi nechce sedet cely den se sluchatkama na hlave. Co ted nase firma zavedla je jaky si typ
obyvaku uprosted tohoto otevreneho prostoru a kuchynky, ktera uz nema dvere. Obsazenost kancelare je ted
minimalni, ale desim se ruchu v pripade navratu k bezne vytizenosti kancelare. Nemluve o tom, ze spusta porad se ocividne
bude konat virtualne. Kdyz porovnam jak jsem se vracel domu z prace protivny a vycerpany driv prave kvuli
omezene moznosti soutredit se s tim jak se ted citim na HO po konci pracovni doby tak se do kancelare urcite
vracet nechci a tajne doufam, ze to bude dobrovolna baze. Je zvlastni, ze spousta kolegu tohle tolik
neproziva a pocita, ze se proste budou dal prervavat jeden pres druheho. V ramci teamu je to prece normalni stejne
tak jako konani DSM uprosted hlavni ulicky. Vsak nas vsichni obejdou. Mam pocit, ze to vadi jenom mne. Jako dukaz
beru to ze firma prestavuje dalsi kancelare v tomto stylu. Prece kdyby se ozvalo vic lidi tak by od tohoto
stylu firma ustoupila. Mozna trpim poruchou pozornosti?! Doma mam opravdu klid. Opadla rezignace a nechut.
Je tu nekdo kdo zazival neco podobneho, ale nasel si metodu, ktera mu pomuze se soustredit v kanclu a podelil by se o ni?
HO, sluchatka a rezervovani meetingovek na cely den je mimo tema :) 


Re:Soustředění se v "open spacu"
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2021, 18:32:45 »
Zkoušel jsi to říct vedení? Z tvého příspěvku to není jasné. Myslím, že určitě nemůžeš být jediný, komu hluk ve firmě vadí. Třeba by se stížnosti naskládaly a věci by se začaly řešit. Můžeš argumentovat sníženou produktivností.
« Poslední změna: 13. 04. 2021, 18:35:40 od Monoceros »

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Soustředění se v "open spacu"
« Odpověď #2 kdy: 13. 04. 2021, 20:04:03 »
a co sehnat hluchatka?!
nerikam, ze to je uplne pohodlne, ale mozna to pomuze.