Má 365internet nedostatečný peering?

Re:Má 365internet nedostatečný peering?
« Odpověď #45 kdy: 08. 02. 2021, 14:56:00 »
Citace
nebo snad Cetin bude mit jednou Bondovat abych mel 200Mb/s? :D
Bude. Snad brzy. Ale samozrejme to pak bude priblizne jen 2*79. :)


Re:Má 365internet nedostatečný peering?
« Odpověď #46 kdy: 14. 03. 2021, 21:20:28 »
Vrátím se ještě k původnímu tématu, už jsem to neřešil po tom, jak mi to už minule ukazovalo celkem normální hodnoty, ale když jsem to zkusil teď, tak se to vylepšilo a konečně to vypadá, že to jede plnou rychlostí (a to i teď v neděli večer, když ty rychlosti původně u 365internetu byly katastrofální), tak jak bych si myslel, že to má jet... Měřáky cesnetu, speedtestu, rychlost.cz atd. ukazují pokaždé 220-225Mbit, dokonce to hodí 220Mbit i když dám jen single connection na speedtestu a dokonce i měřák od CETINu naměří průměrnou rychlost přes 200Mbit (ke konci testu to ukazuje aktuální rychlost taky kolem 225Mbit)... A stabilizoval se i ten wget, když tahám linuxové distro na 25MB/s+... Takže to vypadá, že nakonec někde nějaký problém v síti (buď CETINu nebo operátora) byl, protože teď ty rychlosti jsou vyšší a stabilnější, i když jsem nic neměnil...

Re:Má 365internet nedostatečný peering?
« Odpověď #47 kdy: 14. 03. 2021, 21:47:13 »
Takže to vypadá, že nakonec někde nějaký problém v síti (buď CETINu nebo operátora) byl, protože teď ty rychlosti jsou vyšší a stabilnější, i když jsem nic neměnil...
A to, jak jsi psal, že pokles rychlosti byl způsoben problémem ve Windows, už neplatí?
Citace
"...Dále k problémům s Windows, opravdu nechápu, proč tohleto dělaly, týden jsem se snažil přijít na to, v čem je chyba. Ihned po startu systému byla ta rychlost dobrá, ale při spuštění některých programů (např. otevření AVI souboru v přehrávači - libovolném nebo spuštění hry Hearthstone) to způsobilo pokles rychlosti. A opravdu to bylo jen tím, dal jsem stahovat v prohlížeči ten Ubuntu, rychlost se ustálila kolem 20MB/s, otevřel jsem avi soubor, rychlost klesla k 8MB/s, ihned po zavření přehrávače rychlost vystoupala na 20MB/s, zkoušel jsem to asi 100x a nechápu. ..."

Re:Má 365internet nedostatečný peering?
« Odpověď #48 kdy: 14. 03. 2021, 22:43:53 »
Tak tyhlety problémy jsem vyřešil pak pomocí TCP optimizeru (psal jsem o tom v minulém příspěvku, je na straně 3)...
A samozřejmě, uvažoval jsem, jestli toto poslední zrychlení taky nemohly způsobit Winy (např. nějaká aktualizace)... ale myslím, že ne, protože potom, co jsem použil ten TPC optimizer, tak to házelo podobné hodnoty jako po nabootovaní linuxového live distra (to by byla zvláštní shoda náhod)... např. při single connection na speedtestu to dávalo hodnoty kolem 120-150Mbps jak na linuxu, tak na těch optimalizovaných winech... stejně u měřáku cetinu to házelo hodnoty kolem 100Mbps...
Takže z toho mi vyplývá, že toto poslední zrychlení musí být opravdu někde na sítí cetinu nebo ISP...