Maven vs. Gradle

Re:Maven vs. Gradle
« Odpověď #30 kdy: 30. 11. 2020, 19:56:52 »
Mihnul sem se kolem projektu kde meli na confluence na titulni strance pro vyvojare napsano: Pokud lehne build tak pouzijte tyhle prikazy na pozabijeni vsech gradle deamonu a podprocesu ktere to vytvorilo a zkuste to znova.
A jeden z vyvojaru tam mel napsanej script v antu kterej presne tohle delal.... :-)

A jeste si pamatuju projekt kde se poustel script kterej poustel maven... ten vnitrne poustel pomoci antrun pluginu ant.... ten sam poustel nekolik bash a perl scriptu... jeden z tech perl scriptu myslim generoval a poustel nejaky make fily...  a jeden z tech scriptu dokonce znova poustel maven...
A ja mel na starosti to znova uchodit po migraci repozitaru  a build serveru.... Krasne straveny tyden :-D

Pointa.... ani presne nevim...

Pointa = šedá je toerie, zelený je strom praxe  :D


Re:Maven vs. Gradle
« Odpověď #31 kdy: 30. 11. 2020, 20:06:35 »
To je prave problem to nechat na seniornich lidech. Trochu ty seniorni java backend programatory podeziram, ze znaji jen svatou trojici - java8 / maven / spring a tim koncej. Vyhovuje jim to. Coz by bylo dobre... Jen se bojim, ze jim to vyhovuje, protoze v tom delaji dlouho... Ja jsem v teto oblasti (java backend) pomerne novy, ale vyrobe SW se uz venuju docela dlouho a odzkousel jsem si mnoho jinych veci.

Nevěřím, že by neznali Gradle - Gradle není žádná hipsteřina. Pokud by znali jen java 8, Maven a Spring tak je to pro projekt IMHO problém. Jako ne že by nemohli být užiteční, ale přibral bych do týmu ještě někoho dalšího, kdo má up-to-date znalosti a kdo pomůže, aby byl kód přiměřeně moderní.

Proč to ale neřešíte přímo s nima?

Tak tomu verte, ze jsou senior java developeri, kteri si Gradle nikdy nevyzkouseli. Ja si asi hlavne chtel potvrdit, ze nejsem zadny hipster. A taky se dozvedet jak ten Maven/Gradle vnima sirsi spektrum lidi. A me toto vlakno pomohlo. Dostal jsem nejake podmety si to cele znova prebrat a popremyslet nad tim. Treba co jsem si odnesl - koukat se na Maven jako na "automation tool" je chyba.

Re:Maven vs. Gradle
« Odpověď #32 kdy: 30. 11. 2020, 20:13:47 »
Mihnul sem se kolem projektu kde meli na confluence na titulni strance pro vyvojare napsano: Pokud lehne build tak pouzijte tyhle prikazy na pozabijeni vsech gradle deamonu a podprocesu ktere to vytvorilo a zkuste to znova.
A jeden z vyvojaru tam mel napsanej script v antu kterej presne tohle delal.... :-)

A jeste si pamatuju projekt kde se poustel script kterej poustel maven... ten vnitrne poustel pomoci antrun pluginu ant.... ten sam poustel nekolik bash a perl scriptu... jeden z tech perl scriptu myslim generoval a poustel nejaky make fily...  a jeden z tech scriptu dokonce znova poustel maven...
A ja mel na starosti to znova uchodit po migraci repozitaru  a build serveru.... Krasne straveny tyden :-D

Pointa.... ani presne nevim...

Jo, tedka si vzpominam ze si tu mel vlakno "Nový projekt vs. cizí kód". Jsou silenosti v obou pripadech. Pritom skoro na kazdem projektu je nekdo kdo ma visacku "senior". Ze se nableje business logika do kodu, az to je neudrzitelne. To nejak dokazu pochopit. Ale takovehle, rekneme, obecne veci business logikou absolutne nezatizene. Achjo.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Maven vs. Gradle
« Odpověď #33 kdy: 30. 11. 2020, 22:09:40 »
... koukat se na Maven jako na "automation tool" je chyba.

Jako automation tool se dá (vy|zne)užít kdeco. Třeba mnou zmíněný GNU make je na to skvělý, jen parametrizace trochu kulhá. Ovšem třeba s Gitem se dá také docela slušně vyblbnout například při spouštění integračních testů. Jednotkové testy si spouštím přes make přímo z Vimu.