Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« kdy: 17. 08. 2020, 09:32:18 »
Uz delsi domu mi nefunguje https://zrychlujemecesko.cz/,

Pri zadani adresu mi napise:

Omlouváme se,
v tuto chvíli je pro vámi zadanou adresu ověření rychlosti připojení nedostupné. Zkuste to prosím později.

Zkousel jsem Chromium, Firefox a SeaMoneky ... vsechny v nejnovejsi verzi s NoScript OFF a ani tuk :(

Funguje to nekomu?


Da se nekde jinde overit dostupnost Cetin sluzeb?
« Poslední změna: 17. 08. 2020, 10:05:19 od Petr Krčmář »


Re:Cetin - zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2020, 09:59:53 »
ta mapa ma nulovou vypovedni hodnotu, ani orientacne se podle ni nelze ridit. Vlastni zkusenost, hodnoty litaly od 20 do 250Mbps podle pocasi. Nejlepsi je kontaktovat vice poskytovatelu najednou a overit dostupnost pres ne. A ve finale, ani to nemusi byt platne, protoze pak dorazi technik a muze namerit uplne neco jineho.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Cetin - zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #2 kdy: 17. 08. 2020, 10:03:07 »
A existuje nekde seznam DSLAMu, podle kterych by se dalo orientacne urcit jakou rychlost v dane lokalite muze clovek dosahnout?

Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #3 kdy: 17. 08. 2020, 10:12:41 »
seznam asi ne, ale nedavno rozsirili mapu o podklad "mapa rychlosti" a tam se ukazuji obrazky dslamu:
https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti/mapa-rychlosti?location=search
ale imo tam nejsou zanesene vsechny dslamy.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #4 kdy: 17. 08. 2020, 10:28:12 »
WOW diky, toho jsem se na te jejich strance nevsiml.

Je mozne nekde overit jake technologie konkretni DSLAM podporuje?
a kolik ma jeste volnych portu?

Jak to resi Cetin u DSLAMU, ktere jsou uz plne?


Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #5 kdy: 17. 08. 2020, 10:51:52 »
tak s tim uz nepomuzu. Bych rekl, ze to uz je moc i na poskytovatele/obchodniky. Oni sami asi nic moc nevi, a jenom "objednavaji" technika u CETINu, ktery pak zjisti realny stav v terenu.

Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #6 kdy: 17. 08. 2020, 13:43:50 »
volne porty na DSLAM ti nikto z Cetin neda :-)
a, keby ti to aj niekto dal - treba si uvedomit, ze je to dynamicka zalezitost, dnes tam je, zajtra nie je
takze by si musel mat pristup do netw. inventory, co ti nikto neda

keby zrovna
tak porty na DSLAMe mozu byt natrasovane, aj ked nie su pouzivane, takze i to ti je k nicomu

jedina hodnotna vec je: aka trasa vedie k tvojmu baraku od hlavneho rozvadzaca (a co po trase ovplyvnuje tvoju konektivitu)
a to ti tiez CETIN nepovie a asi by sme boli z Marsu, ak by sme mysleli, ze to je verejna zalezitost

takze tvoja otazka je z podstaty zbytocna:
"A existuje nekde seznam DSLAMu, podle kterych by se dalo orientacne urcit jakou rychlost v dane lokalite muze clovek dosahnout?"

vo finale:
- v obchode s datovym pripojenim plati "slibem nezarmoutis", takze je bezne, ze dvaja obchodnici ponuknu dve rozne verzie parametrov. Kazdy deal sa pocita, bez ohladu na vysledok.
- z pohladu rychlosti plati len to, co vypocita CETIN. Pozor to je len vypocet, takze len teoreticky odhad. To nasledne reprodukuje obchodnik zakaznikovi. A to je uz iny level = ci to, co oznami CETIN je naozaj reprodukovane i v ponuke obchodnika.
- vo finale plati len to, co ti doda technik v danom case. Co o dva dni uz nemusi byt pravda.

optika, optika, optika

Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #7 kdy: 17. 08. 2020, 13:50:20 »
WOW diky, toho jsem se na te jejich strance nevsiml.

Je mozne nekde overit jake technologie konkretni DSLAM podporuje?
a kolik ma jeste volnych portu?

Jak to resi Cetin u DSLAMU, ktere jsou uz plne?

U služeb za stokoruny se to nijak neřeší. Objedná se a ono to "nějak" dopadne. Technik to jedním vrzem zjistí a zapojí. Když zjistí problém, vrací se to zpět k dořešení (např. informování zákazníka o nemožnosti). Rychlost, ani orientačně zjistit nejde. Faktorů je řada (volné porty, vytížení a v neposlední řadě vzdálenost od DSLAM a kvalita vedení).

U datových okruhů se to řeší vícefázově (průzkum, nabídka, realizace (a při ní to taky může spadnout na nemožnost)). Tam se ale bavíme o tisících měsíčně, do toho už se dává víc lidské práce.

Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #8 kdy: 17. 08. 2020, 14:25:52 »
ta obcas skutecne nefunguje. Porucha neni na vasem prijimaci.
« Poslední změna: 17. 08. 2020, 14:31:06 od qwertz345 »

Re:Cetin - nefunguje hledání na zrychlujemecesko.cz
« Odpověď #9 kdy: 09. 11. 2020, 21:34:07 »
Tak nějak brouzdám v té karanténě po fórech a náhodou jsme narazil na tohle. Tak doufám, že nejdu úplně s křížkem po funuse :) Taky mi mapa jednou blbla, ale když jsem psal CETINu na FB poradili mi, abych si smazal v prohlížeči cookies a pomohlo to.