Odeslaná pošta v Outlooku a Androidu

Odeslaná pošta v Outlooku a Androidu
« kdy: 28. 10. 2020, 04:56:44 »
Zdravím všechny !

Česká verze Outlooku ukládá odeslané maily do složky Odeslaná pošta, Android telefon ukládá emaily do "Odeslaná Pošta" ale defakto do složky "Sent".
Na Androidu nedokážu nijak přinutit mobil aby ukládal maily do jiné složky (snad kromě AquaMailu).
Ve výsledku je pro mě jediné řešení mít na počítači složku Sent která se synchronizuje oběma směry.V Outlooku je tedy "Sent" a na mobilu "Odeslaná pošta".

Je nějaká cesta jak mít český název složky v Outlooku, která se synchronizuje korektně s mobilem ? (pomocí MFCMapi to nelze)
Díky !
« Poslední změna: 28. 10. 2020, 08:54:52 od Petr Krčmář »


Re:Imap PC Outlook + Android telefon
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2020, 07:01:07 »
Na vlastním serveru (mailbox) jsem to vyřešil linkem příslušných jmen (Sent Items, Sent a asi ještě nějaké další jméno).
Kdysi to v Outlooku šlo nastavit, ale teď jsem se díval a nic.

Re:Odeslaná pošta v Outlooku a Androidu
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2020, 11:08:33 »
Je to věčné trápení s IMAPEM, je to jedna z jeho nevýhod (a myslím, že zdaleka ne největší).
Pokud chcete ušetřit spoustu, opravdu spoustu trápení, a jde Vám především o pohodlí, přesedlejte na Exchange. S ním se bez problémů sesynchronizuje jak Outlook, tak Android a celkově to funguje velmi dobře.

Druhou možností, která mě napadá, že by teoreticky mohla fungovat, je používat Outlook pro Android. Možná pak dodržuje stejnou konvenci pojmenování složek.

Re:Odeslaná pošta v Outlooku a Androidu
« Odpověď #3 kdy: 28. 10. 2020, 19:12:07 »
Dobrý den, bohužel Outlook pro Android neumí změnit odchozí poštu. Jediné co umí na Androidu změnit výchozí složku imap je Aquamail ...

Re:Odeslaná pošta v Outlooku a Androidu
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2020, 20:59:17 »
Pre pracu s firemným účtom (kde máme tiež IMAP - od providera Websupport) používam na androide klasický mail klient od google. A všetko funguje OK, včítane názvov diakritiky. Trváš na Outlooku pre android?