Výběr pracovního monitoru

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #15 kdy: 26. 10. 2020, 12:33:24 »
Ověř si, že daný monitor je Flicker Free a že má redukci modrého světla. Asi budou dražší, ale zrovna na očích bych nešetřil.

Například toto https://www.czc.cz/dell-p2720d-led-monitor-27/276085/produkt , ale i Samsung má dobré kousky.

Pokud si vybereš monitor s VA panelem, tak se na to někde podívej. Je tam horší zobrazení černé barvy. Dnes bych volil asi IPS, ale ten je za dojnásobek, tak jsem vzal tento Samsung https://www.czc.cz/samsung-32uj59-led-monitor-32/242528/produkt

Do monitoru se vyplatí dát peníze, vydrží hodně dlouho a pokud u počítače sedíš hodně, tak ti oči poděkují.
Tento mi vydrzel cca 7 let a ještě jede na jednom starším stroji https://www.czc.cz/samsung-syncmaster-s27a850d-lcd-monitor-27/95303/produkt


Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #16 kdy: 26. 10. 2020, 14:38:57 »
S největší pravděpodobností tedy půjdu do Dellu. Jen se nyní rozmýšlím, zda-li model s usb-c nebo bez a 16:10 či 16:9.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #17 kdy: 26. 10. 2020, 15:28:23 »
rozhodně Dell
konkrétně U2415 používám na výšku (vedle U2715H), nemám mu co vytknout.

do práce kupujem ultrasharpy U2415, U2715H (teď už je nějakej refresh U2415, ten si nejsem jistej jestli jsem viděl na vlastní oči).. z větších po jednom kusu U3219Q a U3818DW (ten mě teda moc neuchvátil, ale to jetím že nemám rád zcurvené monitory)

obraz velmi dobrý, stojánky extrovní

(šéf chtěl šetřit od nový lokality a kupovalo se pár SE2719HR, ale jak tam začli chodit lidi tak většina natolik píčovala že už maj taky ultrasharpy.. ne že by ty levný byly na svoji cenu špatný, ale jak si jednou zvykneš na nějakou kvalitu, tak moc nechceš dolů)

co tady nepadlo je reklamace (u monitorů za sebou mám jenom jednu). zavoláš na linku, řekneš service tag, namačkáš self test, řekneš co vypadlo (celá operace 10 min). Druhý den přijede přepravka s novým (možná repasovaným ale vypadal jak novej), do jehož krabice zabalíš ten nemocný. Když to máš pochystaný tak to můžeš poslat tím samým autem co ti to dovezlo.

jedna věc je trochu nevychtaná - máme svázaný kabely v takovejch punčoškách a občas se povytáhne eurovka (nebo když vehementně šteluješ), kdyby měli nějakou klipsnu, nebo se zastrkával do boku, případně se dělaj takový eurovky s pojistkou.. no ale člověk nemůže mít všechno..

bohužel s USB C ti neporadím, kupujem dockiny a s těma je podstatně víc potíží jak s monitorama, tak za mě bych to radši nespojoval :)

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #18 kdy: 26. 10. 2020, 21:53:37 »
....
bohužel s USB C ti neporadím, kupujem dockiny a s těma je podstatně víc potíží jak s monitorama, tak za mě bych to radši nespojoval :)

Zopakujem dockina v monitore v kombinacii s usb-c je super vec.

Dokial sa nepredavali monitory s usb-c, tak aj my sme pouzivali klasicke dockiny a s tymi je fakt kopec problemov. Toto je super vec, lebo to je hlupa dockina, ktora proste funguje. Cez USB-C konektor/kabel putuje obraz(Dispaly port)a data (USB).  V monitore je v podstate len usb hub a vybavene. To sa neda porovant s klasickymi dockinami a dnes s uz skoro legendarnymi problemovymi usb-c Dell dockinami.
Ako bonus je poriadok - jeden kabel z notebooku do monitora. Vsetko nasledne zapajas do monitora. Krasne ciste riesenie oproti externej dockine.
Ak nepotrebujes pripojit k notebooku viacej monitorov, tak do klasickej dockiny by som uz nesiel a priplatil si za usb-c monitor.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #19 kdy: 26. 10. 2020, 23:41:01 »
Klasický dokiny byly nejlepší. Žádné problémy, prostě to fungovalo. Zaklapneš - pracuješ - vyklapneš.

Bohužel, byly asi málo free, cool a in, tak je přestali dělat :-( Takže můj poslední NTB má už jen USB-C. A s tím jsou jen problémy. Power delivery nefunguje, protože NTB přesahuje limit, co to umí (a stejně ho dockina neumí, jak jsem zjistil). Hraní her nebylo původně možné, protože Windows na ten výstup automaticky posílaly neakcelerovanou kartu. Naštěstí se to časem naučily, ale stejně jsem teď zase narazil na hru, která na monitoru připojeném přes USB-C nefungovala. No a když jsem k tomu chtěl připojit Mac, tak prostě nic nezobrazoval, musel jsem si kvůli němu koupit speciální dongle. Jak říkám, USB-C dockina = jen samý problémy.


Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #20 kdy: 27. 10. 2020, 06:54:53 »
Jen ta kombinace mechanicky náročných konektorů klasické dokiny (v NTB a v dokině) stála výrobce možná jako celá USB3 dokina dnes. USB3 je pro výrobce daleko jednodušší. Jako uživatel mám také daleko raději klasickou malou placku pod NTB.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #21 kdy: 28. 10. 2020, 00:02:47 »
Mně se kdysi v práci povedlo, že mi pořídili Dell Ultrasharp U2515H. Je to sice starší model (asi rok 2015), takže žádné USB-C, ale jinak super monitor, stabilní stojánek, nastavitelná výška, možnost pivotu... Časem se mi podařilo, že mi k tomu přibyl ještě jeden. Jedna kolegyně a další kolega už mají tyhle monitory taky a taky po dvou a je to super.

Je to tedy 25", rozlišení 2560x1440, dneska bych asi šel do 4K (to mám aktuálně na notebooku na 13" a je to paráda)...

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #22 kdy: 28. 10. 2020, 14:28:27 »
. vlakno vedle  :)