Legalizace Win7

Legalizace Win7
« kdy: 13. 09. 2020, 05:05:57 »
Zdravím všechny přítomné
. Koupil jsem si starší noťas s WIN 10 který jsem nechtě sestřelil Linuxem a zajímalo by mne jak to teď provést abych mohl mít legální Win 7 zřejmě povýšené na na Win 10.
Origo štítek jsem našel pod baterkou  s wokny jsem skončil u XP dál jsem se neměl důvod  Win věnovat tak jsem trochu ztratil přehled.
Předem děkuji za návrhy na řešení vzniklé situace
M


Re:Legalizace Win7
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2020, 06:08:42 »
K Windows 10 je "digitální licence" uložena u MS a k sedmičkám jsi asi "začmáral" OEM key 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27, kde v BIOSu bude SLIC 2.1 tabulka (to lze zjistit např. přes SLIC_ToolKit_v3.2), takže offline aktivaci jde provést přes dohraný certifikát (.XRM-MS) + OEM key.

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2020, 06:28:59 »
No dejme tomu sice jsem se v tom trochu ztratil .. a ten certifikát ten seženu kde ?  Pokud ho tedy získat lze. a tu tabulku mám v biosu hledat pod čím.
Jediné co jsem v boot menu našel je volba UEFI nebo Legacy pokud dám UEFI tak Linux nenajede v legacy modu jo.
Soráč za triviální až hloupé dotazy ale v tomhle mi prostě nějak ujel vlak :)

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2020, 08:16:57 »
Prostě ho tam při instalaci napište

Mi1an

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #4 kdy: 10. 11. 2020, 02:13:35 »
Pokud už tam byla instalace aktivovaných desítek, tak se zase aktivují automaticky po připojení k netu. Podmínkou je, aby to byla stejná  edice.
Jinak lze normálně desítky nainstalovat a aktivovat se sedmičkovým klíčem. Podmínkou je opět stejná edice. Tedy např. Win 7 Pro -> Win 10 Pro nebo Win 7 Home -> Win 10 Home.


Re:Legalizace Win7
« Odpověď #5 kdy: 10. 11. 2020, 05:56:47 »
K Windows 10 je "digitální licence" uložena u MS a k sedmičkám jsi asi "začmáral" OEM key 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27, kde v BIOSu bude SLIC 2.1 tabulka (to lze zjistit např. přes SLIC_ToolKit_v3.2), takže offline aktivaci jde provést přes dohraný certifikát (.XRM-MS) + OEM key.

Zajimalo by me, jak jsi ziskal z toho obrazku ten kod...postrč mě prosím :)
 

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #6 kdy: 10. 11. 2020, 06:13:18 »
1) Nic ti nebrání koupit si druhotnou licenci na ruzovka,vyhodny_software  ... sám mám otestované koupení a instalaci/aktivaci Win7 Pro z ruzovky
2) Pokud trváš na W7 tak zde může být trochu problém. Instalačky XP,Vista,W7 OEM pro notebooky od různych dodavatelů bývali trochu upravené a když jsem na nich zkoušel universální instalačky od Microsoftu se svým klíčem tak to nefungovalo(klíč neakceptovali). Naštěstí si vždycky dělám image v den kdy dostanu dané zařízení, takže mohu obnovat.
- downgrade jsem nedělal ale prostě bych stáhl od Microsoftu W7 Pro a zkusil je naistalovat
- pokud to nepomůže pokusil bych se sehnat W7 od Dellu a ty zkusil naistalovat
- pokud ani to nepomůže bod 1 nebo bod 3
3) Vykašlal bych se na 7čky a znova tam hodil W10. Ty se aktvivují samy

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Legalizace Win7
« Odpověď #7 kdy: 10. 11. 2020, 06:56:39 »
3 je správně. Vracet se k nepodporovaným W7 je naprostá pitomost.

jouda2

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #8 kdy: 30. 11. 2020, 19:19:32 »
3 je správně. Vracet se k nepodporovaným W7 je naprostá pitomost.
Pokud udělá člověk tu chybu a přečte si EULA od desítek a bytostně s ní nesouhlasí, obávám se že mu moc jiných možností jak si zahrát (mírně starší) PC hry nezůstane.

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #9 kdy: 01. 12. 2020, 16:26:27 »
K Windows 10 je "digitální licence" uložena u MS a k sedmičkám jsi asi "začmáral" OEM key 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27, kde v BIOSu bude SLIC 2.1 tabulka (to lze zjistit např. přes SLIC_ToolKit_v3.2), takže offline aktivaci jde provést přes dohraný certifikát (.XRM-MS) + OEM key.

Zajimalo by me, jak jsi ziskal z toho obrazku ten kod...postrč mě prosím :)
Správný kód z obrázku je : J3XCY- ............ :)

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #10 kdy: 02. 12. 2020, 08:59:54 »
Podla fotky si kupil notebook DELL s legalnym Windows 7 Professional.
1. Kedze predosly majitel, pravdepodobne urobil upgrade Win7 Pro > Win10 Pro, tak Ti staci stiahnut nastroj MediaCreationTool20H2.exe a vytvorit bootovatelny USB kluc, z ktoreho ked nainstalujes Windows 10 Pro, tak bude po pripojeni na internet aktivovany. Ak budes musiet zadat product key pri instalacii, tak pouzi ten z nalepky, nevadi, ze je to Win7 Pro.

2. Ak to chces robit zdlhavou cestou (neodporucam, stata casu) a robit upgrade z Windows 7 Pro na Windows 10 Pro, tak si na strankach www.dell.com po zadani Service Tag-u vies stiahnut komplet ISO obraz Windows 7 pro, pomocou utility Rufus vytvoris bootovatelny USB kluc a po instalacii bude Win7 Pro automaticky aktivovany, nemusis notebook ani pripajat k interenetu. Windows 7 je nadalej podporovany (ESU-Extended Security Updates), ale podpora stoji oficialne 50EUR/rok 2020, 100EUR/rok 2021 a 200EUR/rok 2022. Neoficialna podpora google "BypassESU". Upgrade na Win 10 Pro urobis pomocou kluca vytvoreneho v bode 1.

Urcite nekupuj ziadnu licenciu, licenciu uz mas.

clc

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #11 kdy: 02. 12. 2020, 12:00:52 »
K Windows 10 je "digitální licence" uložena u MS a k sedmičkám jsi asi "začmáral" OEM key 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27, kde v BIOSu bude SLIC 2.1 tabulka (to lze zjistit např. přes SLIC_ToolKit_v3.2), takže offline aktivaci jde provést přes dohraný certifikát (.XRM-MS) + OEM key.

Zajimalo by me, jak jsi ziskal z toho obrazku ten kod...postrč mě prosím :)

Suli te, ve skutecnosti byl kod na stitku uplne jiny, mrkni do prilohy.

Re:Legalizace Win7
« Odpověď #12 kdy: 26. 12. 2020, 20:58:55 »
K Windows 10 je "digitální licence" uložena u MS a k sedmičkám jsi asi "začmáral" OEM key 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27, kde v BIOSu bude SLIC 2.1 tabulka (to lze zjistit např. přes SLIC_ToolKit_v3.2), takže offline aktivaci jde provést přes dohraný certifikát (.XRM-MS) + OEM key.

Zajimalo by me, jak jsi ziskal z toho obrazku ten kod...postrč mě prosím :)

Suli te, ve skutecnosti byl kod na stitku uplne jiny, mrkni do prilohy.


Hoši, vy jste asi nikdy neslyšeli o OEM klíčích pro hromadný instalace, že? Jedna věc je kód na štítku, další věc je, že lze použít tovární klíč, který je pro danou edici u konkrétního výrobce jednotný.