Stream na YouTube a nastavení MikroTiku

Stream na YouTube a nastavení MikroTiku
« kdy: 19. 12. 2020, 23:59:30 »
Zdravím,

mám Dahua kameru, kterou mám připojenou na wAP Mkrotik LTAP s LTE modemem. Ethernet a Wifi mám v brigde a v NAT mám srcnat maškarádu z celého IP rozsahu na LTE připojení. Spojení s netem mi funguje, ale potřebuji nastavit stream do youtube. Podle mne mám v kameře všechno správně, ale stále se mi nedaří navázat spojení.

Když na kameře zadám adresy youtube, včetně stream klíče, je na Mikrotiku na LTE vidět, že se zvýší provoz, včetně ekvivalentu v případě změny kvality videa.

Nemáte někdo nějaký tip nebo nějakou zkušenost? Už jsem zkoušel všechno a asi jak je vidět nejsem v sítích zrovna kovaný.

Díky

David
« Poslední změna: 20. 12. 2020, 23:24:39 od Petr Krčmář »


Re:stream na youtube a nastavení Mikrotiku
« Odpověď #1 kdy: 20. 12. 2020, 08:42:47 »
pokud by byla chyba v mktiku, tak se stejnym pripojenim nepripojis treba OBS. to bych zkusil jako prvni.
z moji zkusenosti je dahua hrozna sracka.
co s tim? nejaky linuxovy zarizeni co bude chytat kameru a restreamovat ji, obsko to umi (das jako zdroj adresu ve formatu jakej ti pozere vlc), zkousel jsem to.
funkcni youtube modul ma treba axis, jen se ti nebude libit cena (licencuje se to zvlast a samotny kamery stojej evropsky/ne cinsky penize)

Re:stream na youtube a nastavení Mikrotiku
« Odpověď #2 kdy: 20. 12. 2020, 10:34:12 »
Pokud to tam posíláš přes RTMP (což asi jo), tak naposledy co jsem to zkoušel s Dahua kamerou, tak při streamu bez zvuku se to chovalo přesně jak popisuješ.. kamera to tam posílá, ale youtube hlásí že máš zapnout streamer (nebo tak nějak).
Pokud máš kameru bez zvuku (ať mikrofon na kameře nebo jack), tak máš asi smůlu (= nepodařilo se mi to vyřešit - zakoupena Dahua kamera se vstupem pro mikrofon)

Re:stream na youtube a nastavení Mikrotiku
« Odpověď #3 kdy: 20. 12. 2020, 10:49:45 »
Díky moc za odpovědi, nevypadá to moc dobře.

No my to potřebujeme dostat na web. Možná by to streamovat přímo na web, neznáte nějakou možnost, tím myslím přehávač do iframe, kam bych přímo streamoval?

Samozřejmě tam nemám veřejnou IP adresu.

Díky

D

Re:stream na youtube a nastavení Mikrotiku
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2020, 12:10:57 »
Co to zkusit restreamovat pres rtmp modul Nginxu? Ten si s YT rozumi a mohl by zkousnout i tu kameru.


Re:stream na youtube a nastavení Mikrotiku
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2020, 12:58:31 »
Tak nakonec jsem se dozvěděl přímo z Dahui, komunikují i v neděli a slovenšině, že tato kamera  Dahua DH-S022404T-GH stream vůbec nepodporuje, i když na to má SW a můžete to tam nastavit :D. Musím si koupit jinou, a to Pro-AI rady teda kamery Ipc-hfw5x4x alebo hdw5x4x alebo hdbw5x4x.

Takže kameru vrátím a koupím jinou. Kameru mi doporučil distributor, ale co holt nadělám.

Díky všem za rady a podporu, snad to do budoucna taky někomu pomůže.

David