Streamovací služby (video)

Streamovací služby (video)
« kdy: 24. 10. 2020, 13:26:15 »
Ahoj, přemýšlím o využívání některé ze streamovacích služeb, ale nemám s nimi žádné zkušenosti. Budu rád, když mi aspoň k některým bodům napíšete něco o službě, se kterou máte přímé zkušenosti nebo se podělíte o nějaký další názor.
  • Nechce se mi za pár večerů v měsíci dávat několik stovek, ale pokud by někde bylo možné nějaké rodinné předplatné, abych to vzal třeba ještě pro rodiče, tak bych už byl pro. Víte o něčem výhodném?
  • Programová skladba, nevím, co se kde nabízí, kde je na co koukat? Nehledám nic jednorázově zaměřeného, někdy film, někdy seriál, někdy dokument...
  • Když jsem zmiňoval rodiče, mě nevadí anglicky mluvený obsah, ale pro ně by byl potřeba dostatek dabovaného obsahu.
  • Co služby od operátorů (např. O2 TV), zvláště pokud mám připojení k internetu řešené jinak?
  • Úvaha o placené službě začala hlavně od toho, že mě sejou reklamy, vážně na ně nechci koukat.
  • Jaké máte zkušenosti se zkušebními obdobími zdarma, nerad bych se někde upsal "zdarma", aby mě to pronásledovalo po zbytek života.
Děkuju za vaše názory a za váš čas. :)


Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2020, 14:19:36 »
Zeptam se jinak, jak jsi na tom technicky? Dokazes si postavit a odladit mediacentrum? Rozumis trochu satelitnimu vysilani?

Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2020, 18:26:38 »
Netflix

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #3 kdy: 02. 11. 2020, 13:24:13 »
Netflix alebo HBO GO

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #4 kdy: 02. 11. 2020, 13:56:44 »
moviebox
to je klient pro torrenty, AFAIK, takže něco zcela jiného a se zásadně jiným modelem legality.

[1] https://internet-anonymity.com/the-dangers-of-using-moviebox/


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #5 kdy: 16. 04. 2022, 17:19:40 »
SledovaniTV, je to sice primarne TV, ale muzes si ty porady nahrat, dohledat a prehrat ci nahrat zpetne 7dni a reklamy tam pretacim ;-)

* to "nahrat" mysleno v jejich online ulozisti pro pozdejsi prehrani

Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #6 kdy: 16. 04. 2022, 18:00:52 »
Ahoj,
já mám VodafoneTV (bývalé UPC) tedy kabelovku i s internetem a je to fajn.
Snad jako balíček je to výhodnější. Měl jsem TV Komplet včetně HBO, ale neokoukal jsem na to, tak mám jen základ a taky stačí.
Nepíšeš, zda sdílet s rodiči ve stejném baráku nebo jak, u nás na to stačí extra settopbox.
Asi bych si zjistil, co je v místě k dispozici a snažil se to kombinovat s internetem, nebude ti to vyžírat  nasmlouvaný bandwith asi. Poté bcy srovnal nabídky.
Některá streamovací služba nyní bojuje s Primou a jejich balík nesmí pouštět, nevim jestli to ta lepsi.tv nebo kdo.

Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2022, 20:26:03 »
Asi bych si zjistil, co je v místě k dispozici a snažil se to kombinovat s internetem, nebude ti to vyžírat  nasmlouvaný bandwith asi. Poté bcy srovnal nabídky.

To dost záleží na tom kde člověk je. Třeba já doma mám 100mbit, běží to max. 80 a chyba je v drátech, kdy i při bondingu z toho prostě víc vytáhnout nelze (leda položit nové kabely  ;D). Tam kde je optika, potažmo kabelovka si myslím že to pásmo co sežere streamovací služba je zanedbatelné. Tam kde je jen možnost xDSL nebo WIFI to stejně pásmo žrát bude, protože Vám provider nabídne o trochu víc než co dají kabely... A samozřejmně Vám nic garantovat nebude. Takže to je taky jedno.

Re:Streamovací služby (video)
« Odpověď #8 kdy: 22. 07. 2022, 10:18:06 »
ahoj
1. osobne som mal Netflix 12€, HBOMax 6€, AppleTv+ 5€ - nie su to velke polozky. Vacsinou sa to da zdielat medzi viac TV.
2. To je tazke povedat, filmy a serialy su vsade, s dokumentami je to horsie (nejake sa najdu vsade). Na dokumenty su asi lepsie specializovane platformi napr CuriosityStream.
3. Najviac dabovaneho obsahu ma asi HBO, ale nie je to idealne. Vacsina obsahu na tych 3 platformach ma ceske/slovenske titulky.
4. Mam skusenost napr so Skylink live tv - vyhoda ze vacsina obsahu je v cz/sk a da sa pouzivat archiv - reklamy sa preskocia.
5. Pokial ti vadia reklamy (komu nie  :D ) tak tieto sluzby su idealne. Alebo potom pouziva klasicku kabelovku ale nepozerat live, vsetko z archivu (tak to robim uz 10 rokov)
6. Skusobne obdobie je v pohode, ked sa ti nebude pacit tak to zrusis a nikto od teba nebude nic pytat (bavime sa teraz o legalnych sluzbach, nie tie pochybne co tu padli v diskusii). Vsetky velke streamovacie sluzby su bez viazanosti, tak si kludne mozes platit 2 mesiace Netflix, potom 3 mesiace HBO atd.

Asi najlepsie je si to proste vyskusat, zaplatit si na mesiac 1 sluzbu, potom na mesiac inu. Kazda apka sa inak ovlada (zavisi to aj od TV ako maju spracovanu apku, napr HBO na Samsung telke sa oproti Netflixu ovladalo uplne tragicky), ma iny obsah (kazdeho bavi nieco ine) atd.
« Poslední změna: 22. 07. 2022, 10:26:53 od redw »