Vygenerování souboru .cap v Kali 2020

Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« kdy: 28. 09. 2020, 14:19:13 »
Dobrý den, v Kali 2020 jsem zapnul režim monitoringu, zachytil handshake určité sítě, ale nejde mi vytvořit soubor pro danou síť s koncovkou „.cap“.  Tvořil jsem to příkazem „sudo airodump-ng –c X –bssid XX:XX:XX:XX:XX:XX –w /root/Desktop wlan0“. Namísto znaků X jsem měl příslušné hodnoty. Nevíte prosím, kde dělám chybu, že se mi soubor .cap nevytvořil na ploše Kali, nebo v nějaké složce v Kali?? Díky za jakékoliv rady a příspěvky.


Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #1 kdy: 29. 09. 2020, 13:42:25 »
a co to vypsalo? Jaký je návratový kód? Jaký přesně příkaz jsi spustil (v tvé ukázce vidím "-bssid", což je špatný přepínač), jaké frekvenci jsi zadal (proč nepoužíváš raději kanály)?

Víš, že airodump-ng nevytváří cap soubory, ale ivs jako výchozí (teda myslím)? Správný formát volíš přes --output-format.

Každopádně je vždy lepší, když si nejprve přečteš manuál, tyhle nástroje jsou většinou pro lidi, kteří ví co dělají.

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2020, 17:29:53 »
airodump defaultně piše zachycený věci do aktuální složky. argument '-w' těm souboroům nastavuje nějakej prefix/předponu (tomu za tečkou jakože v tvým případě tomu *.cap se u souborů řiká suffix a vzácnějc postfix) takže ty soubory v tom tvým nastavení zkouší zapisovat asi nějak jako '/root/Desktop-01.cap'

tááákže nejdřiv si vyrob nějakou složku do který chceš to zachycený uložit. pak se příkazem 'cd' přesuň do tý složky a pak zavolej ten airodump. správně napsanej ten tvuj příkaz bude takle nějak
Kód: [Vybrat]
sudo airodump-ng -w kareltomasovy_soubory -c 1 --bssid xx:xx:xx:xx:xx:xx mon0
..............v tvé ukázce vidím "-bssid", což je špatný přepínač..........
jj v drtivý věčině případů se u parametrů příkazů který jsou delší než jedno písmeno pišou dvě polmčky -- nóó a u jednopísmenkovejch jenom jedna pomlčka -  :o ;)

Víš, že airodump-ng nevytváří cap soubory, ale ivs jako výchozí (teda myslím)?
houbičky s voctem ;) ;)
moje verze z repozitářů debianu bullseye bez specifikování vyrábí 5 souborů - *.cap *.csv *.kismet.csv *.kismet.netxml a log.csv  ;) ;)

..............dně je vždy lepší, když si nejprve přečteš manuál....
jj manuál je tvuj nejvíc nejlepší kámoš  ;D ;D ;) ;) zavolej si příkaz
Kód: [Vybrat]
man airodump-ngšipkama nebo kolečkem myši jezdíš nahoru a dolu nóó a vypneš to máčknutím 'q' na klávesnici  ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #3 kdy: 30. 09. 2020, 20:38:11 »
Uznávám že jsem zde uvedl chybu, namísto "-bssid" jsem samozřejmě použil "--bssid".
Příkaz, který jsem uvedl, jsem použil na vypisování "dění" pouze pro konkrétní síť, kterou jsem chtěl vyfiltrovat od ostatních. Ale během tohoto příkazu jsem očekával vygenerování níže uvedených souborů a hlavně couboru ".cap"
Trochu jsi mi nasadil brouka do hlavy definicí "proč nepoužíváš kanály". Číslo kanálu uvádím po pojmem "c X", přičemž namísto X uvádím příslušnou hodnotu kanálu na kterém je daný uživatel.

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #4 kdy: 30. 09. 2020, 20:49:26 »
Taky díky za reakci. Vím, že to vygeneruje více souborů, nicméně"jdu" po té s koncovkou ".cap".
Příkaz jak jsem napsal v pořadí jak jej uvádím mi fungoval tedy asi naposledy v nižší verzi Kali. Samozřejmě odzkouším tvoji radu. A právě vím, že mi to tyto soubory "*.cap *.csv *.kismet.csv *.kismet.netxml a log.csv" tehdy tvořilo, ale nyní z nějakého důvodu budu muset poslechnout a tvořit dle tvé rady.
Jen jsem moc nepojal připomínku "šipkama nebo kolečkem myši jezdíš nahoru a dolu nóó a vypneš to máčknutím 'q' na klávesnici  ;) ;)" Co jsi mi naznačoval?? Abych věděl co dělám blbě, nebo co jsi mi chtěl poradit.??


Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #5 kdy: 01. 10. 2020, 16:46:55 »
Taky díky za reakci. Vím, že to vygeneruje více souborů, nicméně"jdu" po té s koncovkou ".cap".
Příkaz jak jsem napsal v pořadí jak jej uvádím mi fungoval tedy asi naposledy v nižší verzi Kali. Samozřejmě odzkouším tvoji radu. A právě vím, že mi to tyto soubory "*.cap *.csv *.kismet.csv *.kismet.netxml a log.csv" tehdy tvořilo, ale nyní z nějakého důvodu budu muset poslechnout a tvořit dle tvé rady.
na pořadí argumentů nezáleží  ;) ;) jediný co po nás chtěj je aby nakonci byl název toho monitorovacího interface  :D ;)

ten tvuj příkaz je až na tu jednu pomlčku u bssid napsanej validně jediný co je na něm divný je tamta cesta /root/Deskop protože jestli nechceš vytvářet ty *.cap soubory ve složce root ale ve složce 'Desktop' tak by ten příkaz měl končit ještě jednim lomítkem jakože '/root/Desktop/' a tady bude nejspíš jádro z pudla toho tvýho problémku  ;D ;D ;) ;)
výchozí název těch souborů je vobyč pomlčka takže je dobrý tam eště připsat nejakej svuj název. nóó takže asi takle třeba nějak ten prefix '/root/Desktop/zachyceno'  ;) ;)

btw zkus si zavolat příkaz
Kód: [Vybrat]
ls /root | grep .cap si myslim že ty tvý soubory sou uložený tam s prefixem 'Desktop' ;D ;)

Jen jsem moc nepojal připomínku "šipkama nebo kolečkem myši jezdíš nahoru a dolu nóó a vypneš to máčknutím 'q' na klávesnici  ;) ;)" Co jsi mi naznačoval?? Abych věděl co dělám blbě, nebo co jsi mi chtěl poradit.??

nóó to byla taková jakože hodně zrychlená instruktáž dotoho jak používat příkaz man kterej umí poradit jak a jaký argumenty k příkazům psát. tutorial k man třeba tady hele  :) ;)

viš vono je těžký takle poznat jestli je něco překlep nebo myšlený vážně třeba jako ta tvá jedna pomlčka misto dvou nóó tak dyštak promiň jestli se tě mý odkázaní na 'man' nějak dotklo rozhodně sem to myslela jako pomoc ane jako nějakou urážku nebo co :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #6 kdy: 01. 10. 2020, 21:14:26 »
Jasnýýýýýýýý  :) :) :) :) ;D ;D ;D Teď jsem si dohledal jedno youtubko a tam je to taky jak píšeš, že nedělám za Desktop lomítko, ale prostě jen napíšu "-w /root/Desktop wlan0", což je blbě.
A díky za připomínky ohledně pomlček. To jsem taky "nasbíral z netu", ale podstatu proč tomu tak je jsem netušil.
Já jsem to jako urážku nebral, ale mám díky odpovědi hned co ozkoušet a co si zapamatovat. Díky.  ;)

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #7 kdy: 03. 10. 2020, 14:17:16 »
Jasnýýýýýýýý  :) :) :) :) ;D ;D ;D Teď jsem si dohledal jedno youtubko a tam je to taky jak píšeš, že nedělám za Desktop lomítko, ale prostě jen napíšu "-w /root/Desktop wlan0", což je blbě.
A díky za připomínky ohledně pomlček. To jsem taky "nasbíral z netu", ale podstatu proč tomu tak je jsem netušil.
Já jsem to jako urážku nebral, ale mám díky odpovědi hned co ozkoušet a co si zapamatovat. Díky.  ;)

tak supr nemáš zač ;D ;D
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #8 kdy: 13. 10. 2020, 18:57:33 »
Ještě mám dotaz jak tady v diskuzi od uživatele "AoK" proběhla připomínka  "Spávný formát volíš přes --output-format." Co tím bylo konkrétně myšleno? Dohledával jsem po netu, ale nic moc.... Máte někdo přiblížení = vysvětlení?? Díky.

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #9 kdy: 14. 10. 2020, 13:41:36 »
Ještě mám dotaz jak tady v diskuzi od uživatele "AoK" proběhla připomínka  "Spávný formát volíš přes --output-format." Co tím bylo konkrétně myšleno? Dohledával jsem po netu, ale nic moc.... Máte někdo přiblížení = vysvětlení?? Díky.
fakt se jako trošičku nauč používat ten manual jakože příkaz man :) :) ;) ;)

tak teda jo povedu tě za ručičku  ;D ;D :D ;) zavoláme si příkaz 'man airodump-ng' a votevřeme si tu manuálovou stránku a budem v ní vyhledávat. na klávesnici napišeme znak lomítka '/' a za něj taky co jakoby hledáme a pak máčknem enter (neni to vobyč fulltextový hledání umí to dělat regexpy jakože regulární výrazy).
v našem případě to celý co tam napišem bude '/--output-format' noa to nás vodscrolluje v manualu na to správný místečko a tam si mužeme přečíst todleto
Citace
--output-format <formats>
              Define the formats to use (separated by a comma). Possible  values  are:  pcap,  ivs,  csv,  gps,
              kismet, netxml. The default values are: pcap, csv, kismet, kismet-newcore.  'pcap' is for record‐
              ing a capture in pcap format, 'ivs' is for ivs format (it is a shortcut for  --ivs).  'csv'  will
              create  an airodump-ng CSV file, 'kismet' will create a kismet csv file and 'kismet-newcore' will
              create the kismet netxml file. 'gps' is a shortcut for --gps.
              Theses values can be combined with the exception of ivs and pcap.

nóó a z toho si mužem vyčíst že za --output-format máme psát čárkou voddělený ty názvy jednotlivejch výstupních formátů který chceme aby nám to vyrobylo :o ;) takže třeba mužem napsat '--output-format pcap, csv' aby nám to vytvořilo jenom *.cap a *.csv soubory  :D ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #10 kdy: 14. 10. 2020, 17:28:19 »
Ok. :-) Já zadal jen příkaz "man airodump-ng" a "man aireplay-ng", trochu prošel, ale tím to skončilo. Samotný příkaz "--output-format" jsem v těch vysvětlivkách nepostřehnul a tak jsem se opět dotazoval... :) :) Díky za další školu.  ::) ;)

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #11 kdy: 16. 10. 2020, 21:42:56 »
Jen mám přeci jen ještě dotaz. :-) Chci si vše co se mi v okně zobrazí po zadání příkazu s předponou "man" a uložit třeba do poznámkového bloku a na disk. Jak ale prosím lze označit všechen text v daném otevřeném okně, kde jsou komentáře k daným zkratkám a termínům?? Jde mi označit pouze to co mám aktuálně zobrazeno v daném okně = dané řádky, ale nikoliv vše, co je napsané v souboru "man".

Re:Vygenerování souboru .cap v Kali 2020
« Odpověď #12 kdy: 17. 10. 2020, 14:44:35 »
Jen mám přeci jen ještě dotaz. :-) Chci si vše co se mi v okně zobrazí po zadání příkazu s předponou "man" a uložit třeba do poznámkového bloku a na disk. Jak ale prosím lze označit všechen text v daném otevřeném okně, kde jsou komentáře k daným zkratkám a termínům?? Jde mi označit pouze to co mám aktuálně zobrazeno v daném okně = dané řádky, ale nikoliv vše, co je napsané v souboru "man".

tak todleto nevim asi bude záležet natom jakej jakoby používáš terminál :o :D

napadá mě ale alternativní řešení ato přesměrovat výstup hele příkazu do souboru jakože napsat příkaz 'man airodump-ng > soubor.txt' a takle tam jako celou tamtu manuálovou stránku danýho příkazu strčit  :D ;)

pokud to jakoby máš předevšim jenom na čtení nóó tak man umí argumentem '-t' vyrobit postScriptovej *.ps soubor kterej by mělo jít otevřít ve věčine prohlížečů dokumentů/pdf čteček jako sou třeba evince nebo okular ;) a dyštak neni problém *.ps převíst třeba na *.pdf hele  :o ;)
Kód: [Vybrat]
man -t airodump-ng > nejakejNazev.pspřeju příjemný počtení  ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆