Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů

Rhinox

  • ***
  • 108
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« kdy: 16. 03. 2021, 13:55:06 »
Chtel bych doporuceni na nakej dobrej free pdf-reader nejlepe open-source, kterej podporuje vyplnovani formularu. Pro Linux nebo Windows, to je jedno. Vse co sem dotedka skusil ty formulare tak nejak do*urvilo, a nevypadaly jako v Adobe Acrobat Reader (toho molocha co ma jiz temer 200MB odmitam pouzivat)...
« Poslední změna: 16. 03. 2021, 16:12:58 od Petr Krčmář »


Re:PDF-reader s podporou vyplnovani formularu?
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2021, 16:09:55 »
Osobne bych doporucoval pozivat strojove zpracovatelne dokumenty a netrapit se s PDF, kde "zadarmo" rozhodne nic neroste..

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #2 kdy: 16. 03. 2021, 17:38:02 »
Formuláře jsou proprietární rozšíření Adobe, a není velká poptávka řešit to jinde. Takže v jiných programech to nejspíš vždy bude vypadat špatně – nikdo nemá motivaci to vylepšovat.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #3 kdy: 16. 03. 2021, 18:12:26 »
Foxit Reader, formulare by mel umet vyplnovat, nevim jake, zkus... ;-)
https://www.foxitsoftware.com/pdf-reader/

czipis

  • ***
  • 228
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #4 kdy: 16. 03. 2021, 19:17:33 »
resil jsem ted taky nedavno pro https://vzp.cz/formulare/prehled-osvc-2020.pdf
foxit reader si na tom taky vylamal zuby. Musel jem nakonec instalovat prastarou 32bit linux verzi Acrobata (AdbeRdr9.5.5-1_i486linux_enu.rpm) ve ktere to, svete div se, slo otevrit a vyplnit. ale je to hnus :(


Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #5 kdy: 17. 03. 2021, 11:19:23 »
Proč hnus?
Sám Acrobat Reader používám ve všech dosavadních verzích Lubuntu ( poslední 18.04 64bit ) a nic jiného mi tak nevyhovuje.
Třeba jen přepínání pohledu mezi celou stranou a nebo dle šířky strany je jen kliknutím na ikonu, ve všem ostatním musím přes rozbalovací menu...
A ten váš formulář to i přes upozornění, že se jedná o novější, nepodporovaný formát, to vyplní perfektně.

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #6 kdy: 17. 03. 2021, 12:19:57 »
Taky občas sem tam narazím na potřebu vyplnit nějaké PDF a vždycky mě zarazí, že to žádný z prohlížečů pod linuxem neumí. A to se jedná o záležitost starou kolik - nějakých 20 let? Nakonec to pak skončí typicky u toho, že to buď vypíšu ručně na papír nebo to tam nějak nasmolím za určitého vztekání přes LibreOffice Draw.

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #7 kdy: 17. 03. 2021, 19:32:09 »
Foxit Reader Linux verzi má a vyplňování formulářů umí (tedy alespoň Win verze, Linux verzi nevyzkouším, nemám nikde desktop)

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #8 kdy: 17. 03. 2021, 19:46:24 »
resil jsem ted taky nedavno pro https://vzp.cz/formulare/prehled-osvc-2020.pdf
foxit reader si na tom taky vylamal zuby. Musel jem nakonec instalovat prastarou 32bit linux verzi Acrobata (AdbeRdr9.5.5-1_i486linux_enu.rpm) ve ktere to, svete div se, slo otevrit a vyplnit. ale je to hnus :(
Windows verze Foxit Readeru s tímhle formulářem pracuje bez problémů - vyplňování, zaškrtávání, dopočítávání hodnot.

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #9 kdy: 18. 03. 2021, 09:56:41 »
Mně se docela osvědčil Master PDF Editor for Linux: https://code-industry.net/free-pdf-editor/

K_

Re:Čtečka PDF s podporou vyplňování formulářů
« Odpověď #10 kdy: 18. 03. 2021, 12:59:48 »
Třeba jen přepínání pohledu mezi celou stranou a nebo dle šířky strany je jen kliknutím na ikonu, ve všem ostatním musím přes rozbalovací menu...

Minimálně okular to umí taky. Můžete mít na toolbaru ilbobolnou ikonku z funkcí okularu, ale taky můžete mít na všechno klávesové zkratky. Já mám W pro nastavení zobrazení podle šířky dokumentu a P aby zobrazil celou stránku.