Software pro vyplnění PDF formuláře z XML

Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« kdy: 29. 09. 2020, 21:13:15 »
Ahoj,
chci poprosit zda by mi někdo neporadil software pro linux (nejlépe debian), který by dokázal otevřít pdf formulář v editovatelném stavu + dokázal do něj naimportovat data z xml souboru, který mám pro tento účel vygenerovaný. Nejblíže jsem zatím byl s Master PDF, který formulář dokáže otevřít + editovat ale má "zašedlou" volbu import dat do formuláře pro mě z nepochopitelných důvodů. Takže se chci i zeptat zda se to někomu nepovedlo v tom Master PDF nebo tedy úplně jiném softwaru? Ve Windows to lze v Acrobat Readeru.
Předem děkuji za odpovědi
« Poslední změna: 29. 09. 2020, 21:34:38 od Petr Krčmář »


Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2020, 21:53:58 »
Pokud vím, formuláře v PDF jsou placená funkce Adobe Acrobatu, přičemž jsou implementované i v Adobe Readeru a majitel Acrobatu může tuto funkcionalitu v PDF dokumentu odemknout i pro uživatele Adobe Readeru. Takže v jiném softwaru to asi nikdy nebude fungovat moc dobře, protože je to hack a obcházení licenční politiky Adobe.

Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2020, 13:48:18 »
tak ako pisal Filip. Tiez som mal niekolko pdf dokumentov, kde nefungoval import ani v adobe reader, len export.

Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« Odpověď #3 kdy: 30. 09. 2020, 15:37:08 »
nóó jestli to máš jenom k tisku tak by snad nevadilo nastrkat to tam jako overlay/překryvnou vrstvu  :D ;) jeden z mnoha návodů pro python hele

btw pod debianem mi šlo tenhleten pdf formulář hele normálně ručně editovat v evince a v okularu. okulár teda nazačátku nadával že vyplňování formulářů neni uplně podporovaný ale vyplnit a uložit to šlo tak nevim  ;D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« Odpověď #4 kdy: 30. 09. 2020, 16:04:42 »
Akorát že je řeč je o vyplňování pdf formuláře údaji z xml.

Ruční vyplnění pdf formuláře vytvořeného ve Scribus mi funguje třeba v Xreader (z Xapps).

Ale je potřeba vždy vyzkoušet ten konkrétní formulář...


Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« Odpověď #5 kdy: 30. 09. 2020, 18:42:58 »
PDF ve skriptech vyplňuji přes pdftk. Akorát při použití XFDF jsem měl rozbité kódování, tak používám FDF.