Ubuntu+VS Code+OpenCV

Ubuntu+VS Code+OpenCV
« kdy: 07. 03. 2021, 10:39:01 »
Dobrý den,

  Začínám s Ubuntu (20.10) a vývojem přes VS Code, potřebuji se naučit implementaci nových knihoven. Začal jsem s OpenCV. Nainstaloval jsem ji podle návodu na oficiálních stránkách OpenCV. Ale když spustím program, kde mám  #include<opencv2/highgui.hpp> , tak mi to píše nasledující chybu:
main.cpp:2:9: fatal error: opencv2/highgui.hpp: No such file or directory
    2 | #include<opencv2/highgui.hpp>

Zkoušel jsem knihovnu rozchodit několika návody, co jsem našel ale zřejmě někde dělám chybu a nemůžu se hnout z místa. Budu vdečný za každou radu.


Re:Ubuntu+VS Code+OpenCV
« Odpověď #1 kdy: 07. 03. 2021, 15:07:13 »
Mé znalosti C++ jsou velice chabé, ale máte hlavičkové soubory v cestě, kde by měly být?

Re:Ubuntu+VS Code+OpenCV
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2021, 11:00:54 »
jj ten hlavičkovej soubor asi jako bude někde jinde jak jako řiká okalousek :o :o
když si jakoby v ubuntu vypišu instalovaný soubory balíčku libopencv-highgui-dev
Kód: [Vybrat]
dpkg-query -L libopencv-highgui-dev
tak vidim že je to nastrkalo někam semhlecem :o :o
Kód: [Vybrat]
...............
/usr/include/opencv4
/usr/include/opencv4/opencv2
/usr/include/opencv4/opencv2/highgui
/usr/include/opencv4/opencv2/highgui/highgui.hpp
/usr/include/opencv4/opencv2/highgui/highgui_c.h
/usr/include/opencv4/opencv2/highgui.hpp
...............

takže když tamto include napišeš takle třeba tak by jako mělo fungovat :o :o :) ;)
Kód: [Vybrat]
#include<opencv4/opencv2/highgui.hpp>
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Ubuntu+VS Code+OpenCV
« Odpověď #3 kdy: 10. 03. 2021, 18:33:58 »
Tak posun, knihovna už šlape. Spouštím přes terinál pomocí cmake . Ale když jeud přes VS Code Run - Code, tak mi to pořád dává chybu:
fatal error: opencv2/opencv.hpp: No such file or directory
2 | #include <opencv2/opencv.hpp>

Takže zřejmě mám chybu v nastavení VS Codu... Ale jen hádám, nemám s tím zkušenost. Napadá Vás něco?

Re:Ubuntu+VS Code+OpenCV
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2021, 00:14:25 »
Tak posun, knihovna už šlape. Spouštím přes terinál pomocí cmake . Ale když jeud přes VS Code Run - Code, tak mi to pořád dává chybu:
fatal error: opencv2/opencv.hpp: No such file or directory
2 | #include <opencv2/opencv.hpp>

Takže zřejmě mám chybu v nastavení VS Codu... Ale jen hádám, nemám s tím zkušenost. Napadá Vás něco?
s vscodem/vscodiem ti asi jako nepomužu se bojim :o :( na vobyč cmake maj příklady v dokumentaci hele třeba :D ;)

jinak toje jakoby furt ten samej problém s tou cestou divnou. si tu složšku '/usr/include/opencv4/' votevři v nějakým prohlížeči souborů a prohlídni sitotam ať vidíš :) ;)

eště mě napadá žeby šlo udělat symlink (zástupce) natu složšku opencv2 normálně do /usr/include
si myslim žeto celý je bug nějakej na straně  debianu/ubuntu kterej možná voni budou vopravovat tak nevim jak se to jako muže chovat zapár dní třeba ale nejvíc nejhorší coby tě mohlo potkat by asi jako bylo přeinstalovat opencv ato zase jako neni žádná tragedie veliká snad :o :o ;D ;)

Kód: [Vybrat]
sudo ln -s /usr/include/opencv4/opencv2 /usr/include/opencv2
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆