Podman Pod IP

Podman Pod IP
« kdy: 13. 11. 2020, 09:19:21 »
Zdravím. Dělám si na VPS Nextcloud v Podmanu. Dříve jsem mohl při příkazu podman pod create použít argument --ip a nastavit mu statickou IP (kterou si poté zadám do Nginx proxy), nyní však tento argument neexistuje. Spouštím Podman pod rootem. Lze to nějak zařídit nyní? Děkuji.


mhepp

  • ***
  • 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podman Pod IP
« Odpověď #1 kdy: 13. 11. 2020, 12:54:19 »
No to podle mne stále můžeš:
Kód: [Vybrat]
root@b:~# podman --version
podman version 2.1.1
root@b:~# podman pod create --help
Create a new empty pod

Description:
  After creating the pod, the pod ID is printed to stdout.

  You can then start it at any time with the  podman pod start <pod_id> command. The pod will be created with the initial state 'created'.

Usage:
  podman pod create [flags]

Flags:
      ...
      --ip string                     Specify a static IPv4 address for the container
      ...

Hele, plánuješ přidání CODE? Pokud ano, prosím, poděl se o výsledek svého snažení. Já s tím bojuji už týden a neúspěšně... Jako reverzní proxy mám NGINX, který běží přímo na hostiteli a collabora kontejner je v samostatném pod-u...

Re:Podman Pod IP
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2020, 14:24:13 »
Já měl verzi 1.6.2 z CentOS 8. Ale teď jsem si přidal COPR s 2.1.1 a už to tam je. Problém byl v tom, že jsem to původně zkoušel pod Debianem, kde jsem měl tu dvojkovou  :D

Hele, plánuješ přidání CODE? Pokud ano, prosím, poděl se o výsledek svého snažení. Já s tím bojuji už týden a neúspěšně... Jako reverzní proxy mám NGINX, který běží přímo na hostiteli a collabora kontejner je v samostatném pod-u...

Zatím ne, ale jelikož to, co dělám teď je jen "zkušební let", tak to tam přihodím. Já bych to collaboru dal do stejného podu.

Re:Podman Pod IP
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2020, 14:38:53 »
Ono ta Collabora, ten kontejner si tam musí všechno z jedné složky do druhé sesymlinkovat, hezky soubor po souboru.

mhepp

  • ***
  • 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podman Pod IP
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2020, 15:42:07 »
sesymlinkovat... tomu nerozumím... Jako vím, co dělá po startu, ale to je celkem rychlé, přestože je toho hodně...

Pokud jsem je měl ve stejném podu, tak nextcloud kontejner komunikoval přes vnitřní síť místo přes vnější interface. A to dělalo větší paseku...


Re:Podman Pod IP
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2020, 16:03:27 »
sesymlinkovat... tomu nerozumím... Jako vím, co dělá po startu, ale to je celkem rychlé, přestože je toho hodně...

Pokud jsem je měl ve stejném podu, tak nextcloud kontejner komunikoval přes vnitřní síť místo přes vnější interface. A to dělalo větší paseku...
Mě to běží dobré dvě hodiny a nic. Co jste se tím měl za problém?

mhepp

  • ***
  • 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podman Pod IP
« Odpověď #6 kdy: 13. 11. 2020, 16:35:50 »
Kliknu-li v Nextcloudu na dokument, tak by se měl otevřít v CODE... Ale ono nic. Nevidím viditelnou chybu na obrazovce, v logu Collabory i nextcloudu, jedině pokud si zapnu vývojářské nástroje, tak vidím chybu ze screenshotu...

Jinak, (ty podstatné) parametry pro collabora kontejner mám:

Kód: [Vybrat]
  add-host:
     "cl.doména.cz:IP.AD.RE.SA",
  env:
     DONT_GEN_SSL_CERT="yes",
     server_name="co.doména.cz",
     domain="cl\\.doména\\.cz",
     extra_params="--o:net.post_allow.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:storage.wopi.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:ssl.enable=false --o:ssl.termination=true"

cl.doména.cz je doména, kde běží nextcloud, co.doména.cz je doména, kde běží Collabora - jsou to CNAME na jeden server a řeším to přes virtualhosty v reverzní proxy - nginx. Jinak, collabora jako taková funguje, jen spojení mezi collabora a nextcloud nic.

Přitom, když v nextcloud dám otestovat dostupnost (v nastavení), tak je vše OK.

Re:Podman Pod IP
« Odpověď #7 kdy: 13. 11. 2020, 16:53:52 »
Kliknu-li v Nextcloudu na dokument, tak by se měl otevřít v CODE... Ale ono nic. Nevidím viditelnou chybu na obrazovce, v logu Collabory i nextcloudu, jedině pokud si zapnu vývojářské nástroje, tak vidím chybu ze screenshotu...

Jinak, (ty podstatné) parametry pro collabora kontejner mám:

Kód: [Vybrat]
  add-host:
     "cl.doména.cz:IP.AD.RE.SA",
  env:
     DONT_GEN_SSL_CERT="yes",
     server_name="co.doména.cz",
     domain="cl\\.doména\\.cz",
     extra_params="--o:net.post_allow.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:storage.wopi.host[0]=\\:\\:ffff\\:10\\.88\\.[0-9]{1,3}\\.[0-9]{1,3} --o:ssl.enable=false --o:ssl.termination=true"

cl.doména.cz je doména, kde běží nextcloud, co.doména.cz je doména, kde běží Collabora - jsou to CNAME na jeden server a řeším to přes virtualhosty v reverzní proxy - nginx. Jinak, collabora jako taková funguje, jen spojení mezi collabora a nextcloud nic.

Přitom, když v nextcloud dám otestovat dostupnost (v nastavení), tak je vše OK.

V tomto se tolik nevyznám, ale máte proxovaný websocket?

mhepp

  • ***
  • 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podman Pod IP
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2020, 10:12:46 »
Tak děkuji za ochotu pomoci.

Nakonec to dopadlo tak, že po restartu serveru COLLABORA začala posílat smysluplné chyby, ty bylo jednoduché odladit, takže nyní již vše funguje...

V příloze je můj ansible použitý pro deploy nextcloudu s collabora přes podman. Není to nic moc sofistikovaného, pokud to budete chtít použít, tak to bude chtít doplnit správné domény a jména. Hesla a pod. mám uložené v pass klíčence...