Jak vytvořit videoprezentaci s interaktivním pozadím?

Dostal jsem ve škole za úkol vytvořit videoprezentaci, ve které bude viditelé celé tělo přednášejícího (to budu já) a na pozadí za ním, by měly být promítány slidy. Tzn. cílem je, aby to vypadalo jako v televizním studiu. Vůbec netuším jak něčeho podobného dosáhnout. Nemáte nějaký tip?
« Poslední změna: 19. 02. 2021, 09:24:34 od Petr Krčmář »


Re:Jak vytvořit videoprezentaci, s interaktivním pozadím?
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2021, 09:23:35 »
Podívejte se na OBS Studio. Je to softwarové video studio pro vytváření videí a vysílání. Funguje jako klasická video střižna. Zkombinujete si tam různé video vstupy – třeba vás obraz z kamery a plochu počítače nebo konkrétní program, ze kterého budete promítat prezentaci.

Re:Jak vytvořit videoprezentaci s interaktivním pozadím?
« Odpověď #2 kdy: 19. 02. 2021, 10:32:10 »
Klucove slova su "upstream key", "chroma key" pripadne "luma key" (pozri vysvetlivky napr. https://www.bhphotovideo.com/explora/amp/video/tips-and-solutions/glossary-live-production-buzzwords)

Zaklad je, ze sa natocis so zelenym pozadim, a program potom zelenu nahradi videom z prezentacie. Da sa pouzit aj ina farba ale zelena sa pouziva najcastejsie. Treba si dat pozor na osvetlenie (tiene) a farbu oblecenia (aby nevznikali diery v tele). Dalsie detaily poradi google ("diy chroma key howto" alebo nieco take).

Ak mas dobry pocitac, mozes skusit aj Davinci Resolve, je zadarmo a bezi na win/osx/inux. Ten program to urcite vie urobit poriadne, problem bude ci to ty budes vediet tomu program povedat (je to profi nastroj) :) Ale na nete su navody.

Hamparle

  • ****
  • 337
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
K dotazu: ta prezentace má být offline("předtočená"), nebo živě? Možná to nastíní vhodnější směr řešení


K tomu pozadí by mě zajímala alternativa: Místo nastavování jednobarevného pozadí (což ne vždy funguje ideálně, hlavně kvůli šumu a variaci jasu, ostatně to má několik parametrů) existuje řešení že se prostě program po vás chce
Kód: [Vybrat]
abyste odešli ze záběru a pak po sekundě vrátili . A to je všeJak se tomu to říká? Které video editory (na živo i z offline záznamu) to umí? Jak se tyto pluginy jmenují? Má to jednu nevýhodu, že když posunete kameru, tak se to celé "zbortí". To by ale mělo být lehké vyřešit, vždyť jde většinou jen o lineární posun obrazu (+ zkreslení pole )

Případně existuje nějaké řešení "s umělou inteligencí"? Tím myslím ten původní  klíčování přes jedu barvu, ale že to bude fungovat skvěle i při použití webkamery (zašuměný obraz, jiný jas uprostřed než nakraji, časový banding,  variace odstínu)TS

Re:Jak vytvořit videoprezentaci s interaktivním pozadím?
« Odpověď #4 kdy: 02. 03. 2021, 23:17:42 »
Teď mi to ukazoval syn.

MS Teams
https://www.youtube.com/watch?v=DPgE-ImUW1M

Jen to zatím neumí slidy, třeba z powerpointu.
Vždy je třeba manuálně nahrát další slide / obrázek (nutná předchozí příprava slide na jpeg), asi by to musel měnit manuálně další člověk.

Ale snad by to řešení bylo...
« Poslední změna: 02. 03. 2021, 23:20:05 od TS »


TS


Re:Jak vytvořit videoprezentaci s interaktivním pozadím?
« Odpověď #6 kdy: 03. 03. 2021, 08:46:05 »
A klidně bych si předtím dal pětiminutovou nalejvárnu o tom, jak Green Screen správně nastavit.

https://www.youtube.com/watch?v=E5HRvQNg4pQ