Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce

Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« kdy: 08. 06. 2011, 18:08:19 »
Zdravim! Nainstaloval som si na USB ubuntu 11.04. Problem je, ze to nainstalovalo drivery na 3D len pre moju graficku kartu (pravdepodobne aj ine zariadenia) a teda ked ho pichnem do inych pocitacov takmer zarucene 3D nepojde. Nieje nejaky jednoduchy sposob nainstalovat vsetky drivery?
« Poslední změna: 08. 06. 2011, 21:07:43 od Petr Krčmář »


vadimo

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2011, 21:42:39 »
Uz len potrebujes nainstalovat ATI a pojde ti uz vsade. Nie je problem mat nainstalovanych viac driverov (pokial sa navzajom nevylucuju). Ale drivery pre ATI, kore su v jadre su v celkom dobrom stave. System ti nabehne na kazdom PC. Zisti co tam mas sa hardware a potom podla toho si nataha drivery. Ci uzavrete, alebo open-source.

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #2 kdy: 09. 06. 2011, 08:17:48 »
Uz len potrebujes nainstalovat ATI a pojde ti uz vsade. Nie je problem mat nainstalovanych viac driverov (pokial sa navzajom nevylucuju). Ale drivery pre ATI, kore su v jadre su v celkom dobrom stave. System ti nabehne na kazdom PC. Zisti co tam mas sa hardware a potom podla toho si nataha drivery. Ci uzavrete, alebo open-source.

ano v pohode nastartuje na kazdom kompe ale na ziadnom (okrem tych co maju nVidiu konkretnu lebo tu ma moj) nafunguje 3d akceleracia. Drivery pre ATI som aj nainstaloval (aspon myslim, fglrx) ale aj tak to nefunguje.

Ela

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #3 kdy: 09. 06. 2011, 11:29:54 »
A nemuzes ty drivery, ktere chces pouzit jednoduse stahnout a kdyz delas treba pres Remastersys tu distribuci (nebo ja nevim, jak ji delas), tak ty driverey aka install soubory zahrnes do nektereho foldru? Cili po nabootovani budou k dispozici pro nainstalovani, dle potreby...

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #4 kdy: 09. 06. 2011, 13:56:37 »
A nemuzes ty drivery, ktere chces pouzit jednoduse stahnout a kdyz delas treba pres Remastersys tu distribuci (nebo ja nevim, jak ji delas), tak ty driverey aka install soubory zahrnes do nektereho foldru? Cili po nabootovani budou k dispozici pro nainstalovani, dle potreby...

No hej, ale ako to urobit?? Ja by som tam chcel tak asi vsetky :)


DarkKnight

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #5 kdy: 09. 06. 2011, 14:01:35 »
spust to na PC s novejsim AMD (ATI) a nainstaluj pres spravce ovladacu hardware catalyst (nebo jak se ta blbost jmenuje) -> v ubuntu

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #6 kdy: 09. 06. 2011, 14:18:08 »
spust to na PC s novejsim AMD (ATI) a nainstaluj pres spravce ovladacu hardware catalyst (nebo jak se ta blbost jmenuje) -> v ubuntu

problem je, ze ja doma (kde pravde som) nemam k dispozici ATInu

Ela

Re: Přenositelné Ubuntu nebo jiná distribuce
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2011, 14:32:19 »
Pokud vis k cemu je remastersys a co vse se s nim da udelat, tak nevim, nad cim vahas... :o