Levné registrace domén v roce 2023

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Levné registrace domén v roce 2023
« kdy: 09. 01. 2023, 15:46:01 »
Meli jsme nejake domeny u IONOS (byv. 1&1) a protoze delaji problemy non-US zakaznikum, koukal jsem rovnou na jejich ceny, ktere se trosku za ty roky zvedly. Mame desitky .com, .info, .eu (+ .cz) domen, nemam problem s tim je mit treba u 2 registratoru kde to bude nejvyhodnejsi, staci mi jen vlastni registrace s moznosti editovat tu domenu (DNSSEC+NS)  - jak tohle resite? Na nejakou individualni nabidku to podle mnozstvi domen asi neni, co jsem koukal tak namecheap je .com za $10. Bylo by dobre, aby se dalo platit Paypalem pokud to nebude v CZK, a samozrejme aby to nebyla nejaka pofiderni firma, nektere ty domeny vydelavaji penize, neni nutne setrit za kazdou cenu.
« Poslední změna: 09. 01. 2023, 15:51:13 od Petr Krčmář »


hknmtt

Re:Levné registrace domén v roce 2023
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2023, 15:56:47 »
Mozno trepem ale nie su .com domeny vsade cca rovnako drahe? Respektive dolar hore-dolu robi privelky problem? Kam tym mierim je ze najst si solidneho poskytovatela a mat to tam, i ked mozno za par dolarov rocne viac.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Levné registrace domén v roce 2023
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2023, 16:06:03 »
Rozdil co ted vidim na prvni pohled je $7. V nabidkach se ale neorientuju, prave naopak - takovy IONOS tvrdi nekde $17, nekde $20, a cele to je skryte za promo nabidkou prvni rok $1 :). Do toho chteji ("a nechteji") nase VAT ID (zjevne kvuli OSS) - support bez reakce; vlastne proto jsem to zacal zkoumat, nez se s nekym dohadovat, to domeny radsi prevedu jinam.

hknmtt

Re:Levné registrace domén v roce 2023
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2023, 16:16:36 »
V kazdom pripade treba kupovat u toho kto ma najvecsie predaje lebo podla objemov im potom domenovi prevadzkovatelia davaju vysku poplatku takze sa to premietne aj ku zakaznikom.

Pozri
https://www.codeinwp.com/blog/cheap-domains

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Levné registrace domén v roce 2023
« Odpověď #4 kdy: 10. 01. 2023, 18:00:33 »
Dekuji, to jsem potreboval. Mate nekdo praktickou zkusenost s https://www.namesilo.com ? Vypada jako jasna volba, jen tam natukat ty domeny a transferkody.