Výběr pracovního monitoru

Výběr pracovního monitoru
« kdy: 25. 10. 2020, 14:23:40 »
Zdravím.

Rád bych si zakoupil pracovní monitor do cca 5-6 tisíc. Dle recenzí jsem vybral Dell Ultrasharp U2415 s úhlopříčkou 16:10. Myslíte, že se ho vyplatí koupit jako nejlepší poměr cena/kvalita? Jaké máte, prosím, zkušenosti s pracovními monitory? Měl jsem již značku AOC s 16:9 a byl dobrý, jen ta úhlopříčka nebyla ideální. Monitor bude připojený k Thinkpadu. Chtěl jsem, aby se monitor zapojoval přes USB-C, aby tak měl možnost zároveň nabíjet notebook, avšak tuto možnost mají zřejmě jen 16:9 modely.

Díky.


PS: dotaz je také na zive.cz


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2020, 15:06:50 »
Určitě Dell je parádní a řada Ultrasharp je špička... nicméně U2415 (24" a rok 2015") proč kupovat pět let starý (a jistě překonaný) model? Chvilku to sleduj, občas se naskytnou pěkné kousky na CZC.cz či Alze a je tam třeba i tisícovku sleva bez zjevného důvodu (zrovna jsem teď kupoval jeden pro tátu a bráchu - nebyl to UltraSharp ale jiný Dell Profesional)
Pozor na to, že 16:10 bude mít vyšší rozlišení než 1080 což znamená, že třeba starší notebooky budou mít problém to prohnat přes kabel (např. hodně staré SandyBridge mají myslím max. 1080p)...
Ty 16:9 mají obecně lepší kompatibilitu...

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2020, 15:27:43 »
Určitě Dell je parádní a řada Ultrasharp je špička... nicméně ...

Díky. Mám možnost model U2415 koupit za 5980,- (doprodej). Ano, je to starší model. Který monitor bys tedy doporučil? Jaký model? Osobně se v monitorech nevyznám, takže nevím, na co čekat. Které modely bys doporučil a které jsi koupil, popř. z jakých důvodů v porovnání s U2415?

Na monitor by měl být připojen nový E14 s Ryzenem. Věřím tedy, že by rozlišení s 16:10 měl bez sebemenších problémů zvládnout.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2020, 15:35:50 »
U2145 je starý monitor, nemá USB-C a už vôbec nie finty ako nabíjanie počítača. Ak toto nie je problém, tak je to stále celkom dobrý IPSkový kúsok.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2020, 15:53:29 »
U2145 je starý monitor, nemá USB-C a už vôbec nie finty ako nabíjanie počítača...

Který monitor bys tedy, prosím, doporučil ty? Ano, finta se souběžným nabíjením se mi moc líbí, ale všiml jsem si, že ho mají pouze mnohem dražší modely. Nechci kupovat starý monitor, ale nemohu za něj dát x tisíc...


Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2020, 16:18:24 »
Do monitorov určite vidia iní lepšie + mám úplne iné preferencie ako vy.

Priemysel prešiel na 16:9 - ak chcete naozaj 16:10 (1280x1200), tak sa výber zmenší.
Ak chcete ešte aj USB-C, tak sa výber zníží asi tak na dva modely a tie sú mimo Vášho rozpočtu.

Chcete panel IPS (lepšie pozorovacie uhly, pomalší, dobrý na programovanie) alebo TNko (na gaming, lacnejší, rýchlejší refresh)?

Chcete aj FreeSync na hry?

Ak chcete „nejaký” monitor, pozerajte po IPSkových 16:9 FullHD monitoroch, tam je ich plný kýbel vo Vašom rozpočte.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #6 kdy: 25. 10. 2020, 16:30:16 »
FHD uz nema cenu vubec kupovat. Pockej a nasetri si na 27" 4K. Levnejsi nebude mit USB-C, ale ty monitory stejne nemaji power delivery 100W. Uz je sezenes kolem 7k a propojis pres DP.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #7 kdy: 25. 10. 2020, 16:41:31 »
Měl jsem několik modelů Dell UltraSharp za posledních 8 let na práci a vždycky spokojenost. Čistý obraz, rovnoměrné podsvícení. Místo napájení z monitoru bych raději volil pro notebook plnohodnotnou dokovací stanici.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2020, 20:41:44 »
Mám monitor DELL U2412M z jesene roku 2011, doteraz ho používam ako hlavný monitor na domácom desktope. NIkdy som nemal problém s rozlíšeným, fungovalo aj na starej grafike ATI 6490 s rozlíšením 1980x1200.Možno by som ho už vymenil za niečo 4k, pravdepodobne tiež od DELL, ale tento má stále skvelý obraz a podanie farieb tak mi je trochu ľúto ho odsunúť do role druhého monitora.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #9 kdy: 25. 10. 2020, 21:34:54 »
Monitor by měl sloužit výhradně pro pracovní účely - modelování, simulace, programování - OrCad, Matlab a další...

Co říkáte na tento monitor?
https://www.pekro.cz/philips-lcd-276e8vjsb-27-4k-ips3840x216060hz5ms20mil1hdmidp-P/

Zkušenosti však nemám žádné... Nebo máte jiné návrhy?
« Poslední změna: 25. 10. 2020, 21:38:37 od SNoiley »

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #10 kdy: 25. 10. 2020, 22:13:30 »
Monitor by měl sloužit výhradně pro pracovní účely - modelování, simulace, programování - OrCad, Matlab a další...

Co říkáte na tento monitor?
https://www.pekro.cz/philips-lcd-276e8vjsb-27-4k-ips3840x216060hz5ms20mil1hdmidp-P/

Zkušenosti však nemám žádné... Nebo máte jiné návrhy?

Mozna to jen tak blbe vypada, ale tohohle bych se bal dotknout, ze to spadne, zlomi se a cert vi co. Za me uchylna "dizajnofka". To snad ani nejde radne rotovat a nema to vesa drzak (to asi neni nutnost).

Jen v kanclu kde ted sedim mame 6 montaku dell a v druhem kanclu je jich cca 11. Vsechny dell. Posledni kusy sme kupovali tyto https://www.tsbohemia.cz/dell-p2421d-professional_d346102.html, starsi kusy jsou ze stejne "rady" jen proste starsi modely. Zatim se zadny nereklamoval. Monitory jsou podle meho gusta - USB hub, plne stavitelne, stabilni zakladna, pochopiltene menu, tlacitkove ovladani. Jen ty posledni maji tlacitka ze spod i s ledkou, coz je trosku nesikovne na vypinani, ale proti "dotykovym" tlacitku porad zazrak. Obraz mi pride proste normalni, zpracovani dobre. Vetsinu mame na origo stojanu, par na extra drzacich (vesa). Za me proste normalni dobry monitor na kancelarskou praci.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #11 kdy: 25. 10. 2020, 22:20:57 »
Mám 27" a 2560*1440. Myslím ideální rozlišení na danou velikost. Jedu na windowsech a škálování nefunguje vždycky použitelně a v režimu 1:1 je tenhle rozměr/rozlišení ideál. Zkoušel jsem 4K ale ten jsem vrátil.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #12 kdy: 26. 10. 2020, 06:54:37 »
Ahoj ještě jednou.
Zatím jsme se tu všichni shodli na profi řadě od DELLu, tak asi na tom něco bude :-) Určitě jdi do IPS (lepší barvy, lepší pozorovací úhly - vhodnější na fotky, střih videa a i tak obecně atd.). Navíc mají DELLy vesměs všechny integrovaný USB HUB a audiovýstup na reproduktory... Takže ti to prakticky nahradí dokovačku...

Vezmi toto, je tam momentálně i sleva (když se ti nebude líbít tak můžeš do 14dní vrátit)... Dell Professional P2419HC (má i tebou požadované USB-C, dle všeho i pro nabíjení)
https://www.czc.cz/dell-professional-p2419hc-led-monitor-24/265141b3/produkt

tap

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #13 kdy: 26. 10. 2020, 10:17:53 »
Pár dní mám na stole Philips 288e2a, predtým som mal 16:10 HP ZR24w. Myslím, že dobrá voľba.

Re:Výběr pracovního monitoru
« Odpověď #14 kdy: 26. 10. 2020, 12:23:49 »
FHD uz nema cenu vubec kupovat. Pockej a nasetri si na 27" 4K. Levnejsi nebude mit USB-C, ale ty monitory stejne nemaji power delivery 100W. Uz je sezenes kolem 7k a propojis pres DP.

Cudj sa svete vecsina 27" 4k monitorov ma 90-100W PD. QHD maju zvycajne len 65W


Měl jsem několik modelů Dell UltraSharp za posledních 8 let na práci a vždycky spokojenost. Čistý obraz, rovnoměrné podsvícení. Místo napájení z monitoru bych raději volil pro notebook plnohodnotnou dokovací stanici.

Nemozem suhlasit toto je super nahrada za dokovaciu stanicu. Na stole nemas nic dalsie, nic ti nezavadzia, nic neriesis. Jeden usb-c kabel a nic neriesis. Na to sa klasicka dokovacia stanica nechyta a klasicke dockovacky robi asi len Lenovo.  Pouzivame Dell U2719DC a je to super. Ako monitor, tak  integrovana dockina.


To SNoiley: Na stole tu mam jeden taky Dell. Funguje v pohode, len mi na nom strasne vadia dotykove tlacidla, plus horsie vyriesene prepinanie vstupov. Ale zase moj kusok je zo zaciatkov jeho vyroby a mozno to vychytali odvtedy.