Kompatibilita SFP modulů

Kompatibilita SFP modulů
« kdy: 01. 08. 2020, 08:51:38 »
Ahoj,

chtěl bych požádat o radu někoho znalého. Stávající switch je HP1920 a už v něm mám SFP modul HPE 1,25G 850nm 550m. Chtěl bych koupit nový switch a oba mezi sebou propojit optikou. Jako nový switch jsem si vyhlédl UBNT EdgeSwitch ES-16-XG, ke kterému je SFP modul UBNT UFiber MM 1Gbit 850nm 550m.

Otázka zní zda tyto dva moduly budou mezi sebou kompatibilní, když jeden je 1,25G a druhý 1G? Ostatní parametry se zdají být stejné.

Děkuji za radu  :)


M_D

Re:Kompatibilita SFP modulů
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2020, 09:49:25 »
Ano, bude (pokud vynechám někteér extrémní odchylky). Ono totiž 1 Gbps Ethernet dle IEEE 802.3z používá kódování 8b/10b, takže fyzická rychlost je 1,25 Gbps. Jeden ten SFP ti udává linkovou Ethernet rychlost a druhou tu fyzickou-modulační a oba hovoří o tom stejném (1000BaseSX).