Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem

Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« kdy: 16. 12. 2020, 11:20:50 »
Mám sluchátka, která v sobě mají mikrofon. Mají ale jen jeden 3.5mm jack. Na PC skříni mám zepředu 2 dírky na jacka, jedna mic a druhá headphone. Zapojené jsou do základní desky přes HD audio (ale je k dispozici i AC97). Když sluchátka připojím do headphone, tak pouze slyším zvuk, ale mikrofon nenahrává. Když je zapojím do mic, tak zase jen nahrává, ale neslyším zvuk.

Vzadu na desce mám REAR, C/SUB, MIC IN, LINE OUT, LINE IN.

Je možné nějak nastavit, aby ta dírka headphone fungovala i pro mikrofon? Nebo to je hardwarové omezení toho předního panelu mé skříně? Je to nějaký Zelman Z9 plus. Tipuju, že kdybych tak zkusil dát sluchátka s dvěma jacky (dřív jsem měl), tak by to fungovalo správně.


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #1 kdy: 16. 12. 2020, 12:07:05 »
Potřebujete redukci, která vám 4pin JACK rozstřelí na samostatný sluchátkový a mikrofonový konektor:

https://www.czc.cz/delock-adapter-stereo-jack-3-5-mm-4-pin-samice-2-x-stereo-jack-3-5-mm-3-pin/180062/produkt

Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #2 kdy: 16. 12. 2020, 12:11:20 »
Kdyby jsi se poradne podival, tak sluchatka s mikrofonem maji 4 polovy jack, ktery proste kompletne nesepne v standartnim 3.5 vstupu. Vyresila byto redukce:

https://m.alza.cz/hama-audio-2x-3-5mm-jack-3-5mm-jack-4pol-d4615545.htm

nebo sluchatka s dvema jacky. Snad jsem to popsal dobre.

Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #3 kdy: 16. 12. 2020, 14:00:06 »
Děkuji, myslel jsem si to. Jen jsem se chtěl ujistit, že nedělám nic špatně, že to tak vlastně má být. Na notebooku mám jen jeden 3.5mm jack a tam sluchátka myslím fungovaly jak na přehrávání, tak na nahrávání. Ale také je možné, vstup bral mikrofon z notebooku a ten ze sluchátek se ignoroval.

Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #4 kdy: 16. 12. 2020, 14:17:17 »
Ktory mikrofon sa pouziva sa da zistit poklepanim/posuchanim priamo po mikrofone, resp. pri dierke. Samozrejme s citom :)


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #5 kdy: 17. 12. 2020, 06:35:01 »
Děkuji, myslel jsem si to. Jen jsem se chtěl ujistit, že nedělám nic špatně, že to tak vlastně má být. Na notebooku mám jen jeden 3.5mm jack a tam sluchátka myslím fungovaly jak na přehrávání, tak na nahrávání. Ale také je možné, vstup bral mikrofon z notebooku a ten ze sluchátek se ignoroval.

Na novějších noteboocích právě často bývá tenhle kombinovaný 4 pin JACK, do kterého Vaše sluchátka "padnou" z výroby. Na běžných PC bednách se ale drží klasické provedení s odděleným vstupem pro mikrofon a výstupem pro sluchátka. Pomocí mnou postované redukce můžete jednoduše na toto provedení sluchátka transformovat. :-)

Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #6 kdy: 18. 12. 2020, 09:53:58 »
Děkuji, myslel jsem si to. Jen jsem se chtěl ujistit, že nedělám nic špatně, že to tak vlastně má být. Na notebooku mám jen jeden 3.5mm jack a tam sluchátka myslím fungovaly jak na přehrávání, tak na nahrávání. Ale také je možné, vstup bral mikrofon z notebooku a ten ze sluchátek se ignoroval.

Na novějších noteboocích právě často bývá tenhle kombinovaný 4 pin JACK, do kterého Vaše sluchátka "padnou" z výroby. Na běžných PC bednách se ale drží klasické provedení s odděleným vstupem pro mikrofon a výstupem pro sluchátka. Pomocí mnou postované redukce můžete jednoduše na toto provedení sluchátka transformovat. :-)

Děkuji, přesně tohle jsem potřeboval slyšet.

RDa

  • *****
  • 2 480
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapojení sluchátek s iterním mikrofonem
« Odpověď #7 kdy: 18. 12. 2020, 11:28:06 »
Kdyby vam ty 4-piny nefungovali - at uz v zarizeni nebo skrze redukci, tak vezte ze existuji 2 vzajemne nekompatibilni systemy zapojeni :)