Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč

MN

Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« kdy: 28. 03. 2021, 11:10:05 »
Zdravim! :)

Potreboval bych radu s vyberem tiskarny na < 5.000 stran rocne pro mensi kancelar. Cilem je vicemene co nejlevnejsi provoz (obvykle pouzivame kvalitnejsi alternativni tonery) vcetne zapocitani dalsich nakladu (tiskovy valec atd.).

Musi mit:
- cernobily laster multifunkce
- duplexni tisk
- automaticky podavac
- LAN
- sken na FTP/Sambu do multistrankoveho PDF

Je fajn:
- DADF - duplexni automaticky podavac na skener
- AirPrint

Mam skvelou zkusenost s Canon mf8030cn (predchozi model nize zmineneho Canona) - DADF, duplex, LAN a tonery, jejichz soucasti je opticky valec (meni se porad a neopotrebuje se tedy). V praci podobnych bezi spousty a naprosto bez problemu.

Koukal jsem se po tehto, ale prijde mi, ze kazda ma nejaky hacek:

- Brother MFC-L2712DN - cca 4,5 tis. - Tato by snad mela stacit, i kdyz mi zde prijde trosku drahy provoz, zejmena po zapocteni toho, ze valec v baleni vydrzi jen 12.000 stran (resp. vetsinou min) a startovaci toner jen 700 stran - takze v podstate k porizovaci cene je nutne pripocitat obratem 600 Kc za novy toner a nejakou tu cenu za valce (700 Kc neorigo/ks), ktere maji drazsi tiskarny na mnohem delsi vydrz.

- Brother DCP-L5500DN - perfektni z hlediska ceny za stranku, nejradsi z nich (9 tis.), v baleni valec na 50 tis. stran, neorigo se da sehnat vsude neco pres 1000 Kc, chybi DADF.

- Canon i-SENSYS MF443dw - Dobra cena (cca 8 tis. Kc), DADF, problem s alternativnimi tonery, naprosta vetsina vyrobcu je bud nedodava nebo je dodava bez cipu, ktery je nutny prendat z originalni cartridge. Pokud nekdo dela s cipem, tak je to snad jen jeden/dva vyrobci a naplne stoji 2000 Kc/10 tis. str. Pochopil jsem, ze pri prendani cipu bude tiskarna porad hlasit prazdny toner a bude nutne neco odklikavat.

- Kyocera Ecosys M2040dn - Dobra cena (8 tis.), ma DADF a valec by mel podle datasheetu vydrzet alespon 100 tis. stran. Blby je, ze maintenance kit stoji skoro 5 tis., valec samotny originalni asi 3,5tis. a neoriginal se da sehnat neco malo pres dva tisice, takze se bojim, ze kdyz odejde, bude to skoro na novou tiskarnu...

Prosim o radu, treba i z vasich zkusenosti v praci. Tiskarny vetsinou menime az je nerentabilni je opravovat. Diky moc.
« Poslední změna: 28. 03. 2021, 11:33:20 od Petr Krčmář »


MN

Re:Multifunkce do kancelare do 10 tis. Kc
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2021, 11:18:52 »
Brother 5700 DW by pak byla jasna volba, ale uz je mimo budget (temer 11 tis. mi na 4-5000 stran rocne neprijde uplne malo).

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2021, 11:39:46 »
Ja mel MF8040cn a zralo to barevnej toner i pri CB tisku. Netiskne to bez barevnych toneru - totalni fail.
A valce i kdyz jsou soucasti kazet, tak se radi poskodi - papir vzdy jede skrz vsechny 4 valce, tudiz pri mene castejsi vymene barevnych toneru, to osoupe v nich valec - a bude to dela barevne pruhy.

Presel jsem z toho duvodu na zcela levnej Lexmark MB2338, jen me chybi moznost skenu na USB stick - a to UI je horsi nez u toho Canonu. Bohuzel bez toneru to pada to error rezimu a nejde delat fw update ani skenovat. Priserny, ale za 3 litry, co by clovek chtel.

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2021, 12:13:27 »
Asi zdejší obecenstvo nepřekvapím, ale za mně HP M428fdn . Na základě parametrů a praktické zkušenosti.

MN

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2021, 13:13:44 »
František Ryšánek: 428fdn je přebrandovaný Canon, o kterém jsem mluvil. Problém s tonery je u něj bohužel úplně stejný.

RDa: 8030cn je cernobila. Do Lexmarku na prvni pohled nevidim alternativni toner. :(


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #5 kdy: 28. 03. 2021, 13:28:30 »
RDa: 8030cn je cernobila. Do Lexmarku na prvni pohled nevidim alternativni toner. :(

Neni - je barevna (mf8030cn/mf8040cn jsou temer identicke a my meli tu mf8040cn tak to vim)

https://www.canon.cz/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/laser/laserbase_mf_series/i-sensys_mf8030cn.html?type=specifications
Typ zařízení: Multifunkční barevné laserové zařízení

Mozna myslis jine zarizeni? Link?

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #6 kdy: 28. 03. 2021, 14:53:15 »
František Ryšánek: 428fdn je přebrandovaný Canon, o kterém jsem mluvil.

:-O dík za informaci, netušil jsem. Kámen cihlu... Člověk se vyhne v low-endu dědictví Samsungu, ale machinaci se značkou se stejně nevyhne... co z těch osvědčených značek dneska zbylo :-(

Jo aha, oni se koukám vůbec dějou věci... aby mi tak padla moje dlouholetá modla :-)

MN

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #7 kdy: 28. 03. 2021, 15:23:33 »
Ano, ted na to koukam, prepsal jsem se. Myslel jsem Canon 411dw.
https://www.canon.cz/for_home/product_finder/multifunctionals/laser/i-sensys_mf411dw/

8030cn znam taky, ta byla priserne pomala a nakonec musela nekolikrat do servisu.

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #8 kdy: 28. 03. 2021, 23:47:14 »
Pro kancelář bych zkusil zauvažovat i o dražším Canon ImageRunner 1643i.
S originál cartridge na 20500 stran cena výtisku necelých 0.12Kč bez DPH. To u MF neuděláte ani s neoriginálem.
Třeba by se za ta léta vyplatil.
Nyní je dodávána nešizená kazeta v ceně stroje.
Hlavní výhoda oproti MF443 je ta, že je hned dostupný, MF443 bude problém to jsou ty home office a školáci doma.
Navíc pokud vznikne v budoucnu potřeba, možno zapojit do uniFlow online a při skenování i vytěžovat dokumenty - čárové kód atp., zabezpečený tisk, tisk z domova atd.
Přitom je to mechanicky pořád starý dobrý Canon MF na kazety jak jsme léta zvyklí a které mechaniky kupoval pro své MF i HP ( než udělal tu blbost se Samsungem )

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #9 kdy: 29. 03. 2021, 07:45:36 »
Copypaste z jiného vlákna, ten ovládací soft k OKI mi nepříjde user-friendly pro BFU, ale když se to udělá podle návodu, tak prostě vše funguje.

Citace
Já už byl ze všech těch HP, Canon a Konica Minolta úplně vytočený, padaly drivery, hlásila že nemá barvu, když jí měla. Nesežrala mi neorigo toner (jako dvojnásobný rozdíl v ceně už je prostě zajímavý), atd. Tak jsem si koupil domů (tisknu relativně dost) OKI MC363dn LED tiskárnu a naprostá spokojenost druhým rokem, existuje i jen v černobílé variantě, má duplex a vůbec všechny funkce jako ty obrovské skříňové tiskárny co jsou ve firmách. Náhradní díly na všechno, drivery fungují (ale po uživatelské stránce mi přijdou trapně nedomyšlené, vlastně na každou funkci tisk, sken, fax, atd je speciální aplikace, místo jedné centrální), stačilo píchnout do switche a byla dostupná na všech PC v síti. A ten toner co má být na nějakých 3000 stran toho vytiskl tak o 20% více.

Nejlepší tiskárna co jsem měl tu čest, ale prostor ke zlepšení tam je (HP už nechci nikdy vidět). A ten duplexní sken je lahoda, když jí to nemusím podávat ručně :D

Mě stála 6tis. teď koukám jí mají za 9tis.? Asi kvůli krizi no.

EDIT: bacha kdyžtak při první instalaci, aby se z ní odlepili všechny záslepky! :D ten obrázkový návod je debilní, člověk musí používat hlavu! tak s rozmyslem

MN

Re:Multifunkce do kanceláře do 10 tisíc Kč
« Odpověď #10 kdy: 29. 03. 2021, 17:42:26 »
TechnikTom: Prijde mi, ze 0,12 bez DPH s neorigo spotrebakem udelam. 17 tis. za Canon ImageRunner 1643i se uz podle me nezaplati v desetiletem casovem horizontu (max. co jsem schopen uvazovat).

Vít Křepelka: Černobílá Oki byla fajn, měl jsem MB460 a byla v pohodě. Sice se v ní něco polámalo po 30 tis. a bylo nerentabilní ji opravovat, ale... tip OK, i když mi přijde trochu dražší než ostatní... :)

Nemá ještě někdo nějaký tip? :)