Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #30 kdy: 27. 12. 2020, 13:52:48 »
no a ten adapter co jsem mel v pc ten je dobry?


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #31 kdy: 27. 12. 2020, 14:07:48 »
Záleží na co.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #32 kdy: 27. 12. 2020, 14:25:20 »
kotelgg: no potrebuju aby pc byl s chromecastem na jedne siti, pc a televize jsou v jinych mistnostech....

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #33 kdy: 27. 12. 2020, 14:39:44 »
až když dam do pc adapter tak se muuz pripojit na chromecast

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #34 kdy: 27. 12. 2020, 15:27:15 »
Pc by bylo lepší propojit kabelem, když je hned vedle routeru. Pořád budou na jedné síti. Ale jinak v tom problém nebude.
Teď když pc propojíš kabelem, tak to nefunguje?


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #35 kdy: 27. 12. 2020, 15:39:56 »
Pc mam propojene kabelem se zyxelem ale ne s chromecastem

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #36 kdy: 27. 12. 2020, 15:42:41 »
chromecast nechci propojovat ethernetem, muselo by se asi vrtat do zdi..

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #37 kdy: 27. 12. 2020, 15:47:48 »
pokud ten wifi adapter do pc nepotrebuju tak to je jenom dobre, uz je to dlouho co jsem ten chromecsat zkousel, pamatuju si ze jsem ani nemusel mit android mobil, ted nevim jak to je jestli byly aktualizace apod...

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #38 kdy: 27. 12. 2020, 15:54:44 »
To se zamotáváme. Chromecast je samostatné zařízení s androidem, které se připojí na wifi stejně jako mobil a přihlásíš se tam přes ovladač na nějaký účet. PC bude na stejné síti a je jedno, jestli bude přes wifi nebo kabel. Ale nevím, jak to funguje, abys měl tv v pc.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #39 kdy: 27. 12. 2020, 16:04:40 »
kotelgg: Ne nmam televizi v pocitaci :D televizor je normalni telka. Takze koupim router ten propojim lanem do zyxelu a jeste z neho dam kabel do pc je tak? A potom uz by to melo jit propojit pres nejaky ten jejich mobilni sráč.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #40 kdy: 27. 12. 2020, 19:13:23 »
chromecast nechci propojovat ethernetem, muselo by se asi vrtat do zdi..

Kriste pane, jestli jde o to udělat jednu dírku do zdi, tak ji udělejte. Ušetříte si spoustu starostí s WiFi, která má objektivně dost potenciálních problémů. Druhou možností je experimentovat, dokud nenajdete správná zařízení a správné rozmístění, aby to fungovalo. S tím Vám nikdo neporadí, protože se to liší místo od místa, situací od situace. Obvykle bývá to experimentování dražší, než překonat lenost, udělat průraz a trasu po kablík.

Jestli jdete signálem přes tři panelové zdi, tak si přestavte kolik je v nich armovacích želez.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #41 kdy: 27. 12. 2020, 20:12:33 »
Miroslav Šilhavý: Bohuzel tady nemuzu vrtat  :P

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #42 kdy: 27. 12. 2020, 21:22:41 »
kotelgg: Ne nmam televizi v pocitaci :D televizor je normalni telka. Takze koupim router ten propojim lanem do zyxelu a jeste z neho dam kabel do pc je tak? A potom uz by to melo jit propojit pres nejaky ten jejich mobilni sráč.
Ano. Já to mám doma podobně. Router, pak 2 zdi a tam mám notebook s tv. Signál se o dost zlepšil, když jsem dal router na skříň. Ještě je možnost koupit router s odnímatelnými anténami a místo jedné dát směrovou anténu, třeba tuhle: https://www.alza.cz/panelova-antena-pan-9-d126602.htm
To jsem udělal u známého, když chtěl mít wifi v altánku 20m od routeru a přes střechu. Třeba si ale ověřit konektor na routeru (mohou být 4 typy).
« Poslední změna: 27. 12. 2020, 21:25:10 od kotelgg »

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #43 kdy: 28. 12. 2020, 11:07:39 »
no a ten adapter co jsem mel v pc ten je dobry?

ak castujes HBO GO alebo ine veci z internetu (youtube, netflix, ...) tak na adapteri v PC absolutne nezalezi, lebo chromecastu sa posle URL streamu a ten si to uz taha priamo z internetu...,

Miroslav Šilhavý: Bohuzel tady nemuzu vrtat  :P

byvam v podnajme a nemozem vrtat, ale 10 metrove eth kable som si popri stenach poza skrinami natiahol do miest, kam WiFi signal silou nestaci.. :)

pc je od zyxelu 30 cm to je v jednom pokoji, telvize je v obyvaku to je uhloprickou pres chodbu , tak 3 zdi a cca 9 metrů

mas o2 zyxel modem, pravdepodobne ADSL, nevies ho skusit presunut na tu chodbu? (nech je co najblizsie stredu bytu idealne, aby si mal dobry signal vsade... 3 steny su problem aj pre 2.4GHz aj pre 5GHz) aj bez vrtania by sa to malo dat zavesit na stenu nejakou silnejsou lepkou, tie modemy by nemali byt take tazke...., ak to nebude stacit, a ak mas chromecast s podporou 5GHz, kupil by som 5GHz router a pouzival by som WiFi z neho s vypnutym WiFi na Zyxeli.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #44 kdy: 28. 12. 2020, 11:11:20 »
byvam v podnajme a nemozem vrtat, ale 10 metrove eth kable som si popri stenach poza skrinami natiahol do miest, kam WiFi signal silou nestaci.. :)

Proč byste nemohl? Zákon to umožňuje a nelze to ani podnájemci zakázat. Jediná podmínka je, že to musí uvést do původního stavu (nebo zaplatit náhradu). U dírky ve zdi je to o jednom máznutí štukovým tmelem a dvou tazích štětcem. Nehledě na to, že se dá obvykle s pronajímatelem dojednat nějaký kompromis - např. že se to udělá pořádně (esteticky) a přenechá se mu to pro další nájemníky; pak se nemusí řešit ani ta oprava jedné dírky. Není to o nic větší zásah, než si pověsit obraz na zeď.