EdgeRouter X za Terminátorem

EdgeRouter X za Terminátorem
« kdy: 04. 08. 2020, 11:10:28 »
Zdravím pánové,

nemám s xDSL žádné zkušenosti, ale teď mám možnost připojit se na 100/10, tak chci zkusit, jaká bude kvalita.
Vybral jsem si Metronet a oni chtějí vědět, jaké zařízení bude za Terminátorem s podporou tagování provozu.
V současné době používám Wifi, ale jako router mám vlastní EdgeRouter X a na wifi po domě používám starý Asus WL520gc.
Lze ten EdgeRouter použít na vytáčení xDSL, abych nemusel kupovat další krabici?
Na netu jsem mnoho nenašel, protože všechny diskuze nepočítají s existencí Terminátoru, který nahrazuje bridge.

Díky moc.


robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2020, 14:07:27 »
https://dl.ubnt.com/datasheets/edgemax/EdgeRouter_X_DS.pdf

Bez urážky, ale nechápu, co je na tom k nepochopení...

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2020, 14:52:50 »
https://community.ui.com/questions/PPPoe-vlan-tagging/78b4bd99-8de6-44a3-8e48-d3346c38c7d9
Jen místo "7" z odkazovaného návodu použijte "848".

Metronet možná stále vyžaduje registraci MAC adresy routeru, který bude vytáčet PPPoE, takže si vytvořte to VLAN rozhraní (eth0.848) a MAC adresu z něj si připravte.

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2020, 16:52:04 »
Radek Zajíc: Děkuju moc za tip!!

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2020, 20:42:02 »
Není terminátor náhodou modem, takže za něj už stačí jakýmakoliv router?


Don.J

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2020, 06:08:34 »
Terminátor je modem vč. routeru, ale pokud chceš statickou IP, přepíná se do režimu bridge a tam už potřebuješ vlastní router s podporou VLAN na Pppoe WAN.

@noob25: Stejným způsobem to už provozuju doma, takže ti to určitě bude fungovat :) Kdyby ti to nefungovalo, dej vědět, pošlu ti konfigurační část pro WAN část, případně celou.

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #6 kdy: 06. 08. 2020, 07:31:28 »

Chlapi, tak to mě trochu nepotěšilo. Přiznám, že o Terminátoru toho moc nevím, ale pokud už sám umí vytočit PPPoe, tak proč po mi Metronet chtěl prodat další modem...? To by měli skvělou technicku podporu. :(

Děkuji moc za info. Dneska se staví Cetin, tak uvidíme, jak to bude běhat. :)

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #7 kdy: 06. 08. 2020, 08:27:28 »
Terminator s puvodnim firmwarem od Zyxelu skutecne umi fungovat jako router, ale s firmwarem upravenym pro CETIN funguje jako bridge vzdy. Do rezimu router ho neprepnete.

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #8 kdy: 06. 08. 2020, 21:11:56 »

Tak se vůbec nezadařilo. Přidání VLAN a PPPoe bez problému, dokonce šel ping na ip adresu PPPoe, ale jinak se ven nedostalo nic. Zkusil jsem i reset routeru a nastavení pomocí Wizardu. To sice zafungovalo výborně a já si i naměřil 100Mb na webu Rychlost, ale po restartu routeru všechno přestalo fungovat a nedostal jsem se už ani na router. Hard reset, obnovení nastavení ze zálohy a další pokusy už nikam nevedly. Config původního nastavení pro připojení přes wifi funguje bez problému, ale PPPoe nerozběhnu, ani když je router v defaultním nastavení. Zkoušel jsem nastavení přes GUI, CLI a nakonec u Putty.

Don.J

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #9 kdy: 08. 08. 2020, 12:20:46 »
To jako že se ti PPPoE napoprvé vytočí a pak už ne? Hoď sem konfiguraci, ať se na ni můžeme mrknout...

armyk

Re:EdgeRouter X za Terminátorem
« Odpověď #10 kdy: 05. 11. 2020, 09:50:07 »
Ahoj, momentalne to budu muset taky nastavovat a budu mit stejny HW.
Je potreba to delat pres CLI jak v odkazu nebo lze pres GUI wizard nastavit dle obrazku? Jestli to hraje nejakou roli tak budu mit net od eri.cz
Diky za odpovedi.