Poraďte výrobce kamerového systému

Re:Poraďte výrobce kamerového systému
« Odpověď #15 kdy: 01. 08. 2020, 20:25:02 »
Preco je to take skarede v mozille a chrome mi je uz jasne. Nie je mozne v tychto brovseroch nastavit na prehravanie mainstream len substream. Max rozlisenie sa da nastavit na 640x480, preto ten skaredy obraz. Nechapem, preco ale cez RTSP nejde mainstream.

V IE je to preto krajsie, lebo tam sa da nastavit aj mainstream. Ked som videl video na YT, tak chclapik hovoril, ze predurceny browser na konfiguraciu je IE. Funguju sice vsetky browsery, ale niekde proste niektore polozky v menu chybaju. Cize ak je to mozne, tak pouzit IE.

Medo77

• 125
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03. 08. 2020, 08:50:28 »
 :o RTSP a viazane na browser  ?
Ale napadla ma taka vec - Encode mode - H264,264B,264H,265.
264 je viac univerzalna, 265 mi nie na vsetkych kamerach na Firefoxe chodi :-(
Ale VLC s tym nema problem (aj ked - nevylucujem, ze to nezvladne aj on, a treba skusit iny soft).

« Odpověď #17 kdy: 04. 08. 2020, 18:56:42 »
:o RTSP a viazane na browser  ?
??

Inak co sa tyka konfiguracie a zobrazovania streamu, tak asi sa to poriesilo. Tu som pisal prve postrehy, ale skusal som vsetko v starom linuxe kernel 3.13 (mint 17).

Problem je v tom, ze hikvision funguje korektne len v IE. Cize kamera a NVR funguju celkom fajn. V linuxe cez VLC sa mi nepodarilo spustit ani mainstream a vo win 7 to normalne funguje. Nezistoval som preco je to tak. Cize musim si na KVM hodit kvoli tomu aj win 10. Inak tesi ma to, ze (aspon myslim) vsetko sa da nastavit po sieti a nie je potrebne pripajat k NVR monitor a mysku.