Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #45 kdy: 22. 09. 2020, 00:04:57 »
na me to posta zkousi taky, tak jim vzdycky obratem odpovim ze mam u schranky kameru, at reknou kdy tam ten dorucovatel byl a ja jim poslu zaznam. to pak vzdycky otoci ze maj malo lidi, ale ze se mi to teda pokusi dorucit.
(tzn nedaj ani listecek, pripadne rovnou druhou vyzvu bez prvni)

Úplně to samé mi dela pošta Jenec. Nehledě na doručování 7 dní z Prahy.
Buzerovat, buzerovat a stezovat si klidne az na CTU. Jinak se nic nezmeni.
A tím myslím i pro dorucovatele a jiné poštovní zaměstnance.
Tu práci už nechtějí dělat ani naprostí zoufalci.


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #46 kdy: 22. 09. 2020, 07:42:57 »
Stěžovat si na ČTÚ na Českou poštu, která je státní podnik? Dobrý vtip :D

m1x

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #47 kdy: 24. 09. 2020, 18:04:49 »
Na Českou poštu nemám moc dobrý názor:

Běžně se mi stává že moje dopisy končí u sousedů a ve své schránce najdu co mi nepatří, typicky to patří o schránku výš nebo vedle, naprosto odlišné jméno, čitelné a velké písmo. Dlouho jsem to prostě házel kam patřilo, příp. nosil sousedům osobně. Teď už to nosím zpět na poštu a zuřím. Od té doby mi cizí korespondence nechodí tak často, zato moje dopisy, SIPO, výzvy k vyzvednutí atd. chodí do schránek sousedům častěji než dřív. Naposledy před pár dny SIPO (používám ho jako keep-alive packet).

Nedá se spolehnout ani na doporučený dopis. Běžně se mi stává že první (nebo druhou) výzvu nedostanu. Někdy obě výzvy skončí jinde a pak se hádám že mi žádný doporučený dopis nebo balík nepřišel.

Doporučenou zásilku nedostanu ani když u schránky čekám. Balíček z ČR rozhodně ne. Obyčejné dopisy z ČR někdy příjdou, i když často s mezipřistáním v jiné schránce. Někdy po 3-4 týdnech (naposledy před týdnem cosi ze 17.8.). Někdy nedohledám.

Balíčky z číny chodí o dost líp, minule mi přinesli až ke dveřím a do ruky hned několik balíčků, jen jméno a obsah patřily sousedovi. Mohl jsem si je klidně nechat :-()

Ale jinak jsou asi v pohodě.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #48 kdy: 30. 09. 2020, 06:35:59 »
Všechno z Ali rozbalovat se současným pořizováním videozáznamu a jestli je zboží vadné, tak otevřít spor a nechat si vrátit peníze. Nákupům na Ali se člověk v mnoha případech nevyhne, protože dotyčné zboží prostě jinde není (to nemusí vždy být jenom o ceně).
Co se týká obalů na mobil (a skel apod.), tak samozřejmě nekupovat jenom jeden kus, ale min. kusy dva, aspoň jeden bude vždy v pohodě.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #49 kdy: 30. 09. 2020, 10:49:20 »
Několikrát jsem na Aliexpresu reklamoval - buďto poškozené zboží, nebo jiné zboží od objednaného. Vždy jsem navrhnul rozumnou kompenzaci, bez keců mi poslali zpět dohodnuté peníze.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #50 kdy: 30. 09. 2020, 12:31:50 »
Presne tak. Dohoda s cinanem je casto jednodussi nez s lokalnim eshopem. Pokud zbozi nedorazi nebo je rozbite, tak refund nebo nova zasilka.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #51 kdy: 30. 09. 2020, 15:45:45 »
Cca poslední čtvrtrok jsem se začal vyhýbat dopravě typu Cainiao Super Economy a vybírám si placenou AliExpress Standard Shipping nebo občas tam bývá Čínská pošta. Beru dopravu, co má standardní tracking number a vše mi chodí normálně. Typicky do tří týdnů.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #52 kdy: 30. 09. 2020, 22:29:27 »
Já momentálně neeviduji žádný problémy s dopravou. Jak dražší věci co jdou s tracking číslem, tak úplný kraviny za 1USD. Jen jsem měl problémy s věcma tak kolem března až června, kterým trvalo mnohem dýl přijít než věci objednaný třeba až v srpnu. Ale teď je všechno v pohodě

Úplně nejlepší je když to jde Aliexpress standard shipping a má tracking RO.....EE - to pak skončí v zásilkovně tak za 2týdny
« Poslední změna: 30. 09. 2020, 22:31:40 od czAtlantis »

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #53 kdy: 30. 09. 2020, 22:34:44 »
Jo, ta zásilkovna je úplně jiný level. Zajímalo by mě, zda to může obchodník nějak ovlivnit.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #54 kdy: 01. 10. 2020, 23:47:01 »
Nemůže. Kupoval jsem u jednoho číňana dvě věci, oboje "aliexpress standard shipping" a jedna přišla zásilkovnou, druhá českou poštou. Pak jsem chtěl koupit to stejný znovu pár týdnů poté, tak jsem mu psal, jestli je nějak možný oboje poslat tak, aby to přišlo tou zásilkovnou (samozřejmě jsem mu nepsal o zásilkovně, ale vysvětlil jsem mu to prostě aby to mělo ten tracking RO..EE). On mi odepsal že nad tím nemá nijak kontrolu - že to předá aliexpressu a dál se nestará. No a pak úplně ta stejná dvojice věcí přišla českou poštou. Takže já bych tipoval že to funguje nějak tak že se to rozhoduje podle ceny, hmotnosti a velikosti zásilky. A pak je tam ještě asi nějaký "váhovací faktor" jak je kterej distribuční kanál zatíženej (jinak by to stejný jak jsem objednával přišlo zase stejnou poštou).

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #55 kdy: 02. 10. 2020, 08:25:51 »
Díky za info.

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #56 kdy: 02. 10. 2020, 11:29:35 »
Nz, jako fakt škoda, že se to nedá vybrat. Kdyby byla možnost si připlatit za zásilkovnu, tak si připlatím u většiny věcí. Bohužel takhle si můžu sice připlatit za "aliexpress standard shipping" ale to mi moc nepomůže, když to skončí stejně na poště...

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #57 kdy: 05. 10. 2020, 14:59:46 »
V pátek mi přišla SMS od zásilkovny že pro mě maj balíček. Co jsem se díval na číslo zásilky, tak to tam čekalo už od středy 30.9 - žádnej email nebo SMS předtím nepřišla

Vyklubala se z toho zásilka z aliexpressu za 3USD z 20.září. Dobrej fofr. Tracking z aliexpressu SYRM107.....5, dopravce SunYou. Trochu bordel že podle čísla zásilkovny se to dalo dotrackovat jen na web meest, ale spojit si to z trackingem z aliexpressu už nijak nešlo - takže překvápko až co jsem to rozbalil.

Teď se dívám že číňan tam má dopravu Cainiao Super Economy Global, žádný SunYou na výběr není - to vidím jen v té hotové objednávce a jejím trackingu, takže vůbec nevím jestli to tam už předtím taky nebylo (jen se z toho Cainiao vyklube SunYou po tom co se to objedná), nebo už to SunYou nenabízí. Přiznám se že se vůbec nedívám co za dopravu vybírám když to objednávám...
« Poslední změna: 05. 10. 2020, 15:03:20 od czAtlantis »

Re:Aliexpress - česká pošta -> chodí vám balíky?
« Odpověď #58 kdy: 06. 10. 2020, 08:07:25 »
Objednal jsem si 12.9. spodní plastový kryt na notebook HP (v méně běžné červené barvě) a včera mi ho přivezlo pošťáckéké auto - s trackovacím číslem z Belgie.
Přitom číňan na stránky napsal trackovací číslo s YP na konci.