Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)

adamko999

Ahoj,

Za pár dní budu mít pohovor ohledně práce jako HTML, CSS kodér. Mám rok pracovních zkušeností ve web developmentu, obzvlášť v Reactu, znám nespočet různých knihoven atp. Taky se dost dobře vyznám v backendu.

Jsem student střední školy, takže budu pracovat part-time a mám živnosťák. Jakou hodinovku bych si mohl nasadit, která by byla nějak adekvátní? Přemýšlel jsem nějakých 250 (275?) Kč/hod by mohlo být adekvátní. Co myslíte?

Btw, pokud někoho zajímá, proč se přihlašuji jako obyčejný kodér, když umím o dost víc než stylovat buttony, tak je to proto, že hledám jen nějakou "relaxační", pohodovou práci jako nějaký přivýdělek, už se nechci moc stresovat, když mám ještě k tomu školu.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2021, 22:19:59 »
a budes teda delat i v tom reactu a nejake backend veci? podle rozsahu prace muzes chtit plat.

adamko999

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #2 kdy: 25. 01. 2021, 22:46:35 »
a budes teda delat i v tom reactu a nejake backend veci? podle rozsahu prace muzes chtit plat.

Právě, jak říkám tak ne. Mělo by jít čistě o html (jsx), css kódování, nepředpokládám, že budu dělat state management, api cally atp.

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2021, 21:51:15 »
Tak pro firmu jako OSVČ jsi v nákladech za odvedenou práci stejně drahý jako dohodář s 1,34x menší hrubou hodinovkou a stejně drahý jako zaměstnanec (HPP s ohledem na dovolenou, nemocenskou ap.) s minimálně 1,5x menší hodinovkou. Na juniorskou ne moc složitou práci, pokud jsi aspoň trochu schopný, je 250 celkem adekvátní, nahodit klidně můžeš i těch 275
« Poslední změna: 27. 01. 2021, 21:53:45 od syvotouf »

anonacct

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2021, 10:07:29 »
275 * 8 = 2200 Kč / MD - to je podprůměrný rate i na super juniora.

Běž minimálně na 4000 Kč / MD, což je asi polovina toho co berou ostatní, co takto relaxujou v Reactu :) Stejně to nikdo za míň dělat nebude.


Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2021, 23:07:54 »
275 * 8 = 2200 Kč / MD - to je podprůměrný rate i na super juniora.

Běž minimálně na 4000 Kč / MD, což je asi polovina toho co berou ostatní, co takto relaxujou v Reactu :) Stejně to nikdo za míň dělat nebude.
dobrej vtip, přinejlepším 2, někde mimo prahu 1-1,5 :D

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #6 kdy: 30. 01. 2021, 18:12:16 »
275 * 8 = 2200 Kč / MD - to je podprůměrný rate i na super juniora.

Běž minimálně na 4000 Kč / MD, což je asi polovina toho co berou ostatní, co takto relaxujou v Reactu :) Stejně to nikdo za míň dělat nebude.

mě by zajímalo, kde se berou představy, že junior dělá za 80tis. Které společnosti tohle nabízí? Je to běžná nabídka?

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #7 kdy: 30. 01. 2021, 20:53:41 »
275 * 8 = 2200 Kč / MD - to je podprůměrný rate i na super juniora.

Běž minimálně na 4000 Kč / MD, což je asi polovina toho co berou ostatní, co takto relaxujou v Reactu :) Stejně to nikdo za míň dělat nebude.

mě by zajímalo, kde se berou představy, že junior dělá za 80tis. Které společnosti tohle nabízí? Je to běžná nabídka?

podle nabídky a poptávky bych řekl, že 80k někdo kdo dělá "jen" tohle (nemluvim o reactu atd) nikdy nemůže dostat... ale určitě nemám patent na rozum... nicméně tuším, že se platy v nějakým vláknu nedávno intenzivně řešily :D

Re:Plat juniorního webového kodéra (HTML, CSS-in-JS,...)
« Odpověď #8 kdy: 01. 02. 2021, 14:33:10 »
v Bratislave su hodinovky Juniorov teraz 10-15 € (250-400Kc) podla talentu (kedze skusenosti u juniorov moc este niet) a firmy (zabehnute startupy co nutne potrebuju pracovnu silu casto ponuknu viac, ale beru len lepsich..., korporaty menej, ale korporaty maju casto zaujimavejsi karierny rast a zoberu kazdeho)

podle nabídky a poptávky bych řekl, že 80k někdo kdo dělá "jen" tohle (nemluvim o reactu atd) nikdy nemůže dostat... ale určitě nemám patent na rozum... nicméně tuším, že se platy v nějakým vláknu nedávno intenzivně řešily :D

80K ceskych korun je tak 3000€, ak to berieme v hrubom tak v Bratislave je to uplne v pohode dosiahnutelny plat po 1-3 rokoch praxe = pri takych platoch sa vacsinou ocakava komplet samostatnost, dostanes photoshop/sketch/figma design a API a vrat funkcnu appku, uplneho Juniora si s takym platom predstavit neviem, ale niekoho kto si popri studiu budoval par rokov portfolio cvicnych projektov hej, v Prahe tipujem ze su platy podobne, mozno o par percent vyssie