Avast OMNI - princip funkce - WAN , LAN , wifi

Hamparle

  • ****
  • 358
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Avast OMNI - princip funkce - WAN , LAN , wifi
« kdy: 01. 02. 2021, 15:50:01 »
Možná jste zaznamenali tu šílenost Avast Omni, co "jakože chrání" domácí síť, tím, že se nebourá síť a šmíruje za pomoci AI (a ovládaná pomocí "mobilní appky").

Mě by jen zajímalo: Má to wifi rozhraní? Dle fotky má jen jeden RJ-45 konektor. A dle schématu se zapojuje dovnitř sítě , tj do LAN a ne do WAN. Principem funkce je ARP spoofing  (jaké to má politické důsledky asi víme vsichni a také reputaci dané korporace a není potřeba v tomto vlákně lamentovat nad "důvěryhodností" takovéhoto řešení)

Konkrétně: funguje to z hlediska výkonu sítě tak, že se tato krabička a tento port stane úzkým hrdlem  v tom smyslu, že nejenže veškerý traffic je limitován jedním Ethernetovým portem, ale dokonce i na polovinu efektivně (tím, že data tudy přitečou, v zápětí stejným rozhraním odtečou)?


Zde je propagační reklamní video (moderní, každé dítě má jinou barvu pokožky a rodiče jinou rasu):
http://cdn.jwplayer.com/videos/TCug1Djx-D1msCB5G.mp4
někde mezi 40 a 70 s tam zapojuje LAN kabel.

Dokonce i čtenáři živě to rozsekali v diskuzi.


(Avast omni má titulek Malicious User)

« Poslední změna: 01. 02. 2021, 15:53:48 od Hamparle »


Re:Avast OMNI - princip funkce - WAN , LAN , wifi
« Odpověď #1 kdy: 01. 02. 2021, 16:23:48 »
V podstate to vykrada PiHole a Turris. Akorat to diky "zazracne aplikaci" nemusis nastavovat rucne. Uzke hrdlo to neni a wifi to nepotrebuje, protoze blokace probiha na klientovi na zaklade instrukci teto krabicky, ktera se a] nauci z klientu co pouzivas za sluzby b] stahne si blacklisty z netu c] zasila polohu etc. Obecne to "vola domu" a na zaklade informaci o vsem co pouzivas to "chrani" a bla bla bla.. nebrat.
« Poslední změna: 01. 02. 2021, 16:25:45 od IDontCare »