Data centrum v Plzni

Data centrum v Plzni
« kdy: 30. 08. 2020, 14:00:19 »
Ahoj,

chtěl bych si pořídit pár serverů a vložit je do nějakého dobře připojeného místa v Plzni. Nemám žádné zkušenosti se serverhostingem. Počítám, že si pořídím nějaká účka a vložím je do pronajatých zdířek v nějakém data centru. Zároveň bych je ale chtěl mít nablízku kdyby se něco stalo a musel jsem osobně např. vyměnit vadný disk, takže by mi vyhovovalo kdybych to mohl mít v Plzni. Víte o nějakém řešení v Plzni?


Mi1an

Re:Data centrum v Plzni
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2020, 17:13:11 »
Pořiďte si v Plzni připojení k internetu u Pilsfree. Jako člen spolku budete mít serverhousing pouze za cenu elektřiny.
Ovšem pouze pro řešení nekomerční. Pro komerční využití mají také serverovnu, ale cenu neznám.

Re:Data centrum v Plzni
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2020, 21:11:51 »
Řešil jsem to před nějakým časem a v Plzni nebylo nic. Pokud chcete dobrou konektivitu (1Gbit+ a nízké latence), tak asi nezbývá nic jiného než Praha. Já tam mám x serverů přes 8 let a jezdím tam něco řešit tak v průměru 1,5x ročně. Autem cca 1 hodina jízdy nebo busem+mhd cca 1,5 hodiny.
Ono teda i v Praze je třeba dobře vybírat, protože firma má supercool stránky, ale serverovna je v garáži nebo pokoji, kde zapnutí klimatizace = otevření okna.
Na vzdálenou správu je třeba mít extra ip adresu a můžete ovládat vše od biosu po systém.
Postupně na serverech přecházím na SSD disky a tam už přímo vidím, kdy se podělají, takže si předem naplánuju nákup a výměnu jako u toneru v tiskárně.
Občas mám nějaký server i doma, ale to přes malý upload moc nejde (UPC 300/20Mbit).
« Poslední změna: 31. 08. 2020, 21:14:37 od kotelgg »

Jimmyx

  • ***
  • 155
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Data centrum v Plzni
« Odpověď #3 kdy: 01. 09. 2020, 08:12:54 »
Řešil jsem to před nějakým časem a v Plzni nebylo nic. Pokud chcete dobrou konektivitu (1Gbit+ a nízké latence), tak asi nezbývá nic jiného než Praha.
Jako že Pilsfree, které má aktuálně konektivitu 2x 100 Gbps a latence odpovídající fyzikálním zákonům je málo ?  ;)
Pro komerční nabídku si googlete PilsFree servis, s.r.o. .

Jinak latence do NIXu budou logicky menší v Praze. Rychlost světla zatím nikdo v optických vláknech překračovat neumí.

modnar

Re:Data centrum v Plzni
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2020, 09:08:32 »
Ono teda i v Praze je třeba dobře vybírat, protože firma má supercool stránky, ale serverovna je v garáži nebo pokoji, kde zapnutí klimatizace = otevření okna.
Na vzdálenou správu je třeba mít extra ip adresu a můžete ovládat vše od biosu po systém.

Slovo "datacentrum" jsi asi jeste neslysel..


Re:Data centrum v Plzni
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2020, 09:40:49 »
Slovo "datacentrum" jsi asi jeste neslysel..
Že tomu v Praze říkáte datacentrum je vaše věc. Pro mě je to garáž. Experte :) Ty servery pak za pár let "pěkně" vypadají. Takže předem si zjistit, jestli mají alespoň filtraci vzduchu.
« Poslední změna: 01. 09. 2020, 09:45:49 od kotelgg »