Stream TV do sítě

Stream TV do sítě
« kdy: 05. 01. 2021, 10:13:20 »
Ahoj vespolek,
chtěl bych doma začít streamovat TV do sítě a potom u každé TV pouze mít krabičku s KODi. Válí se mi tady nevyužité NanoPi M4v2 - poměrně výkonná destička s PCIe x2 vyvedeným na pinheader. Chtěl bych jí využít jako stream server, v PC mám pcie tuner od TBS (teď přesně nevím jaký). Moje prasácká představa: kdybych dokoupil tohle a tohle, abych z toho dostal pcie port a do něj bych dal tu PCie kartu z PC. Mohlo by to fungovat?

Bohužel jsem žádný rozumný USB DBV-S2 tuner nenašel, proto vymýšlím takovéto kotrmelce...

Díky,
T.

RDa

• 1 193
    • Zobrazit profil
Re:Stream TV do sítě
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2021, 13:01:20 »
A jaky bude use case? Protoze pokud tam bude jen 1 tuner, tak si lidi pusti nanejvis programy z jednoho muxu.

« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2021, 13:15:29 »
Mám čtyřtunerovou kartu, takže na 3TV snad OK ;)

« Odpověď #3 kdy: 06. 01. 2021, 17:53:19 »
RPi s usb tunerem od TBS funguje. U DVB-S bude problem s napajenim a uzemnenim. Mohlo by to fungovat, zajima mne vysledek. Dekuji  ;)

alfi

• 282
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. 01. 2021, 22:35:15 »
To dvb-s je dost podstatný detail na závěr. Co nějaké dekódovací karty, nebude žádná? Než něco bastlit s nejistým výsledkem (co ovladače na tu karty - budou?), šel bych do hotového řešení v podobě Enigmy - dualtuner je asi pohoda, jen víc tunerů se už trochu prodraží, ale jde i to :-) Kolik na tom bude televizí?
Jinak stream server moc výkonu nepotřebuje, pokud netranskóduje. 2-3 HD streamy utáhne i Pi Zero přes USB síťovku :-)

« Odpověď #5 kdy: 07. 01. 2021, 07:28:59 »
Mám kartu od TBS. Nejsem si 100% jistý, ale měla by to být tato:
https://tbs-technology.de/produkte/dvb/6905-quad-tuner/?lang=en
Drivery pro Linux mají - jsou opensource, tak by pro ARM snad měly jít zprovoznit?! Tahle karta by měla mít výhodu v tom, že má prý umět i 4K, 8K atd (aspoň to tvrdí výrobce), kdežto ty do USB píšou max 1080p.
Teď mi jde primárně o to, jestli ten můj výmysl redukce z redukce do redukce bude z technického hlediska funční - jestli napájení bude tam kde má být, data budou tam kde mají být atd. Abych to nesložil, nezapl a neodpálil kartu za spoustu peněz (nová před lety stála skoro 10k Kč). Redukce budu objednávat za 3týdny, teď prý nejsou skladem.

« Odpověď #6 kdy: 07. 01. 2021, 10:11:55 »
Jedna se o kvalitni drahou profi dvb kartu, ja bych do toho nesel. Funkcni to nejspis bude, ale casem (pri bource) se to potka na nejslabsi casti - tunneru dvb karty.

alfi

• 282
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. 01. 2021, 10:58:11 »
Mám kartu od TBS. Nejsem si 100% jistý, ale měla by to být tato:
https://tbs-technology.de/produkte/dvb/6905-quad-tuner/?lang=en
Drivery pro Linux mají - jsou opensource, tak by pro ARM snad měly jít zprovoznit?!
Drivery na sat kartu snad pojedou (mj. záleží, jakou mají podporu - jestli je to starší kus a jestli pojede i v nejnovějších kernelech. Vlastně i ten arm může být komplikace = spousta hodin strávených kompilováním různých verzí s nejistým výsledkem). Hlavně ale myšleno pro ty redukce - tam píšou taky něco o driverech, čínská podpora mizerná - v nějaké konkrétní verzi kernelu to asi pojede, ale kdoví, jestli bude použitelná teď a kdoví, jak za 3-4 roky. Odpálení karty bych se až tak nebál, ale pro jistotu jde vždycky napřed zkusit tam zprovoznit něco jiného - levnějšího :)

Jinak dneska kdejaký box za 2000-3000 Kč má dualtuner v 4k.. za pár let půjde koupit za stejné peníze i 8k = do toho vůbec nemá smysl investovat :-) IMHO to teda může spolknout hromadu času s nejistým výsledkem. Co to dekódování? Dneska už toho volně na satelitech moc není - max. němci. A velká část volných programů jde najít i na internetu (nebo v nějakém Kodi pluginu) bez blbnutí s parabolou :-)

« Odpověď #8 kdy: 07. 01. 2021, 23:04:50 »
Pokud máte PCI-E kartu tak zkuste tohle:
https://rpishop.cz/io-desky/3096-raspberry-pi-cm4-io-board.html
Je nutno ale dokoupit ještě: https://rpishop.cz/moduly/3086-626-raspberry-pi-compute-module-4.html

Je to klasické Raspberry 4, akorád místo USB 3 řadiče to má vyvedenou standardní PCIe Gen 2 x1

« Odpověď #9 kdy: 10. 01. 2021, 13:53:41 »
Díky za info. Chtěl jsem to zkusit hlavně z toho důvodu, že kartu i NanoPi už mám a za redukci bych dal jenom pár stokorun. Pokud bych měl kupovat celé nové rPi s nejistým výsledkem (kompilace driverů pro ARM), tak to se na to radši vykašlu. Tolik peněz do nejistého výsledku investovat nechci. ;)

Ale možná tu redukci zkusím objednat a potom do ní ze zvědavosti zkusím vrazit nějakou starší kartu - jestli to bude funkční nebo ne.