CETIN a jeho "modem"

TakyPatrik

Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #15 kdy: 24. 12. 2020, 11:37:13 »
Ten pes bude mít ustřiženou koncovku (protože husí krk) a v lepším případě vede přímo do el. rozvaděče, kde by měl mít ideálně vlastní jistič, o čemž v tomto případě pochybuji. Pokud je ten pes jištěný 16A jističem, tak je to špatně, protože max. proud co pes snese je většinou jen 10A, takže to může blafnout. Pes je vždycky jen dočasné provizorní řešení a zde je použit trvale. Prostě prasárna.

Ta anténa mě taky překvapila, čekal jsem, že televize bude IPTV přes ethernet.

O právní stránce smlouvy jsem taky přemýšlel, ale podle mě je to jen strašák na SVJ a reálně nemá smlouva žádnou hodnotu. Pokud si někdo bude chtít pořídit internet od jiného poskytovatele, těžko mu v tom může někdo bránit. CETIN by se asi těžko dozvěděl, že v domě tahá "dráty" někdo jiný a jakmile už je to jednou nataženo, nikdo s tím nehne.

Návratnost investice bude pro CETIN tak krátká, že nějakou smlouvu nikdo řešit nebude.


Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #16 kdy: 24. 12. 2020, 12:03:43 »
Přesně tak, smlouva o tom, že v domě nemůže být už žádný jiný poskytovatel elektronických komunikací, je nevymahatelná (nebo dokonce neplatná).

Ale je fajn, že se v O2 už konečně vzbudili a zjistili, že poskytování TV na koaxu je o poznání lepší, než to mastit přes nějaké netové nepovedence s nutností extra set-top-boxů, absencí HbbTV a nezřídka zdechnutím, když se síť zahltí :D

TakyPatrik

Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #17 kdy: 24. 12. 2020, 16:56:07 »
Mě hlavně přijde totálně škoda pásma na ty reklamy oplácaný starejma sračkama... Stejně jako pozemní vysílání je škoda frekvenčního pásma. Vždy když někde slyším rádio či televizi, hraje tam to samý jako za mejch mladech let. To si lidi můžou pouštět z kazety.

Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #18 kdy: 25. 12. 2020, 13:51:47 »
Powerline to resi do doby dalsiho powerline v nebo pozadavek na vetsi rychlost mezi fazemi.
Obvykle konci CTU a nastvanym radioamaterem nebo sousedem.

"Nastvany radiamater" je neco jako yetti, mluvi se o nem uz dvacet let co tu PLC technologie je, ale jeste ho nikdo nevidel. Skutecne budeme resit jednotky pripadu ktere se mozna staly proti desetitisicum prodanych a uzivanych PLC zarizeni?

A vite ze PLC umi notching? https://www.youtube.com/watch?v=xk2Dmt5NjRo

Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #19 kdy: 25. 12. 2020, 13:57:22 »
To jako fakt dneska "připojení k internetu" zabere celý rozvaděč?  ::)

vy jste si nevsiml ze je tam resena i TV? ;-)


Re:CETIN a jeho "modem"
« Odpověď #20 kdy: 27. 12. 2020, 18:01:02 »
Ten pes bude mít ustřiženou koncovku (protože husí krk) a v lepším případě vede přímo do el. rozvaděče, kde by měl mít ideálně vlastní jistič, o čemž v tomto případě pochybuji. Pokud je ten pes jištěný 16A jističem, tak je to špatně, protože max. proud co pes snese je většinou jen 10A, takže to může blafnout. Pes je vždycky jen dočasné provizorní řešení a zde je použit trvale. Prostě prasárna.
Píšete nesmysly. Každá zásuvka typu UTE je dimenzovaná na jmenovitý proud 16 A. Použití vícenásobné zásuvky v rozvaděči není nic proti ničemu. Vaše tvrzení, že „pes je vždycky jen dočasné provizorní řešení“ je ničím nepodložené. Je klidně možné, že nejde o prodlužovačku, tou zásuvkou je prostě zakončen tvrdý kabel od silnoproudého rozvaděče.