Finanční náklady na FI MUNI

stewe

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #30 kdy: 05. 06. 2011, 12:50:55 »
Od destva som sníval o kvaitnej škole...
iwtu, nie si náhodou z Prešova resp. blízko Prešova?

Ale urcite bol v BA a podla slovnika jeho profesora mam silny pocit ze ho ucil doc. RNDr. Ladislav Satko, PhD. :D nestor a legenda slovenskeho vysokeho skolstva.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #31 kdy: 05. 06. 2011, 12:52:02 »
to stewe
Tak ja nerikam ze nemas pravdu, jen upozornuji na to ze to neni ani cerne ani bile. Je to dost o stesti a o lidech kolem tebe.Na druhou stranu kazdy sveho stesti strujcem a pokud jim vyhovuje sedet doma na zadku tak at sedej, my co vycestovali uz vime :)

iwtu

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #32 kdy: 05. 06. 2011, 13:57:51 »
Ale urcite bol v BA a podla slovnika jeho profesora mam silny pocit ze ho ucil doc. RNDr. Ladislav Satko, PhD. :D nestor a legenda slovenskeho vysokeho skolstva. Pouzivam svoj slovnik... ako mozem pouzivat niekoho ineho?
Ano, mal som imatrikulaciu v KE a studoval som v BA. Blahozelam k logike...
iwtu, nie si náhodou z Prešova resp. blízko Prešova?
Neviem, takych 60 km. Ale cesty su zle.

msk

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #33 kdy: 06. 06. 2011, 13:31:09 »
Boze tu sa clovek docita kokotin, Smoofy a spol... Chapem, ze ste nasrani, ze za vase dane su na vasich skolach cudzinci, kto by nebol. Na druhu stranu, ked sa uz sem nejaky slovak teperi, tak tu vacsinou nejaku dobu pobudne a odovzda tu cosi na daniach. Suhlasim s tym, ze je viac Slovakov v CR, ako Cechov v SR, podla mna je to tak 3:1. Co sa tyka maleho fasistickeho slovenskeho statu - za rozdelenim republiky stali prevazne ludia okolo kokota Meciara a podarilo sa im sfanatizovat dostatocne mnozstvo ludi, ktori sa citili ukrivdeni, vratane mna. Je to uz +-20 ( dozadeke ten cas leti ! ) rokov. Casom z toho ale vacsina vyrastla, pretoze zivot ich naucil. Pripadne uz pomreli. Dalsi nezmysel - "vacsina sa snazi z tama vypadnout". Ano, zhruba taka vacsina, ako sa z tadeto snazi vypadnut Cechov. Proste migraciu za lepsim nezastavis. Mnozstvo ich ale zije dalej ako v CR, aj ked nepopieram, ze v CR asi najviac, kvoli jazykovej nebariere. Dalsia perla - "slovaci a jeste navic studovani v cechach chteji zustat pac se v CR maji nekolikanasobne lepe nez na slovensku". Ano, pokial porovnas Prahu ( sk ) s Prahou ( cz ), tak sa maju asi neporovnatelne lepsie, tak ako sa ma neporovnatelne lepsie moravak, ktory z nejakej malej zadeke pride do Prahy robit programatora a tam by maximalne mohol dojit kravy. Inak pred vstupom do unie sa dala povazovat zivotna uroven v CR zhruba o 30% lepsia ako v SR, dnes sa tie rozdiely postupne zotieraju ( sk trosku poskocilo za dzurindu, potom to zabrzdil ten komunisticky kokot, ale cr tak nejak stagnuje, skor to tu ide postupne dozadeke rovnako ako v ostatnych statoch eu ).  Dnes tie rozdiely uz nie su tak zasadne, dal by som tak 10-12%. Momentalne vo svojom okoli pozorujem postupny navrat naspat na Slovensko, vacsinou to suvisi s vekom ( deti ) a v kutiku duse s niecym podobnym pocitam do buducnosti aj ja.

Joe King

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #34 kdy: 06. 06. 2011, 14:53:00 »
Jak je to vlastne ted s pridelovanim koleji?

To bylo jedine, kde me Slovaci vadili - koleje byly narvane a jako jedinne hledisko se brala dojezdova vzdalenost. Takze Slovaci okupovali dotovane koleje - a Cesi prestoze bydleli ve vzdalenosti, ze ktere nedalo dojizdet koleje nedostali a museli hledat podnajmy (komercni cena, kolejni zivot je kolejni zivot, ... ). Resp. mi vlastne ani tak nevadili Slovaci jako vlastni system - proc ma byt zvyhodnovan nekdo komu dojizdeni trva ctyri hodiny jedna cesta nad nekym kdo "dojizdi" dve hodiny, kdyz oba stejne musi ubytovani v univerzitnim meste resit.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #35 kdy: 06. 06. 2011, 15:09:10 »
to msk:
Uprimna gratulace, podarilo se ti zopakovat vlastnimi slovy poloviny tech, dle tveho nazoru, "kokotin" a k tomu s si jeste dodal ze to chapes. Nechapu pak tve rozhorceni, ale budiz :).

Btw. nevedel jsem ze mate na slovensku Prahu, asi nejaka novinka.

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #36 kdy: 06. 06. 2011, 16:06:49 »
Citace
Btw. nevedel jsem ze mate na slovensku Prahu, asi nejaka novinka.
Ale, čo by sme nemali, všetko máme http://sk.wikipedia.org/wiki/Praha_(okres_Lu%C4%8Denec8)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #37 kdy: 06. 06. 2011, 16:09:46 »
Husty :) tak to uznavam.

Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #38 kdy: 06. 06. 2011, 16:15:31 »
Mňa by ešte celkom zaujímalo, ako je to s možnosťou privyrábania popri škole. Keďže je v Brne aj FIT VUT, kde sa drilujú ľudia rovno do praxe, je možné si nájsť ako študent FI MU, brigádu ešte počas Bc.? A v prípade, že aj človek má brigádu, ako je to so stíhaním všetkého dokopy. Keďže na FI je dosť predmetov náročných na pochopenie = čas, tak je niečo také vôbec reálne? Ono uvítam hocakú odpoveď, ohľadom toho, ako je to vlastne s ponukou práce v Brne. Dúfam, že taká mizéria a zúfalstvo, ako tu na východnom SVK, sa tam nekoná.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Finanční náklady na FI MUNI
« Odpověď #39 kdy: 06. 06. 2011, 16:36:42 »
Brno je fajn zejmena diky cervenymu klobouku a IBM tam by mozna nekoho hledali. Jinac brigada a skola se stihat da bez problemu a kdo rika ze ne je lama. Zalezi samozrejme na skole a oboru.