Nespolehlivé LTE od T-Mobile

Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« kdy: 08. 03. 2021, 13:47:39 »
Zdravím,

používá zde někdo lte připojení od T-mobilu? Má zkušenost je otřesná. Zkušenost mám s mobil.cz i přímo T-mobile, u obou je stejný problém. Prostě se občas odmítají navázat tcp spojení. UDP je ok, proto také cokoli protuneluji IPSec VPN je ok, mohl bych tedy jet přes proxy třeba v kanceláři, ale tohle s domácím připojením nikdo řešit nechce... Nějaké nápady, co by se s tím tak dalo dělat? Je to na Carrier Aggregation, jestli to má vliv netuším. Bývalo to poměrně dobré, ale v poslední době to častěji zlobí, než nezlobí.
« Poslední změna: 08. 03. 2021, 14:01:20 od Petr Krčmář »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2021, 14:14:07 »
mam od nich sim v mobilu, v notebooku a pro zalozni spoj v routeru (z 40GB mam vycerrpano mesicne tak 1GB, takze to zrovna moc pouzivane neni, porizoval sem to v dobe kdy vypadky primarni wifi poskytovatele byli castejsi ;-) v telefonu a nb problem zadnej nepozoruju/nepozoroval (Vysocina)...

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2021, 20:06:10 »
V první řadě zkusit jiný LTE modem.

m1x

Re:Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« Odpověď #3 kdy: 09. 03. 2021, 01:36:48 »
T-Mobile LTE mám v mobilu, jen pro zábavu a funguje dobře. Jediný problém je u mě síla signálu (jsem trochu stranou a v členitém terénu, tak podle počasí někdy přepíná na 3G vysílač a jiný nedokáže chytit, pak ani nepouštím prohlížeč, většina stránek se nedá načíst kolik tam je balastu...kdo tohle tvoří...zbláznili se.)

Když teda mám 4G signál tak šlape v pohodě, aspoň takové malé domácí klikání v rozsahu asi pár GB na den - prohlížeč, televizní apka, videa, stahování přes prohlížeč i přes jiné aplikace, email, ...

Jenom fórum root.cz mi blbne, nevím proč a je mi to jedno.

Víc jsem nezkoušel. Při jakém používání ti to vypadává?

Re:Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« Odpověď #4 kdy: 09. 03. 2021, 08:49:30 »
No já mám jediný problém a to ten, že veprostřed města s perfektním pokrytím .. (jelikož je to testovací laboratoř T-mobilu) chytám na telefonu 7 Mbit download ... mám ty úplně nejvíc neomezená data co pro mobil jdou, takže mě to dost štve ..protože takovouhle rychlost bych měl i s těmi levnějšími a to po vyčerpání FUP :D


Re:Nespolehlivé LTE od T-Mobile
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2021, 10:42:13 »
Mam a problemy jsem nezaznamenal, jenom trebase nedalo dostat na nektera url, ale support to vzfdycky opravil. nekduy je vypadek, ale to zridkakdy. Spise za to muze router si myslim.

Naopak s Vodafone mam spatnou zkusenost, jak zcal Coronavirus tak to bylo tak pomale, ze se to skoro pro praci nedalo pouzivat.