Jak zablokovat anti-adblocker ochrany

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #30 kdy: 14. 01. 2021, 05:12:17 »
Ale jako vždy, je to dvousečné, když to nebude omezené na doméně, bude se na každé pageview provádět mnoho js instrukcí defacto zbytečně
Naprosto souhlasim, jinak cz, com domena je.
Ale chci rict ze ja se vubec nesnazim blokovat script soubory, a ty co blokuju jsou bud pozustatky ktere postupne odstranuju nebo co ublock mozna spis prohlizec vyhodnoti jako script ale ve skutecnosti neni co se tyce viditelneho obsahu. A pokud jsem nucen pouzit @@ radsi zjistim proc a snazim se o to aby to nebylo treba.



Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #31 kdy: 14. 01. 2021, 05:27:55 »
Mne len tak napadlo ci neexistuje adblocker postaveny na inom principe nez je blokovanie natiahnutia reklamy, ktore sa lahko detekuje. Princip by bol v tom, ze nechat reklamu stiahnut prip. virtualne aj zobrazit ale blokovat jej zobrazenie cloveku.
Jasne, uBo, vypnes filtry a pres picker mode vyberes style a upravis aby nebyl obecny tj. aby nebyl display: none, proste aby mu zustali proporce a das mu svoje maskovaci pozadi.

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #32 kdy: 14. 01. 2021, 11:50:52 »
Mne len tak napadlo ci neexistuje adblocker postaveny na inom principe nez je blokovanie natiahnutia reklamy, ktore sa lahko detekuje. Princip by bol v tom, ze nechat reklamu stiahnut prip. virtualne aj zobrazit ale blokovat jej zobrazenie cloveku.
To mě taky zajímá, protože by to právě pomohlo s těmi hodně záškodnickými skripty, co prostě běží na pozadí, hlídají, co se děje, jestli se právě uživatel nebrání.... To by právě bylo ještě složitější, muselo by to třeba zkoušet reloadnout stránku s různým stupňěm chováním, testovat, co dělá stránka podle toho , co se jí povolí, zatrhne, zda nedojde ke nějakému podezřelé změně v počtu requestů nebo jejich struktuře ˇkódování... Na tohle by musel být umělá inteligence / strojové zpracování / deep learning / neuronová síť / heurestika

Citace
Jasne, uBo, vypnes filtry a pres picker mode vyberes style a upravis aby nebyl obecny tj. aby nebyl display: none, proste aby mu zustali proporce a das mu svoje maskovaci pozadi.


Citace
nechat reklamu stiahnut prip. virtualne aj zobrazit ale blokovat jej zobrazenie cloveku.
Virtuálně zobrazit jak by sis to představoval?

Tohle by přesně měly dělat CSS filtry při běžném použití jako ##tads -  skryjí element. (Možná to bude chtít vyzkoušet, já zrovna tohle u CSS filtrů nezkoumám.)
Existuje modifikator subject:remove(), které element odstraní místo skrytí.

Jenže skrytí reklamy teda aspoň je nepřijatelné pro mě, protože řeší jen 1 nebo 2 projevy  (že je vidím a pak že je prohlížeč renderuje-spotřebuje ramku na zobrazení - diskutabilní),, neřeší vytěžování připojení a šmírovací /reportovací skripty okolo.



Mimochodem, teď se celkem rozšířily funkce, například akce
Kód: [Vybrat]
*$queryprune=utm_source
$script,header=via:/1\.1\s+google/ (filtrování podle header)
strict3p,

« Poslední změna: 14. 01. 2021, 11:54:12 od Hamparle »

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #33 kdy: 14. 01. 2021, 13:57:40 »
Jasně, takže bezpečnostní pluginy typu uBlock, uMatrix jsou malware a nejlepší řešení je odinstalovat je a povolit všem webům stahovat stovky scriptů z desítek domén... 
Nazývat uBlock nebo uMatrix „bezpečnostním pluginem“ je trochu silná káva…

Někdo tady mezi prověřené blokátory řadil AdBlock, který mimo jiné volal domů. AdBlock Plus prodává reklamy. Vy zmiňujete uMatrix, jehož vývoj byl ukončen. uBlock jeho původní autor prodal, pak si to rozmyslel a začal vyvíjet nový uBlock Origin. Opravdu jeden doplněk důvěryhodnější než druhý…

Co ty skripty z desítek domén podle vás mohou provést zlého? Zkuste si schválně porovnat, co může udělat skript na webové stránce, a co může udělat skript v rozšíření prohlížeče, kterému dáte taková práva, jaké dáváte různým adblockům.

Tak to můžu rovnou vypnout firewall, ne?
Samozřejmě. Žádný firewall nikdy nechrání tím, že je zapnutý, ale jedině tím, když je správně nakonfigurovaný. Běžný uživatel nemá znalosti na to, aby správně nakonfiguroval firewall. A na počítači běžného uživatele není nic, před čím by firewall mohl chránit. Pokud vás bezpečnost zajímá, můžete si zkusit vymyslet nějaký typ útoku a ověřit si, zda vás před ním ochrání firewall běžného uživatele.


OMG to jsou názory v roce 2021, to je mi fakt líto. :(
No jo, ale to je normální v každém oboru. Dříve se o bezpečnost v IT zajímali jen lidé, kteří o ní zároveň něco věděli. Stejně jako třeba před sto lety se automobily zabývali jenom lidé, kteří tomu rozuměli. Dneska má kde kdo pocit, že by se měl zabývat počítačovou bezpečností, ale nemá k tomu potřebné znalosti a věří nejrůznějším pověrám – třeba jako vy.

Byl jsi požádán, abys nepřispíval. Pár tvých rad a názorů jsem už na rootu viděl a chci se tedy zeptat, lze nějak tohoto šaška, globálně zablokovat?
Je mi jasné, že kvůli naprosto dementním názorům, nelze někoho blokovat na serveru, ale kdyby existoval nějaký efektivní způsob, jak tohoto šaška bloknout na klienské straně, byl bych vděčný.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #34 kdy: 14. 01. 2021, 14:57:31 »
Byl jsi požádán, abys nepřispíval. Pár tvých rad a názorů jsem už na rootu viděl a chci se tedy zeptat, lze nějak tohoto šaška, globálně zablokovat?
Je mi jasné, že kvůli naprosto dementním názorům, nelze někoho blokovat na serveru, ale kdyby existoval nějaký efektivní způsob, jak tohoto šaška bloknout na klienské straně, byl bych vděčný.
Bohužel, tady na fóru neexistuje způsob, jak uživatelsky blokovat uživatele. Kdyby existoval, vůbec bych neviděl tenhle dotaz.


Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #35 kdy: 14. 01. 2021, 16:02:14 »
Je mi jasné, že kvůli naprosto dementním názorům, nelze někoho blokovat na serveru, ale kdyby existoval nějaký efektivní způsob, jak tohoto šaška bloknout na klienské straně, byl bych vděčný.

No, taková funkce by byla velice užitečná a věřím, že by ji využilo víc lidí :-). Takhle holt nezbývá než se nad to povznést a prostě se spokojit s tím, že v realitě p. Jirsáka holt některé věci jsou jinak (což mu samozřejmě nikdo brát nemůže).

Jose D

  • *****
  • 849
    • Zobrazit profil
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #36 kdy: 14. 01. 2021, 16:21:19 »
... Je mi jasné, že kvůli naprosto dementním názorům, nelze někoho blokovat na serveru...
Bohužel, tady na fóru neexistuje způsob, jak uživatelsky blokovat uživatele. Kdyby existoval, vůbec bych neviděl tenhle dotaz.
LOL  :D

Mlocik97

  • *****
  • 822
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #37 kdy: 14. 01. 2021, 16:55:53 »
Mňa by zaujímalo či neexistuje niečo, čo by robilo napríklad to že by som nastavil na známych (často navštevovaných) webstránkach filtre, a v prípade ostatných webstránok by som pri navštívení stránky mi zobrazilo že ktoré súbory chce stránka stiahnuť a ja ručne odkliknul "obrazok_psa.png" - ano "spiclovaci_script.js" - nie, prípadne mal možnosť zobraziť si obsah scriptov ešte pred ich vykonaním. Niečo také by bolo fakt skvelé. Ako ručne povolovať všetky GET, POST a pod.
« Poslední změna: 14. 01. 2021, 17:01:36 od Mlocik97 »

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #38 kdy: 14. 01. 2021, 20:48:13 »
To nikdo vymyslet nebude protoze je to kontrapruktivni, 10min stravit na pokus omyl obnovou jedne stranky a stravit pak treba jen 1min jejim prohlizenim.
Na ty scripty to existuje https://www.gnu.org/software/librejs/ ale dle meho s tim dlouho nevydrzis. A na stahovani obrazku castecne v uBo omezovac medii.

Fiber

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #39 kdy: 15. 01. 2021, 15:31:26 »
Mňa by zaujímalo či neexistuje niečo, čo by robilo napríklad to že by som nastavil na známych (často navštevovaných) webstránkach filtre, a v prípade ostatných webstránok by som pri navštívení stránky mi zobrazilo že ktoré súbory chce stránka stiahnuť a ja ručne odkliknul "obrazok_psa.png" - ano "spiclovaci_script.js" - nie, prípadne mal možnosť zobraziť si obsah scriptov ešte pred ich vykonaním. Niečo také by bolo fakt skvelé. Ako ručne povolovať všetky GET, POST a pod.
Existuje doplněk NoScript, kde lze filtrovat JS podle domén. Lze tam nastavit filtry na často používané stránky. Je to ale opruz u nových stránek, protože se postupně musí povolovat domény (některé stránky tahají JS i z 20 domén) a vyhýbat se reklamním dokud stránka normálně nefunguje.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #40 kdy: 15. 01. 2021, 17:17:43 »
Mlocik97,Venda Jetel: Existuje a už to tu bylo, uMatrix a také výče zmíněný NoScript. Často pak ani není potřeba blokátor reklamy, protože se ty reklamní .js zmetci prostě ani nenačtou. Ale časté je použití s uBlock Origin.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #41 kdy: 15. 01. 2021, 17:45:59 »
Mlocik97,Venda Jetel: Existuje a už to tu bylo, uMatrix a také výče zmíněný NoScript.
Vsechny znam, ani jeden neumozni prohlednout skript pred, LibreJs, ano.

Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« Odpověď #42 kdy: 13. 02. 2021, 16:13:23 »
koukám, že bratia v tatrách to dotáhli do dokonalosti... Více jak 50% obsahu jsou reklamy, strašný ;-(

Nevím, zda existuje ad blocker i na Linuxu, ale na Safari používám 1Blocker a když s tím otevřu sme.sk, vidím jen zpravodajství - 100% reklam je pryč.

antiadblock.cz
« Odpověď #43 kdy: 01. 03. 2022, 08:53:59 »
Ahoj,
po novom se zejmena na spravodajskych serverech (idnes.cz, novinky.cz) objevuje reseni od "antiadblock.cz", ktere uplne rozhodi styly. Existuje proti tomu nejaka rozumna ochrana?
Dik

Jose D

  • *****
  • 849
    • Zobrazit profil
Re:antiadblock.cz
« Odpověď #44 kdy: 01. 03. 2022, 09:03:00 »
Existuje proti tomu nejaka rozumna ochrana?
když už na tyhle plátky musím jít, tak přepnu v mozille do "reader view".