Notebook se skutečnou dokovací stanicí

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #30 kdy: 11. 03. 2021, 21:27:33 »
Jasně, propustnost je horší než na TB3, ale taky za čtvrtinovou cenu.
Já nemluvil o TB, ale o normálním DisplayPortu přes USB-C. To je naopak ještě levnější, protože je to doslova jenom prodrátování na konektor, není tam žádná aktivní elektronika. Jediné mrzuté je, že při vysokých pixel clock (4k/60 a výš) to nezvládne současně USB3 a funguje jenom USB2, ale DisplayLink při 4k/60 nejspíš sežere tolik, že to nebude lepší.

Kolik ten DisplayLink žere výkonu? Bych čekal že to bude strašně náročné, to doslova grabuje obrazovku a on-the-fly komprimuje.

Žádná tragédie, na i7-6700HQ se na tom daji hrát tanky v FHD/60Hz, a při kancelářské práci není rozdíl měřitelný.
BTW dokud fungoval, připojoval jsem na to tablet od Aceru s atomovým dvoujádrem a jen USB2, a na kancelářskou práci a lezení po netu to stačilo taky. Teď, když nechci vybalovat noťase, na to píchnu chromebit (4 jádro ARM, 2GB RAM, USB2), dá se na tom i koukat na filmy z play movies.
« Poslední změna: 11. 03. 2021, 21:33:36 od Marek Staněk »


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #31 kdy: 11. 03. 2021, 22:01:40 »
Takže akú výhodu má toto riešenie oproti dvom PC? Cena? Tam veľký rozdiel nebude ak beriem do úvahy že domáce PC je často iba "rdp terminál", alebo browser pre prístup ku webovým službám firmy.
Synchronizace dat (to je celkem dobře řešené) a stavu programů (to vůbec dobře řešené není).

Žádná tragédie, na i7-6700HQ se na tom daji hrát tanky v FHD/60Hz, a při kancelářské práci není rozdíl měřitelný.
Mně šlo mj. o to že jakmile mám zátěž nad třeba 10%, tak funí větrák.

Re:Notebook se skutečnou dokovací stanicí
« Odpověď #32 kdy: 12. 03. 2021, 09:30:18 »
Třeba Fujitsu, určitě řada U7xxx, ale myslím i E5xxx: https://www.fujitsu.com/emeia/products/computing/pc/notebooks/lifebook-u7410/index.html

Díky!
To je skvělý tip na typ :)
Fujitsu je pověstné svojí neochotou následovat tech trendy :D
Aneb když ti řeknout že se tam ethernet port prostě nevejde a budeš muset žít ten dongle life :D Ovšem to neznamená, že to s čím příjdou je vždy praktické řešení :D