Kde bezpečne stiahnuť Google play?

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« kdy: 09. 08. 2020, 14:25:35 »
Zdravím,

rád by som si na svoj počítač stiahol Google play, avšak sa zdá že sa oficiálne stiahnuť nedá... existujú nejaké verzie na apkmirror, apkpure a Open GApps, ale neviem či je bezpečné z tade sťahovať... je bezpečné z tade stiahnuť? Alebo z kade by som mal stiahnuť Google Play?
« Poslední změna: 09. 08. 2020, 14:28:07 od Mlocik97 »


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2020, 15:43:47 »
Google Play je snad webová stránka a ne program do PC, ne?

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2020, 16:05:02 »
Google Play je snad webová stránka a ne program do PC, ne?

To má byť troll?

Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #3 kdy: 09. 08. 2020, 16:50:07 »
Google Play je snad webová stránka a ne program do PC, ne?

To má byť troll?
To hodnotíte sám sebe?

Pokud já vím, Google Play je obchod od Googlu, ve kterém se nabízejí aplikace pro android, knihy, hudba a filmy. Ten obchod je přístupný pomocí webu a dále pomocí klienta pro Android, který je dostupný v balíčku aplikací, který Google poskytuje výrobcům mobilních telefonů s Androidem, když splní určité podmínky. Ten klient pro Android je úzce svázaný se službou Google Play, která běží také na tom mobilu a stará se o správu software.

Co tedy chcete stahovat do PC?

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #4 kdy: 09. 08. 2020, 16:58:51 »
To hodnotíte sám sebe?

Pokud já vím, Google Play je obchod od Googlu, ve kterém se nabízejí aplikace pro android, knihy, hudba a filmy. Ten obchod je přístupný pomocí webu a dále pomocí klienta pro Android, který je dostupný v balíčku aplikací, který Google poskytuje výrobcům mobilních telefonů s Androidem, když splní určité podmínky. Ten klient pro Android je úzce svázaný se službou Google Play, která běží také na tom mobilu a stará se o správu software.

Co tedy chcete stahovat do PC?

Ne, ale z dotazu bolo úplne jasné že čo chcem, ešte som aj spomenul apkmirror, apkpure, tak asi čo môžem chcieť? APK!!! a prečo si myslíte že nemôžem stiahnuť APK do počítača? Nehovoril som o inštalácii, čož ani to by nebol problém, len tu asi nikto nezná pojem emulátor/anbox. Nehovoriac že existujú natívne desktopové systémy umožňujúce beh android aplikácií.
« Poslední změna: 09. 08. 2020, 17:00:55 od Mlocik97 »


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #5 kdy: 09. 08. 2020, 17:13:13 »
Inak čo s tým apk ďalej budem robiť Vám môže byť ukradnuté. Chcel som len poradiť zdroj, z kade stiahnuť.

Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #6 kdy: 09. 08. 2020, 17:15:33 »
Ne, ale z dotazu bolo úplne jasné že čo chcem, ešte som aj spomenul apkmirror, apkpure, tak asi čo môžem chcieť? APK!!!
Dobře, teď už víme, že chcete APK. A APK s čím? S klientem nebo se službou? A proč si myslíte, že je to jako APK k dispozici?

a prečo si myslíte že nemôžem stiahnuť APK do počítača? Nehovoril som o inštalácii, čož ani to by nebol problém, len tu asi nikto nezná pojem emulátor/anbox. Nehovoriac že existujú natívne desktopové systémy umožňujúce beh android aplikácií.
Místo těch nesmyslných spekulací spíš napište, o co se vlastně snažíte. Jak už jsem psal, Google Play klient i služba je oficiálně dostupná jen licencovaným výrobcům zařízení s Androidem.

Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #7 kdy: 09. 08. 2020, 17:17:45 »
Inak čo s tým apk ďalej budem robiť Vám môže byť ukradnuté. Chcel som len poradiť zdroj, z kade stiahnuť.
OK, tak to už jsem vám poradil. Jako výrobce zařízení s Androidem získáte licenci na balík programů od Googlu, Google Play je jeho součástí. Co s tím budete dělat dál je mi ukradené, takže dál už je to vaše věc.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #8 kdy: 09. 08. 2020, 17:22:43 »
Dobře, teď už víme, že chcete APK. A APK s čím? S klientem nebo se službou? A proč si myslíte, že je to jako APK k dispozici?
No na apkmirror aj apkpure to pod tým názvom našlo ako apk. Nie som si istý presne ako funguje to prepojenie GMS a Google Play, ale potreboval by som Store, ktorý by mi zaistil inštaláciu a aktualizáciu android aplikácií (ako klasický Google Play v androide).

Místo těch nesmyslných spekulací spíš napište, o co se vlastně snažíte. Jak už jsem psal, Google Play klient i služba je oficiálně dostupná jen licencovaným výrobcům zařízení s Androidem.
To je mi jasné, preto sa pýtam kde bezpečne to stiahnuť neoficiálne. Keby existoval oficiálny spôsob, už by som ho dávno využil. Potrebujem cez adb nainštalovať Google Play (store) do zariadenia bez GMS, ktorý beží na x86_64 achitektúre.

OK, tak to už jsem vám poradil. Jako výrobce zařízení s Androidem získáte licenci na balík programů od Googlu, Google Play je jeho součástí. Co s tím budete dělat dál je mi ukradené, takže dál už je to vaše věc.

Skúsil som použiť formulár Googlu a kontaktovať ich. Rozumiem že oficiálne to inak nejde, preto hľadám neoficálne ale bezpečné cesty.
« Poslední změna: 09. 08. 2020, 17:24:17 od Mlocik97 »

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #9 kdy: 09. 08. 2020, 17:34:02 »
Našiel som ešte toto: https://auroraoss.com/index.php
vraj to sťahuje a inštaluje aplikácie z oficiálneho google servera. Tak rozmýšľam či je lepšie použiť 3rd klienta, alebo Google Play klienta z neoficiálneho zdroja.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #10 kdy: 09. 08. 2020, 21:27:39 »
ok, tak zmena otázky... čo myslíte že je najlepší spôsob pre beh Android aplikácií na desktopu? Anbox vs emulator vs Android x86 (system).

luvar

  • ***
  • 226
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #11 kdy: 09. 08. 2020, 21:45:39 »
Nemam skusenost, ale mozno pomozu klucove slova microG (opensource nahrada za google sluzby v mobiloch. Okrem ineho poskytuje geolokaciu a podobne a tiez moznost instalovat aplikacie z google obchodu) a gapps (ggogle applications, zvacsa balik aplikacii ako mail, google play a podobne v jednom APK).

Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #12 kdy: 10. 08. 2020, 15:16:55 »
ok, tak zmena otázky... čo myslíte že je najlepší spôsob pre beh Android aplikácií na desktopu? Anbox vs emulator vs Android x86 (system).

Ja osobne pouzivam android emulator LD Player. Pouzival som aj Memu alebo Nox. A zaital som nemal ziadny problem. V kazdom emulatore je google app store uz pred instalovany. Taktiez sa lahko v nich testovali vlastne aplikacie tvorene v Android studio. Z anbox som sa hral len chvilku, ale nevyhovoval mi. Z android x86 nemam skusenosti...
« Poslední změna: 10. 08. 2020, 15:19:57 od Milan Cagap »

Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #13 kdy: 11. 08. 2020, 08:05:17 »
Google apps se do Androidu flashují. APK podle mě neseženete. Binárky zde https://opengapps.org/

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde bezpečne stiahnuť Google play?
« Odpověď #14 kdy: 11. 08. 2020, 11:37:55 »
Google apps se do Androidu flashují. APK podle mě neseženete. Binárky zde https://opengapps.org/

To je nesmysl. Normálně se aktualizují, existují i jako APK.