Poraďte zadání na procvičení práce s MongoDB

oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Poraďte zadání na procvičení práce s MongoDB
« kdy: 24. 07. 2020, 15:02:38 »
Ahojte,
zacal som sa venovat MongoDB.
Chcel by som si pomocou neho nieco spravit (male API, alebo webik, co by profik zbuchal do tyzdna dvoch).

Poradite mi na akom zadani si Mongo vyskusat?
Problem je,ze vsetko co potrebujem, tak uz mam naprogramovane, takze ma nic nenapada.
« Poslední změna: 26. 07. 2020, 10:40:21 od Petr Krčmář »


hechj

Re:Poradte zadanie na precvicenie si prace s MongoDB
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2020, 22:33:07 »
Pokud už máš zkušenosti s databází, tak asi převeď současná řešení na MongoDB. Pokud nemáš zkušenosti s databází, tak začni teorií a manuálem. To je první krok, kterým začínám já. A asi i většina ostatních. Co jako čekáš? Že to na tebe spadne? Něco dělej! Zeptej se googla "how to ...". To ví i můj syn v 8. třídě. Co má API nebo webík společného s databází?

Re:Poradte zadanie na precvicenie si prace s MongoDB
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2020, 09:42:33 »
Ahoj,
mozes skusit api pre eshop kde si vyskusat filtrovanie poloziek na zaklade uzivatelskych poziadaviek a tiez vztahy uzivatela, kosika, objednavky atd.
Ak chces jednoducho vytvorit API pre mogodb skus si pozriet python eve projekt: https://docs.python-eve.org/en/stable/.

Ak chces nieco zlozitejsie tak mam jeden opensource projekt, kde som planoval do buducna ho prepisat do mongodb a kde treba riesit authentifikaciu, authorizaciu, prava uzivatelov pre pristup k api a tiez filtrovanie aby uzivatel mal pristup iba k svojim dokumentom v mongodb. Projekt je vytvoreny v python flask.

oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte zadání na procvičení práce s MongoDB
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2020, 10:33:11 »
Praveze sa mi velmi nepaci prepisovat veci z relacnej databazy na dokumentovu, ved to je antipatern.

Chcel by som skor nejaky novy pojekt, nemam ani problem s manualmi a tchnologiu, ale v tom na com si to vyskusat, chyba mi inspiracia.

hechj



wabi

Re:Poraďte zadání na procvičení práce s MongoDB
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2020, 09:04:24 »
Pokud nepatříš mezi lidi, co se při zmínce Javy osypou, můžeš nám příspět do open-source projektu implementací datové vrstvy.

Jedná se o knihovnu přidávající funkcionalitu komentářů/diskuzního fóra do aplikace, bez nutných integračních tanečků (tzn. je možné připojit jako knihovnu, ne nutně jako separátní proces s vlastní databází). Stromové struktury s neomezenou hloubkou mi obecně přijdou jako docela vhodný use-case pro dokumentové databáze.

Pokud bys měl zájem, vytvoř na tohle téma v projektu ticket a detaily probereme tam.

https://github.com/danekja/discussment