NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #15 kdy: 24. 08. 2020, 14:21:24 »
Já bych si vybral Thinkpad tady. Žena jeden má a ani po pěti letech ho neumořila, stál asi 5tis. a stačí jí na vše co potřebuje.

Stav A je k nerozeznání od nového, stav B jeví drobné známky používání (kterých si pravděpodobně bez podrobné prohlídky ale ani nevšimnete). Komponenty si můžete dokonfigurovat (přidat paměť, vyměnit disk apod.). Pro serioznější práci s fotkama to ale není úplně to ořechové, tam bych uvažoval o větším kvalitnějším externím monitoru. Šel bych minimálne do i5, min 8GB RAM a zamyslel se jak s diskem - nejlépe systémový SSD + případně druhý větší HDD na fotky (ten ale sníží výdrž baterky) anebo to řešit externím diskem (v notebooku nechat jen SSD).


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #16 kdy: 25. 08. 2020, 05:42:38 »
Já bych si vybral Thinkpad tady. Žena jeden má a ani po pěti letech ho neumořila, stál asi 5tis. a stačí jí na vše co potřebuje.

Stav A je k nerozeznání od nového, stav B jeví drobné známky používání (kterých si pravděpodobně bez podrobné prohlídky ale ani nevšimnete). Komponenty si můžete dokonfigurovat (přidat paměť, vyměnit disk apod.). Pro serioznější práci s fotkama to ale není úplně to ořechové, tam bych uvažoval o větším kvalitnějším externím monitoru. Šel bych minimálne do i5, min 8GB RAM a zamyslel se jak s diskem - nejlépe systémový SSD + případně druhý větší HDD na fotky (ten ale sníží výdrž baterky) anebo to řešit externím diskem (v notebooku nechat jen SSD).
nechtel sem "nutit" tazatele do repasu, ale osobne naprosto souhlasim mam od nich uz ctvrtej Thinkpad, vzdy vypadal jako novej, nikdy mu nic neodeslo, ani panty (ktere zminuje tazatel) a to ty NB bezne chytam za roh LCD a zvedam, prenasim a bezeli pravidelne kazdej den nekolik az hodne hodin, X220 kterou mam (repas) asi 6let tak uz 3roky bezi 24h/7d/365 jako "server" :)
btw: opravenej/upravenej odkaz

@tazatel uz ta otazka padla, ale muzes napsat jake Lenovo se zene rozpadlo? byl to plastak Ideapad? nebo plastak Thinkpad Edge ci L/E rada? protoze seriozni jsou Thinkpad T/W/X ktere jsou o nekolik radu preciznejsi zpracovani...

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #17 kdy: 25. 08. 2020, 13:20:03 »
Samozřejmě to byl nějaký základní plasťák, model si nepamatuji, ale když se jí vyrval pant, tak se vytrhly i šroubky (který tam drží v plastu asi tak na 3 mm) dokonce se urvaly nějaké drátky ze základní desky...  bylo vidět, že je to odpad. Touchpad jí občas reagoval trhaně a ukazatel různě přeskakoval...
Já jsem měl kdysi na internet velmi levný Acer asi za 10 tisíc, ale po stránce dílenské a mechanické to bylo robustní a fungoval 6 let bez problému - takže vím, že tady v té levné kategorii je to trochu o štěstí, když kápnete na dobrej model.
Sám mám obyčejnej Dell Vostro 3580 a funguje bez problémů.
Já měl z repasů vždy obavu, že to možná běželo někde bez přestání celý dny a trošku jsem se bál, že ti prodejci nejsou seriozní. Dostal jsem zde doporučení na firmu Importpc, tak asi přítelkyni koupím repas od nich.
Všem díky za rady a postřehy.

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #18 kdy: 25. 08. 2020, 16:04:07 »
Já měl z repasů vždy obavu, že to možná běželo někde bez přestání celý dny a trošku jsem se bál, že ti prodejci nejsou seriozní. Dostal jsem zde doporučení na firmu Importpc, tak asi přítelkyni koupím repas od nich.  Všem díky za rady a postřehy.

S Importpc mám jen dobré zkušenosti. Dávají záruku. Pokud notebook běžel, tak prošel následně údržbou - po rozdělání vypadá vše čistě bez poškození či prachu. Mají dobrou podporu - zavolal jsem jim, že se mi seká jedna numerická klávesa a hned mi poradili co s tím (vyndat klávesu a odstranit úlomek umělé hmoty) - od té doby klávesnice funguje asi pět let bez zaškobrtnutí. Možnost konfigurace každého kusu rovnou při objednání je taky fajn.  Nevím co víc bych si mohl přát. Podle mě je to dost možná lepší servis než u nového. Nejspíš je to dobře živí  :)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #19 kdy: 25. 08. 2020, 17:07:17 »
Samozřejmě to byl nějaký základní plasťák, model si nepamatuji, ale když se jí vyrval pant, tak se vytrhly i šroubky (který tam drží v plastu asi tak na 3 mm) [...]
pro neznaleho to muze udelat spatnej onbrazek o celem Lenovu, ale rozdil mezi tim plastakem a Thinkpadem (POZOR, radeji opakuju NE rada Edge ci oznaceni E(CISLO) ci L(CISLO) to jsou v podstate vice ci mene "prevlecene" plastaky) je obrovzkej, u mejch T(CISLO) a X(CISLO) jsou panty proste bytelne, sroubky jsou v 5mm hlubokem zelezne "matce" i kdyz zapustene do plastku, ale zpevneho vcetne "vyztuh"...


Já měl z repasů vždy obavu, že to možná běželo někde bez přestání celý dny a trošku jsem se bál, že ti prodejci nejsou seriozní. Dostal jsem zde doporučení na firmu Importpc, tak asi přítelkyni koupím repas od nich.
Rozhodne znovu doporucuju, s ImportPC mam ty nejlepsi zkusenosti roky (krome tech 4ks co sem psal jeste dalsich 5ks pro zname), i kdyz sem reklamaci nikdy nemusel vyuzit tak pro info, reklamaci resej tak ze ti poslou messengera co to prevezme, po oprave to opet doveze messenger a neplatis ani cestu k nim ani od nich :)
BTW: kdyz pri nakupu das do kosiku slevovek kod "KSTATE" tak mas zdarma dopravu a slevu 3% :-)


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #20 kdy: 26. 08. 2020, 08:03:19 »
Nebo když to riskneš bez záruky tak narazíš na Bazoši na lepší nabídky (třeba o generaci, dvě novější), ale musíš počítat, že případné problémy si budeš muset řešit sám...
Ještě jen doporučím se vyvarovat X4X serii (čtvrtá generace s intel - Haswellem např. T440, T540...) mají příšerný touchpad/clickpad který je prakticky nepoužitelný....

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #21 kdy: 26. 08. 2020, 09:31:05 »
Ještě jen doporučím se vyvarovat X4X serii (čtvrtá generace s intel - Haswellem např. T440, T540...) mají příšerný touchpad/clickpad který je prakticky nepoužitelný....

Mám stejnou zkušenost. T400 byla naprosto příšerná, zejména kvůli tomu clickpadu. T450 a T460 už byly o něco lepší (co si pamatuji měly už klasický touchpad), ale i tak to nebyl žádný zázrak.

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #22 kdy: 26. 08. 2020, 15:36:29 »
Dobrý den, já bych Vám doporučil něco z mojí nabídky, což bude pro přítelkyni naprosto dostačující za pěknou cenu. V případě zájmu se ozvěte.
 
https://pc.bazos.cz/inzerat/124174611/dell-e5450-top-stavcore-i58gb-ram256gb-ssdw10podsviceny.php

hechj

Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #23 kdy: 26. 08. 2020, 19:59:19 »
Podle mě je blbost šetřit na notebooku. Čekat na procesor, než to spočítá, tahat se s těžkou cihlou, mít debilní obraz, vylomeny panty, to nechce nikdo. Já koupil na každodenní práci manželce asus zenbook, konvertibilní, 3 roky jede parádně. Ale stál 25000. Chápu, že někdo nemusí mít na to rozpočet, ale určitě to stojí za to si připlatit a koupit něco lepšího. Nemyslete od spodu (bude ten šunt stačit?), myslete shora (jak si na to vydělám?). Kupujte si lepší věci. Není to recept. Je to jen postřeh.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #24 kdy: 27. 08. 2020, 02:39:57 »
Dobrý den, já bych Vám doporučil něco z mojí nabídky, což bude pro přítelkyni naprosto dostačující za pěknou cenu. V případě zájmu se ozvěte. [...]
neber si to osobne, ale tazatele radeji upozornim, tva nabidka je "Dell E5450", sice pises ze je v TOP stavu a ve zminenem ImportPC maji momentalne ten samej jen v B stavu (info co presne to znamena u konkretniho kusu a pripadne nafoceni toho konkretniho kusu je otazka poslani 1 dotazu) a je drazi o 700Kc nez tvuj, ale je k tomu 24mesicu zaruka ty mas kdyz si neuvedl predpokladam 0 (nebo max tyden na vyzkouseni?), CPU a RAM to ma stejnou, ty mas SSD 256, oni polovicni 128GB, uvadis WWAN LTE, oni jen WWAN (takze nevim zda 3G ci 4G/LTE), a v neposledni rade ty mas jen HD rozliseni 1366 x 768 v panelu predpokladam jen TN, oni maji FullHD 1920×1080 v kvalitnim IPS provedeni ;-)

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« Odpověď #25 kdy: 27. 08. 2020, 09:39:13 »
Podle mě je blbost šetřit na notebooku. Čekat na procesor, než to spočítá, tahat se s těžkou cihlou, mít debilní obraz, vylomeny panty, to nechce nikdo. Já koupil na každodenní práci manželce asus zenbook, konvertibilní, 3 roky jede parádně. Ale stál 25000. Chápu, že někdo nemusí mít na to rozpočet, ale určitě to stojí za to si připlatit a koupit něco lepšího. Nemyslete od spodu (bude ten šunt stačit?), myslete shora (jak si na to vydělám?). Kupujte si lepší věci. Není to recept. Je to jen postřeh.
Promiň, ale toto si nemyslím, také pořizuji takhle repasy/použité notebooky (i když bych si mohl každý měsíc dovolit slušný notebook z toho co mi zbude po zaplacení všeho), ale jelikož výkon toho tvého Zenbooku nebude o moc vyšší než slušná business i5 nebo i7 z 3-4 roky starého notebooku tak nemám moc důvod.
Nehledě na návrh chlazení u žiletky (Zenbook) vs. Business notebook s nějakým overheadem po zanesení chladiče atd. Navíc v tom business notebooku je možné většinu komponent bez problému vyměnit i v domácích podmínkách navíc za pár korun (display, klávesnice, RAM, SSD, baterii...) a je to i trochu eko něco znovu využít... na práci co mě živí mám služební notebook, na hobby věci (video, foto, hry) mám Hackintosh s multibootem a na brouzdání, nějakou lehkou "domo"-kancelářskou práci či na dovolenou mám obyč noťas (nějaký thinkpad)... Než lámat přes koleno fungl notebook za 15 který bude beztak k ničemu tak myslím, že ten repas/použitý může slušně několik let fungovat, ušetří a bude trochu eko ;)  aneb Value assessment vidím jednoznačně na tuto stranu...